Дослідження показують, що флувоксамін може запобігти ускладненням COVID-19

Вчені з Медичної школи Вашингтонського університету завершили клінічне дослідження, яке показує, що антидепресант флувоксамін може допомогти запобігти ускладненням COVID-19.

0
93
препарат

Флувоксамін зазвичай використовується для лікування обсесивно-компульсивного розладу (ОКР), соціального тривожного розладу і депресії. Він відноситься до класу препаратів, відомих як селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), але, на відміну від інших СІЗЗС, флувоксамін сильно взаємодіє з білком, званим рецептором сігма-1. Цей рецептор також допомагає регулювати запальну реакцію організму.

Минулі дослідження показали, що флувоксамін може зменшувати запалення на тваринних моделях сепсису. Тепер же вчені вирішили перевірити дію препарату на запалення, пов’язане з надмірною активністю імунної системи, яка виникає у деяких пацієнтів з COVID-19 і суттєво погіршує їхній стан.

У дослідженні[1], проведеному в співробітництві між кафедрою психіатрії та відділенням інфекційних захворювань університету, взяли участь 152 пацієнта, інфікованих SARS-CoV-2, вірусом, що викликає COVID-19. Дослідники порівняли результати лікування флувоксаміном з результатами лікування неактивним плацебо. Через 15 днів у жодного з 80 пацієнтів, які отримували препарат, не було серйозного клінічного погіршення. Тим часом, шість з 72 пацієнтів, які отримували плацебо (8,3%), серйозно захворіли, а чотирьом знадобилася госпіталізація.

У якості новаторського підходу до досліджень під час пандемії дослідження проводилося дистанційно. Коли пацієнт давав позитивний результат і був включений в дослідження, йому доставляли ліки або плацебо разом з термометрами, автоматичними тонометрами і датчиками кисню на кінчиках пальців.

Протягом двох тижнів піддослідні щодня спілкувалися з членами дослідницької групи — по телефону або через комп’ютер. Це дозволяло пацієнтам повідомляти про свої симптоми, рівні кисню та інші життєво важливі функції. Якщо пацієнти страждали задишкою або їхній рівень насичення киснем падав нижче 92%, їхній стан вважався погіршеним. Але у жодної людини, яка приймала активні ліки, цього не спостерігалося.

Сьогодні більшість експериментальних методів лікування COVID-19 націлені на найважчих пацієнтів, але також важливо знайти методи лікування, які не дозволять пацієнтам захворіти настільки, що їм буде потрібний додатковий кисень або госпіталізація. І дослідники вважають, що флувоксамін може допомогти заповнити цю нішу. У найближчі кілька тижнів вони почнуть більш масштабне дослідження цього препарату.

Використані фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

  1. Eric J. Lenze, Caline Mattar, Charles F. Zorumski, Angela Stevens, Julie Schweiger, Ginger E. Nicol, J. Philip Miller, Lei Yang, Michael Yingling, Michael S. Avidan, Angela M. Reiersen. Fluvoxamine vs Placebo and Clinical Deterioration in Outpatients With Symptomatic COVID-19A Randomized Clinical TrialJournal of the American Medical Association, Nov. 12, 2020; DOI: 10.1001/jama.2020.22760

НАПИШИТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, напишите комментарий
Пожалуйста, укажите Ваше имя