Харчування за Місяцем: лютий 2020 року

shutterstock_227784439

На думку астрологів, Місяць впливає не тільки на припливи на відпливи морів та океанів на Землі, а й на багато інших процесів на нашій планеті та на живих істот, що її населяють, зокрема на стан здоров’я та самопочуття людей. Важливо враховувати це, тобто щодня брати до уваги, який нині місячний день та в якому він знаку Зодіаку

Кетогенная диета

1–3 лютого.  27–29 місячні дні, Козерог/Водолій. Доречними стануть  гарячі страви з приправами – перцем, куркумою, чабрецем, м’ятою. До гарячого сміливо подавайте домашні соління (капусту, селеру, огірки, помідори). Забудьте про всілякий «фаст-фуд» – чіпси, горішки з добавками, крабові палички, сухарики тощо. Особливо смакуватиме твердий сир, вінегрет, солянка та картопля «в мундирах» з оселедцем.

4–5 лютого. Спадень, останній день старого Місяця, Водолій. Не вживайте важкої їжі: м’яса, ковбас, жирного, гострого. Проведіть день на салатах, фруктах, чаї з медом. Доречним буде морквяний фреш з додаванням оливкової олії.

На ніч з 4 на 5 лютого припадає 1 день Місяця. Перший та другий місячні дні сприятливі для очисного голодування. Можна пити зелений чай з калиною, обліпихою і медом. Якщо несила провести цілий день без їжі, перекусіть кількома волоськими горішками або замоченим мигдалем. Перед сном випийте склянку кефіру. Для тих, хто не може голодувати, меню має бути таким: цільнозернова каша, салати з ассамбляжем сиродавлених олій (рижієва, розторопші, льону, соняшникова), фрукти, горіхи.

6–7 лютого. 3 та 4 місячні дні, Риби. Дні вуглеводів. На зростаючому Місяці будьте обережні зі «швидкими» вуглеводами – виробами, що містять рафіноване борошно та цукор. Надайте перевагу сухофруктам, цільнозерновим виробам та меду. Каші та круп’яні супи із сиродавленими оліями наситять та збережуть здоров’я і фігуру. На вечір запарюйте чай з мелісою, звіробоєм, ромашкою.

8 лютого. 5 місячний день, з 17.34 Місяць переходить до знаку Овна. Їжа гарно засвоюється, особливо білкова. Сьогодні доречна вечеря у широкому родинному колі або з друзями – готуйте на стіл побільше смакоти! М’ясні, рибні страви подавайте з великою тарілкою салату. Фрукти їжте за годину до основного прийому їжі або через 1,5–2 години після.

9–10 лютого. 6 та 7 місячні дні, Овен. Дні білкової їжі. М’ясо, риба, горіхи та бобові – найкраще меню. На перекус беріть сухофрукти, по дорозі на роботу чи додому завітайте до фреш-бару і випийте свіжовидавлений сік селери, гарбуза, моркви. Для профілактики захворювань органів зору робіть салат з моркви, горіхів з додаванням часнику. Особливо корисні фрукти і овочі з високим вмістом лютеїну – жовті, помаранчеві та червоні – для профілактики захворювань очей. Із  приправ візьміть майоран, базилік, фенхель, корицю.

11–13 лютого. 8–10 місячні дні, Тілець.Рекомендований раціон: вранці несолодка гарбузова каша з твердим сиром, або, як варіант, шматочок солоної риби з овочами.  Капусняк, розсольник, солянка – найкраще смакуватимуть саме у ці дні на обід. Авторський рецепт на вечерю – салат «Імпульс»: морква, капуста, пророщені зерна, заморожена ягода – червона смородина (вишня, журавлина). Заправити яблучним оцтом або лимонним соком. До салату подавайте рибу або відварене/парове м’ясо. 

13 лютого (з 12:31) і до 17:31 15 лютого. 10–12 місячні дні, Близнюки. Активною стає ендокринна система – лабораторія з вироблення ферментів. Щоб її підтримати, зранку випийте настій цикорію, реп’яшку, кропиви. Через 20 хвилин прийміть чайну ложку олії  гарбуза (льону, гірчиці, амаранту). Поснідайте сиром із вершками. Сьогодні смакуватиме борщ із сметаною та шматочком сала, біґос – капуста, тушкована з реберцями, та млинці зі сметаною або шкварками. Можна дещо збільшити споживання натуральних жирів.

З 15 лютого (з 17.00) до 17 лютого.  12–14 місячні дні, Рак. Вуглеводисті продукти добре засвоюються. Їжте цільнозернові вироби (хліб, каші, круп’яні супи), картопельку «в мундирах» – запечену в духовці або відварену, і до цього всього додавайте салати. Чому я раджу не чистити картоплю? Тому, що під її тонкою шкіркою ховається цінний харчовий інгредієнт – калій. Крім того, під шкіркою картоплини краще зберігаються решта нутрієнтів – білок, клітковина, вітаміни С, В6, залізо. Щоб увечері не переїдати борошняної і крохмалистої їжі, з’їжте перед виходом з роботи/по дорозі додому/одразу по приході додому якийсь фрукт: банан, апельсин, яблуко, пару фініків, родзинки. Смакуйте не поспішаючи. Через 30 хвилин після цього можете повечеряти.

18, 19  та 20 (до 17:17) лютого. 15 , 16 місячні дні, Лев. Активна кровоносна система. Вразливі серце, судини. Потрібно про них подбати. Для цього вживайте продукти, що містять органічні мінеральні речовини – кальцій, залізо, фосфор, йод, калій. Це шпинат, висівки, щавель, боби, горох, морква, томати, капуста, ріпа, часник, салат, сочевиця, хрін, селера,  яблука, вишня, груші, горіхи, спаржа, чорна смородина. Робіть салати з нежирним м’ясом індика або курки, готуйте рибу з не крохмалистими овочами (морква, селера, капуста, буряк).

20 лютого  та 21 (до 17:17) лютого 17,18 місячні дні, Діва. Вразливі органи травлення. Вплив цього знаку на шлунково-кишковий тракт можна нейтралізувати відмовою від м’яса, смаженого, копченого, жирного. Доречними будуть вінегрет, буряковий салат з пророщеною сочевицею і грецькими горіхами, фрукти, бобові. Розпочніть день з вівсянки на воді, шматочка твердого сиру.  На обід смакуватимуть капусняк або розсольник, на вечерю  приготуйте оселедця «під шубою» або  картоплю з квашеною капустою.

Протягом дня перед їдою пийте напар з реп’яшку, меліси, ромашки, звіробою та деревію.

22–23 лютого 19, 20 місячні дні, Терези. Вразливі нирки, активна ендокринна система.

Хороша допомога – випити натщесерце рослинну олію першого холодного віджиму (льону, розторопші, чорного кмину, амаранту). Через 20–30 хвилин поснідайте. Можна додати в каву або чай трохи більше жирного молока або вершків, поїсти сиру більшої жирності. На обід приготуйте бульйон – у ці дні жири краще засвоюються. Однак будьте обережні з маргарином, спредами, кондитерськими виробами з кремом.

24–25 лютого 20, 21 місячні дні, Скорпіон. Зростає нервове напруження. Рекомендовано вживати більше вуглеводистих продуктів з великим вмістом клітковини: цільнозернові вироби (хліб, печиво, макарони, каші) та овочі – буряк, моркву, пастернак, картоплю.

Не вечір приготуйте млинці: візьміть борошно грубого помелу (500 г), додайте в нього 1 ст. ложку подрібненої розторопші, 1 яйце, кефір або рідку сметану, дрібку солі й замісіть млинці (консистенція – як густа сметана). Посмажте їх і подавайте з різною начинкою. Борошно грубого помелу багате на білки, вуглеводи, мікроелементи та вітаміни. Невидалений з цільного зерна проросток містить вітамін Е і корисний для серця.

26–27 лютого. 22, 23 місячні дні, Стрілець. Високу потребу у білковій їжі можна вгамувати заміною тваринного білка рослинним. Бобові – квасоля, соя, боби, горіхи – чудове їх джерело. Рецепт дня – паштет: сою замочити на 6–8 годин (на ніч). Потім гарно промити під проточною водою, зварити, додавши в кінці лавровий лист, аніс, перетерти через друшляк або сито. Окремо підсмажити цибулю з морквою, змішати з відвареною соєю, додати приправи – кмин, куркуму, мускатний горіх та сухий або свіжий імбир. Такий паштет містить білок, лецитин, велику кількість органічних солей і мікроелементів.

28 лютого 24 місячний день, Козерог. Вразливими стають суглоби та кістки. Дуже корисно буде пити протягом дня настій хвоща польового з айвовим варенням, сік або сироп з айви додавати до страв і чаїв. Сьогодні можна собі дозволити шматочок баличка, оселедця. Будьте обережні – щоб уникнути набряків, не налягайте на делікатеси після 19.00! Рекомендоване меню: сир твердий, уха с селерою, цибулею-пореєм, морквою, кропом. Вінегрет з оселедцем, салати з квашеною або свіжою капустою, соління з  печеною картоплею. Протягом дня пити чай з калиною, приготувати напар з деревію, ромашки, цмину, буквиці. Ось коли доречно перетрусити засіки – на стіл виставляйте усе, що не з’їли за зиму, – лечо, салати, консервацію, горсті приправи (аджику, ткемалі, сацебелі). Сьогодні найпростіші страви з ними будуть дуже смачні.

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх