5 щоденних звичок, які наблизять нас до Європи

Справді, за географічним розташуванням, духом і цінностями українці – один з народів Європи. У різних галузях країни відбуваються реформи, що наближають структуру і принципи дії наших державних інституцій до аналогічних європейських. Однак чи відчувають себе повноцінними європейцями наші співвітчизники? Питання спірне, бо рівень життя, на жаль, у нашій країні відчутно нижчий. Однак є спосіб наблизити його європейського, і це під силу кожному, якщо дотримуватися простих 5 звичок у щоденному побуті.

1. Обов’язково снідати

За статистикою приблизно 60% українців пропускають сніданок. Решта нашвидкуруч роблять бутерброди, в кращому випадку варять вівсянку або смажать яєшню. Їсти зранку не хочеться, та й часу немає – треба квапитися на роботу. Ну, то й не варто силувати себе. Беріть приклад з французів. Щойно прокинувшись, вони готують собі le petit déjeuner – дослівно «маленький сніданок», тобто філіжанку кави з круасаном. А вже за кілька годин, десь о 12–13 годині, коли організм остаточно прокинеться і шлунок нагадає про себе, мають власне le déjeuner – справжній сніданок або ранній обід, як кому подобається. Вечерю (le dîner) теж ніхто не відміняв. Прийом їжі в першу половину дня важливий для правильного обміну речовин, запобігання хворобам і збереження стрункості.

2. Крутити педалі

Можна їздити на велосипеді на роботу, кататися вихідними у парку (або хоча б крутити педалі велотренажера). Це екологічний спосіб пересування і водночас корисна фізична активність. У країнах Європи дуже багато людей відмовилися від автомобілів на користь велосипедів. Це сприяє очищенню повітря у великих містах і подовженню тривалості життя їхніх мешканців. У нашій країні, зокрема в Києві, останнім часом будують дедалі більше велодоріжок. Тож користуйтеся ними за призначенням на здоров’я!

3. Тримати ніс у чистоті

Навіть дуже ретельний догляд за собою не допоможе почуватися впевнено, якщо з організмом щось негаразд. Тому європейці велику увагу приділяють не стільки зовнішності – супермодному одягу, макіяжу, манікюру, зачіскам, скільки простим речам, які підтримують природну красу і добре самопочуття. Приміром, вони не просто чистять зуби вранці та ввечері, а роблять це після вживання їжі, щоб швидко відновити нормальний кислотно-лужний баланс в порожнині рота і запобігти карієсу. Ще один приклад: звичка промивати ніс. Така щоденна гігієнічна процедура підтримує добрий стан слизових оболонок дихальних шляхів, а це сприяє захисту від застудних інфекцій та алергій. Для промивання носа в Європі популярні засоби, що містять чисту морську воду. Одним з них є Хьюмер в зручному економічному балоні об’ємом 150 мл. Хьюмер – це на 100% морська вода, від природи збагачена мікроелементами, вона стерильна і нерозведена. Таку воду для виробництва Хьюмера беруть в екологічно чистому регіоні – на узбережжі французької провінції Бретань. Хьюмер, до речі, вже популярний в Україні – він є лідером за рекомендаціями ЛОР-лікарів і педіатрів (за даними незалежного аудиту). Пальму першості серед подібних засобів йому віддають як професіонали, так і споживачі: препарат 6 разів отримував нагороду «Вибір року №1»*.

4. Додавати у страви спеції

Натуральні спеції та прянощі роблять їжу кориснішою, бо покращують апетит і травлення, протидіють інфекціям та виводять з організму зайве, допомагають зменшити кількість солі й покращують смак різних страв. Їх застосування – то ціла наука, яку опанували лише професійні кулінари. Скажімо, в усьому світі користуються великим попитом прованські трави – розмарин, базилік, шавлія, м’ята, чебрець, майоран, орегано. Як їх застосовують на батьківщині, у Франції, можна дізнатися з цікавого проєкту «Відкрий аромат французької кухні разом з Хьюмер і Андрієм Дромовим».

5. Відпочивати вдень

Іспанська сієста, мабуть, – наше недалеке майбутнє з огляду на глобальні зміни клімату. Ну, а наразі треба хоча б працювати з короткими тайм-аутами на відпочинок, а не всі 8 чи більше годин поспіль. В обідню перерву не переглядайте соцмережі в телефоні, а вийдіть подихати свіжим повітрям. А ввечері, після напруженого дня добре хоча б півгодини погуляти, пройтися пішки.

Хочете стати ближче до Європи, то робіть своє власне життя наближеним до європейського!

* Хьюмер 150 для дітей, Хьюмер 150 для дорослих та Хьюмер 050 Гіпертонічний є переможцями міжнародного фестивалю-конкурсу «Вибір року» у 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2020 рр.

Реклама медичних виробів. Хьюмер 050 Гіпертонічний, Хьюмер 150 для дорослих, Хьюмер 150 для дітей. Декларації відповідності №H050/01/UA, №H150/01/UA.

Виробник: «Лабораторіз УРГО», Франція. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтесь з лікарем та уважно ознайомтесь з інструкцією. Є протипоказанн

Прокрутить вверх