Коли приїде екстрена медична допомога? МОЗ працює над оптимізацією роботи ЕМД

0
307

Заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як під час брифінгу повідомила, що МОЗ України працює над оптимізацією роботи екстреної медичної допомоги. Наразі вже відпрацьовано алгоритми надання ЕМД, цитує чиновницю “Медиторія – медична територія”.

Усі виклики ЕМД поділено на категорії:

Категорія 1. У випадках, що відносяться до категорії «критичних» (ознаки клінічної смерті, обструкція дихальних шляхів, політравма) прибуття ЕМД становить до 10 хв.

Категорія 2. У категорії «екстрених» викликів (потенційно серйозні стани) передбачається, що прибуття бригади ЕМД відбудеться протягом 20 хв.

Категорія З. «Неекстрені» виклики (показники смертності низькі або нульові) направляються до відповідного ЗОЗ, що надає первинну медичну допомогу, а у разі відсутності такої можливості, диспетчер напрямку направлятиме до пацієнта бригаду ЕМД, що не виконує «критичні» або «екстрені» виклики.

Категорія 4. «Непрофільні» випадки. Реагування відбувається без виїзду бригади ЕМД, пацієнт отримує консультацію за телефоном або його буде скеровано для надання медичної допомоги сімейним лікарем.

Також опрацьовані критерії щодо кожної категорії.

Підготовлено зміни до наказу МОЗ України №370 від 01.06.2009 р. «Про єдину систему надання екстреної медичної допомоги». Оновлений наказ буде передбачати типове положення про відділення ЕМД у багатопрофільних лікарнях інтенсивної терапії, правила виклику бригади ЕМД, порядок транспортування пацієнтів, порядок дій працівників системи ЕМД під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації медико-санітарних наслідків.

Подивитися брифінг можна за посиланням

Як ми писали раніше, НСЗУ опублікувала попередні результати формування Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації. Після завершення опрацювання документів, пропозиції про включення лікарських засобів до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, буде надіслано до Міністерства охорони здоров’я для затвердження.

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

НАПИШИТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here