Безоплатних «Доступних ліків» стало більше: що потрібно знати фармацевту

shutterstock_1674056749

Зараз програма «Доступні ліки» охоплює 264 лікарських засоби.

В Україні затвердили новий реєстр ліків, які можна отримати безоплатно чи з частковою доплатою. Тепер в реєстрі на вісім препаратів більше.

Серед них:

  • 200 – для лікування серцево-судинних захворювань;
  • 48 – для лікування діабету ІІ типу;
  • 15 – для лікування бронхіальної астми;
  • один – для лікування ревматичних хвороб.

У списку 60% ліків українських виробників, решта – іноземні (Угорщина, Німеччина, Румунія, Польща, Швейцарія, Франція, Ізраїль, Індія).
«Доступні ліки» отримують уже понад 2,3 млн пацієнтів, 61% із них – люди, старші за 65 років, які завдяки програмі реімбурсації зменшили витрати на лікування.

«Доступні ліки» можна отримати лише за електронним рецептом в аптеках, які беруть участь у програмі.

«Доступні ліки» можна отримати у кожному місті України

Хто має право на безкоштовні ліки

Програма «Доступні ліки» дає змогу отримати лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, бронхіальної астми безоплатно чи з частковою доплатою. А ліки від ревматичних хвороб повністю оплачує пацієнт.

Щоб отримати «Доступні ліки», потрібно повідомити працівникові аптеки 16-значний номер рецепта будь-яким доступним для вас шляхом: продиктувати усно, надати роздруковану інформаційну пам’ятку, надати записку із виписаним на неї номером рецепта, показати увімкнений екран свого телефону з відкритим смс-повідомленням тощо.

Фармацевт пропонує пацієнту наявні лікарські засоби на вибір – спочатку безоплатні, а потім з доплатою. Далі фармацевту потрібно переконатись:

  • чи є в наявності саме те торговельне найменування лікарського засобу і виробництва, яке бажає отримати пацієнт?
  • чи кількість лікарського засобу запропонована в повному обсязі?
  • чи буде доплата за обраний лікарський засіб і в якому розмірі?
  • якщо так, чи згоден пацієнт доплачувати таку суму?

Якщо відповідь на одне або декілька запитань наведених вище «ні», то пацієнт не повинен називати або показувати фармацевту 4-значний код підтвердження.
У разі, якщо пацієнта все влаштовує, він називає код підтвердження, якщо необхідно, здійснює доплату, а фармацевтичний працівник накладає електронний підпис. Все, рецепт погашено. Після цього пацієнт отримує призначені ліки.
Якщо у даній аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта, і має змогу звернутися до іншої аптеки. Або замовити той лікарських засіб, який відсутній в аптеці у момент звернення пацієнта.

За інформацією НСЗУ

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх