Хто має здійснювати вхідний контроль ліків, які надходять в аптеку?

первостольник

— Ми  на початку нашої розмови торкнулися того, що першими з ліками в аптеці мають справу співробітники. На що вони повинні звернути увагу?  

— Слід зазначити, що вхідний контроль якості лікарських засобів, які надходять в аптеку, здійснює спеціально уповноважена на це особа, призначена керівником, і зазвичай це завідувач аптеки. При прийомі товару в аптеку  уповноважена особа перевіряє відповідність одержаних лікарських засобів супровідним документам щодо їх назви, кількості, номерів серій, терміну придатності цих лікарських засобів, інформації про постачальника, дозування, лікарської форми, виробника, реєстраційного статусу згідно з Державним реєстром лікарських засобів України. Кожна серія лікарського засобу повинна супроводжуватися в паперовому або електронному вигляді копіями сертифіката якості серії лікарського засобу, що видається виробником, а для імпортованих лікарських засобів – імпортером, висновком про якість ввезеного в Україну лікарського засобу (для лікарських засобів іноземного виробництва), а для медичних імунобіологічних препаратів – висновком про відповідність вимогам державних і міжнародних стандартів. Насправді, це складний та відповідальний процес, який регламентовано відповідним наказом Міністерства охорони здоров’я. Тільки при позитивному результаті такого вхідного контролю уповноважена особа дає дозвіл на відпуск лікарських засобів.  

— І запитання, яке не можу не поставити. Як ви вважаєте, вітчизняні фармкомпанії можуть бути конкурентами західним виробникам?  

— Наша продукція експортується до багатьох країн, наша фарміндустрія вважається перспективною. Лікарські засоби користуються великим попитом як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.  

— І у нас дуже багато планів. Наприклад, ми хочемо локалізувати виробництво вакцин. Ми вже звернулися до їх провідних виробників, щоб розглянути таку можливість і створити тристоронні групи, до яких увійдуть представники держави, іноземні та  українські виробники. Це дуже складний процес, але ми докладаємо усіх зусиль для того, щоб його запустити. 

— В Україні дійсно є багато потужних фармкомпаній, які стрімко розвиваються та готові скласти значну конкуренцію іноземним виробникам… 

— А крім того, ми зараз працюємо над тим, щоб розширити програму реімбурсації — вже з 1 жовтня пацієнти з розладами психіки та поведінки, з епілепсією та додатково з діабетом I типу цукровим і нецукровим зможуть отримувати ліки безкоштовно або з доплатою, перебуваючи на лікуванні в амбулаторних умовах. 

Читати більше 

Прокрутить вверх