До 1 травня в Україні визначать медичні заклади, які увійдуть до спроможної мережі. Що це означає?

До 1 травня обласні військові адміністрації мають визначити перелік медичних закладів, які увійдуть до спроможної мережі, враховуючи численні регіональні особливості, та подати його на затвердження МОЗ.

Що таке спроможна мережа?

Спроможна мережа медичних закладів  — це найпотужніші у своїх регіонах заклади, визначені робочою групою при МОЗ за подання обласних військових адміністрацій. Саме вони  надаватимуть комплексу медичну допомогу. Там має бути і хірургія, і терапія, і травматологія, і інфекційне відділення. Також буде пологове та педіатрія. Тобто, великий комплекс медичних послуг, яке отримає населення, що проживає на цій території.

За словами Віктора Ляшка, для кожного госпітального округу буде сформовано трирічний план розвитку спроможної мережі та окремі плани розвитку медичних закладів. Отже на місцевому рівні буде чітке розуміння, де і які медичні послуги отримуватимуть пацієнти, де необхідно посилити матеріально-технічну базу тощо. Кожен медзаклад буде розуміти, які послуги необхідно розвивати відповідно до своєї ролі в мережі, як краще планувати кадрові та фінансові ресурси.

Хто фінансуватиме медзаклади у госпітальних округах?

Як розповів у інтервью нашому виданню екс-заступник міністра Олексій Яременко, фінансування відбуватиметься так само, як і зараз: через Програму медичних гарантій та укладання договорів з НСЗУ. Варто зауважити, що у НСЗУ законтрактовано 2788 закладів. З них 2432 – державні та комунальні, 356 – приватні. І це лише первинна,  спеціалізована і екстрена медична допомога.

— Коли ми говоримо про спроможну мережу, то маємо на увазі заклади стаціонарного лікування. Всі заклади, які законтрактувалися з НСЗУ раніше і відповідають вимогам, висунутих до надкластерних, кластерних чи загальних лікарень, також можуть заключити договори, — прокоментував посадовець.

Які медзаклади входять до спроможної мережі?

Спроможна мережа своєю чергою поділяється ще на три рівні: надкластерні, кластерні та загальні лікарні.

Надкластерні лікарні – це найпотужніші медзаклади в області. Вони надаватимуть  високоспеціалізовану медичну допомогу населенню, і саме в ці заклади спрямовуватимуть «важких» пацієнтів для лікування.

Наступний рівень – кластерні медзаклади. Це лікарні, яка мають обслуговувати щонайменше 150 тис. населення. Тобто кластерною буде та лікарня, що надаватиме медичну допомогу при найпоширеніших хворобах і станах за напрямком стаціонарної медичної допомоги. Як правило, такі лікарні розташовані в районних центрах, де сконцентрована найбільша кількість послуг для населення.

Останній рівень – загальні заклади охорони здоров’я. Це лікарні, розраховані на 50-80 тис. населення, що обслуговують одну або декілька територіальних громад і забезпечують базові напрямки стаціонарної медичної допомоги, стабілізацію пацієнта та, за потреби, – маршрутизацію до кластерного або надкластерного закладу охорони здоров’я.

Що ще відбуватиметься цією весною?

З 1 квітня всі рецептурні препарати можна буде придбати в аптеці лише при наявності е-рецепта.

Використана інформація 

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить вверх