2D-код на упаковці. У Мінздраві пояснили чому фальсифіковані ліки не зможуть продати в аптеках

персонал аптеки

Наскільки ефективний метод 2D-кодування при боротьбі з фальсифікацією? Відповідь на це питання надав в.о. генерального директора Директорату фармацевтичного забезпечення МОЗ.  

— Це досить ефективний механізм. Виробник, який виготовляє лікарський засіб в умовах виробничого процесу, наносить 2D-код на упаковку. Потім цей лікарський засіб виходить зі стін заводу, і інформація передається в базу даних, де препарату присвоюється спеціальний код. І тільки коли лікарський засіб відпустили в аптеці, цей код знімається. Якщо код буде підроблено, система не зможе його зняти з продажу.  

— Наскільки це складно впровадити? 

— Наша робоча група працює над цим близько року. Хочеться максимально точно імплементувати те, що впровадили наші західні сусіди. Модель складна: там необхідно побудувати певні архітектурні рішення, які вимагають нормативних врегулювань. Ми працюємо над запровадженням цієї системи в Україні. 

— У кожній аптеці має буде бути обладнання, яке зможе зчитувати 2D-коди? 

— Це швидше за все буде програмне забезпечення та сканери. Даний механізм надасть можливість бачити  ланцюжок, який веде від виробника до кінцевого споживача. 

Повна версія інтерв’ю доступна за посиланням 

фото: ukrcomexpo.com, Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх