Mister-Blister
No Result
View All Result
  • Новости
  • Фармбизнес
  • Медицина
  • Спецпроекты
  • Премиум
  • Аптечная практика

    Аптечная практика

    Зарубежный опыт

    Как работают аптеки в разных странах мира?

    Управление аптекой

    Вопросы аптечного менеджмента и маркетинга, финансовые показатели работы аптеки, управление персоналом.

    Коллектив аптеки

    Как выжить в коллективе, наладить отношения с коллегами, решить конфликты?

    На прилавках аптек

    Обзоры препаратов, товаров медицинского назначения, медицинской техники, БАДов.

    Профессиональные секреты

    Маленькие хитрости, помогающие первостольнику.

    Консультация провизора

    Самолечение и фармопека: чем поможет фармацевт?

    Искусство продаж

    Правильно продаем лекарственные средства и другие товары аптеки

    Клиент аптеки

    Как работать с разными типами покупателей?

    все статьи

  • Русский
АРХИВ
  • Новости
  • Фармбизнес
  • Медицина
  • Спецпроекты
  • Премиум
  • Аптечная практика

    Аптечная практика

    Зарубежный опыт

    Как работают аптеки в разных странах мира?

    Управление аптекой

    Вопросы аптечного менеджмента и маркетинга, финансовые показатели работы аптеки, управление персоналом.

    Коллектив аптеки

    Как выжить в коллективе, наладить отношения с коллегами, решить конфликты?

    На прилавках аптек

    Обзоры препаратов, товаров медицинского назначения, медицинской техники, БАДов.

    Профессиональные секреты

    Маленькие хитрости, помогающие первостольнику.

    Консультация провизора

    Самолечение и фармопека: чем поможет фармацевт?

    Искусство продаж

    Правильно продаем лекарственные средства и другие товары аптеки

    Клиент аптеки

    Как работать с разными типами покупателей?

    все статьи

  • Русский
No Result
View All Result
Mister-Blister
No Result
View All Result

Чудеса Волині – рукотворні і природні

Громовиця БЕРДНИК Громовиця БЕРДНИК
18 марта, 2020
in Досуг
Время прочтения: 4 минут(ы)
1 0
A A
0
Главная Досуг
поделиться

…відчуємо енергії сподівань та любові

Уперше чудеса ікони Божої Матері були зафіксовані у містечку Холм, де вона зберігалася до початку ХХ століття (звідти і походить назва). Ікона вважалася втраченою з середини 40-х років ХХ століття і тільки в середині 90-х була віднайдена, відреставрована і навіки оселилася в Музеї волинської ікони, без права покидати Луцьк. Ікона навіть має спеціальне посвідчення, що вона є «довічною почесною громадянкою Луцька».

Отож, почувши про Холмську Богородицю і маючи, з одного боку, пієтет до старовинних артефактів, а з іншого –здоровий дослідницький скепсис до всього «чудотворного», ми й організували маршрут до Луцька, щоб на власні очі побачити ікону, до якої молився король Данило Галицький, захищаючи кордони Русі-України. Хоча, за переказами, ікона потрапила на Русь ще раніше, за останніми дослідженнями спеціалісти датують її ХІ століттям. У Римі, у базиліці Санта-Марія Марджоре зберігається ікона «Salus Populi Romani» («Спасіння римського народу»). Дослідники вважають, що римську Богородицю і Холмську написав один майстер.

Проте Волинь – це не тільки Луцьк. Це і батьківщина Лесі Українки, її персональний духовний осередок, місце сили, яке давало їй натхнення, за її власними словами, а також створені людьми і природою туристичні дивовижі, про які вже знають у всьому світі. Взяти хоча б тунель кохання біля містечка Клевань – стару військову залізничну колію, оброслу деревами так, що влітку вони утворюють зелений тунель серед лісу. Місцеві жителі розповідають легенду, що, мовляв, у ті часи, коли йшла афганська війна, якось прийшли сюди хлопець з дівчиною попрощатися – його взяли у військо. Вона зав’язала стрічку на дереві, загадавши, щоб коханий вернувся живий і щоб вони були разом. Бажання здійснилося, вони побралися… Так народилася легенда про Тунель кохання. Зараз це популярне місце для закоханих пар і освідчень – кажуть, якщо пройти, взявшись за руки, через весь тунель, і в кінці освідчитись, то любов буде вірною і вічною, а спільна дорога по життю – прямою, як залізнична колія. А ті, хто тільки хоче зустріти кохання, пов’язують стрічки на дерева, що утворюють тунель, загадуючи собі любов і вірність.

Звісно, зараз це розкручене місце комерційного туризму, але попри те, якщо приїхати не в сезон, то можна відчути, що там розлита якась ніжна струмка енергія радості. Мабуть, це закохані, які приїздять сюди вже не тільки з України (ми навіть китайських туристів бачили!), наповнили це місце енергією власних сподівань і любові… Але можливо, ще в старі древлянські часи в цих лісах було капище, присвячене богам любові і природи, і та енергія, яка собі дрімала впродовж віків, поєдналася з енергією сучасної легенди – і породила загадку, яка притягує мандрівників з усіх усюд.

фото автора

…познайомимося з охоронцями міста

Сам Луцьк – місце таємниче і, прямо скажемо, подекуди містичне. Особливо якщо пройтися його вулицями, коли темно, що зазвичай з нами і трапляється, бо ж приїздимо ми туди вже надвечір. І погане освітлення тут, повірте, зовсім ні до чого.

Коли сонце спускається, освітлюючи останнім променем вежу замку Любарта, здається ось-ось – і можуть відкритися таємниці, що він їх зберігає (до речі, входить до переліку найкраще збережених серед європейських замків).

Проект «Спіраль Сили»
Мандрівний проект «Спіраль Сили» – це авторські мандрівки, які поєднують історію, природу і сакральні елементи цивілізацій і культур. Подорожі для індивідуальних мандрівників та невеликих груп, під час яких можна зануритися в культури та традиції,
отримати глибші знання про самих себе та навчитися створювати власну історію і міняти світ довкола себе, вивчаючи великий світ, у якому ми живемо. Девіз проекту:
«Пізнаємо себе, пізнаючи Україну. Змінюємо себе, пізнаючи світ».

Куди поділася корона Вітовта, якого мали коронувати у замку на Волинський престол, та корону не довезли? Історія Європи збагатилася на ще одну загадку і в результаті цієї пригоди пішла зовсім іншим шляхом. Де похований Любарт Гедимінович, який збудував замок? Дехто каже, що в крипті церкви Івана Богослова на території замку, інші вважають, що його останки були вивезені до Росії…

У мене є власна версія, яку я іноді розповідаю нашим мандрівникам на закінчення екскурсії, коли офіційні гіди Луцького замку вже мене не чують. Бо це абсолютно містична історія, яка, втім, виглядає логічною, враховуючи, що й батько Любарта, князь Гедимін, заснувавши Вільнюс, став навіки його охоронцем, поринувши у вічний сон. Можливо, всі сини цього роду – «сплячі герої», з особливим статусом охоронців заснованих ними міст навіть після своєї смерті? До речі, при розкопках Луцького замку археологи знайшли чимало цікавих артефактів, серед яких і натільні обереги, які підтверджують, що всі праукраїнські землі ще довго після офіційного прийняття християнства зберігали знання своїх предків і вірування в захист ясного сонця та сил природи.

Є в Луцьку і власні катакомби – під костелом святих Петра й Павла. Раніше тут знаходився єзуїтський колегіум, в підземеллях була і підземна церква, і склепи, і оссуарій для зберігання кісток померлих… Навіть є, як стверджують гіди, привид – прекрасна Магдалена, чий посмертний спокій був потривожений шукачами скарбів.
З тих пір вона живе у підземеллях костелу, але якщо поставитися до її духу з усією повагою, то жодної шкоди не завдасть. Перевірено.

Живе у Луцьку місцевий скульптор-дивак Микола Головань. Він відомий тим, що перетворив свій будинок на «химерний замок». Зі стін, з огорожі, з напівзруйнованого балкону на нас дивляться страшнуваті й скорботні обличчя-личини… І хто знає, можливо, то ув’язнені демони, від яких вберігає митець своє місто?

фото автора

… розкриємо таємницю Холмської Богородиці

Попри вельми поважний історичний вік Луцьк – хоча й провінційне, але напрочуд чарівне місто, зі світлою пасіонарністю і духом молодечості. Варто тільки загуглити, скільки нинішніх популярних артистів і митців від культури родом з центру Волині… І не остання роль у цій особливій енергії, яку можна відчути в Луцьку, належить саме іконі, про яку було згадано на початку. Втім, і Музей волинської ікони, присвячений окремо взятому культурному феномену українського сакрального мистецтва, заслуговує на увагу.

До Холмської Богоматері я йшла із певним скепсисом, при тому розуміючи, що як історичний артефакт – це справжній шедевр… Але коли ми постали перед загадкою, яку важко осягнути і усвідомити людським розумом, коли все тіло гуде, як під проводами високої напруги, а погляд, зустрівшись з оком написаної Богоматері, провалюється кудись зовсім в інший Всесвіт чи в паралельну реальність, звідки дивиться сама вічність, – ми просто прийняли той факт, що в Україні є одне із істинних чудес, які важко пояснити буденною свідомістю.

Холмська Богоматір – це один із символів долі України, яку так само, як і цю ікону, упродовж всієї історії намагалися ділити між собою «добрі сусіди». Але ще це цілий окремий космос. Творіння земного майстра, яке живе одночасно в двох вимірах, – як витвір високого мистецтва у проявленому світі і водночас у горніх висотах. Важко це осягнути, але, стоячи перед цієюіконою, дійсно можна отримати відповідь на свої питання. Головне – підходити із щирими намірами.

Як у кожного подібного явища, у Холмської Богородиці є своя таємниця, але розкрити її (або не розкрити) має кожний сам для себе. Коли ви станете навпроти її лику, то вона сама нею поділиться, якщо захоче.

Предыдущая новость

Стало известно, когда из-за карантина перестанет работать метро в Киеве (видео)

Следующая новость

Чиновница из Львова стала первым замом Ильи Емца. Что о ней известно?

Громовиця БЕРДНИК

Громовиця БЕРДНИК

Связанные Статьи

ребенок
Досуг

Как помочь ребенку правильно выговаривать звуки, если нет возможности обратиться к логопеду

Мистер Блистер
16 мая, 2022
Владимир Бец
Досуг

Владимир Бец: признание и забвение великого ученого

Мистер Блистер
5 мая, 2022
депрессия у ребенка
Досуг

Как распознать детскую депрессию во время войны? Советы врача

Мистер Блистер
3 мая, 2022
детская игра
Досуг

Метод Монтессори: позвольте ребенку лететь самому

Анна ЧЕРНЕНКО
16 мая, 2022
страх
Досуг

Как усмирить свои страхи: советы психолога

Лина СПИР
28 апреля, 2022
здоровое старение
Досуг

Чтобы долго жить, нужно взять на себя ответственность за свое здоровье: новое исследование

Лина СПИР
19 мая, 2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

19 − 17 =

Свежие новости

  • Генерального директора Moderna Стефана Банселя посвятили в рыцари
  • Парламент принял законопроект № 7313 о запрете ввоза лекарств, произведенных в россии и Беларуси
  • Небезпека, що ховається в траві: поради лікаря, як не стати жертвою нападу іксодових кліщів
  • В США и Европе выявлена оспа обезьян: фармкомпания Bavarian Nordic подписала контракт на поставку вакцины
  • Архетипы клиентов, которые определят будущее аптек

Архивы

  • Май 2022
  • Апрель 2022
  • Март 2022
  • Февраль 2022
  • Январь 2022
  • Декабрь 2021
  • Ноябрь 2021
  • Октябрь 2021
  • Сентябрь 2021
  • Август 2021
  • Июль 2021
  • Июнь 2021
  • Май 2021
  • Апрель 2021
  • Март 2021
  • Февраль 2021
  • Январь 2021
  • Декабрь 2020
  • Ноябрь 2020
  • Октябрь 2020
  • Сентябрь 2020
  • Август 2020
  • Июль 2020
  • Июнь 2020
  • Май 2020
  • Апрель 2020
  • Март 2020
  • Февраль 2020
  • Январь 2020
  • Декабрь 2019
  • Ноябрь 2019
  • Октябрь 2019
  • Сентябрь 2019
  • Август 2019
  • Май 2019
  • Апрель 2019
  • Март 2019

Категории

  • Аптечная практика
  • Без категории
  • Досуг
  • Зарубежный опыт
  • Здоровье
  • Искусство продаж
  • Клиент аптеки
  • Коллектив аптеки
  • Консультация провизора
  • Медицина
  • На прилавках аптек
  • Новости
  • Премиум
  • Профессиональные секреты
  • Спецпроекты
  • Управление аптекой
  • Фармбизнес
  • Политика Конфиденциальности
  • Политика использования COOKIES
  • Правила обработки персональных данных

© 2021 Новости медицины и фармации - онлайн-журнал для специалистов

Поделится новостью с редакцией

No Result
View All Result
  • Медицина
  • Фармбизнес
  • Досуг
  • Премиум
  • Спецпроекты
  • Архив
  • Аптечная практика
    • Зарубежный опыт
    • Искусство продаж
    • Клиент аптеки
    • Коллектив аптеки
    • Консультация провизора
    • На прилавках аптек
    • Профессиональные секреты
    • Управление аптекой
  • Русский

© 2021 Новости медицины и фармации - онлайн-журнал для специалистов

Поделится новостью с редакцией

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

У Вас есть новость?
Отправьте её нам на публикацию

betcup kaç oldu
-

retrobet giriş

- ngsbahis giriş -

atlantisbahis güncel giriş adresi

- youwin giriş