Mister-Blister
No Result
View All Result
  • Новости
  • Фармбизнес
  • Медицина
  • Спецпроекты
  • Премиум
  • Аптечная практика

    Аптечная практика

    Зарубежный опыт

    Как работают аптеки в разных странах мира?

    Управление аптекой

    Вопросы аптечного менеджмента и маркетинга, финансовые показатели работы аптеки, управление персоналом.

    Коллектив аптеки

    Как выжить в коллективе, наладить отношения с коллегами, решить конфликты?

    На прилавках аптек

    Обзоры препаратов, товаров медицинского назначения, медицинской техники, БАДов.

    Профессиональные секреты

    Маленькие хитрости, помогающие первостольнику.

    Консультация провизора

    Самолечение и фармопека: чем поможет фармацевт?

    Искусство продаж

    Правильно продаем лекарственные средства и другие товары аптеки

    Клиент аптеки

    Как работать с разными типами покупателей?

    все статьи

  • Русский
АРХИВ
  • Новости
  • Фармбизнес
  • Медицина
  • Спецпроекты
  • Премиум
  • Аптечная практика

    Аптечная практика

    Зарубежный опыт

    Как работают аптеки в разных странах мира?

    Управление аптекой

    Вопросы аптечного менеджмента и маркетинга, финансовые показатели работы аптеки, управление персоналом.

    Коллектив аптеки

    Как выжить в коллективе, наладить отношения с коллегами, решить конфликты?

    На прилавках аптек

    Обзоры препаратов, товаров медицинского назначения, медицинской техники, БАДов.

    Профессиональные секреты

    Маленькие хитрости, помогающие первостольнику.

    Консультация провизора

    Самолечение и фармопека: чем поможет фармацевт?

    Искусство продаж

    Правильно продаем лекарственные средства и другие товары аптеки

    Клиент аптеки

    Как работать с разными типами покупателей?

    все статьи

  • Русский
No Result
View All Result
Mister-Blister
No Result
View All Result

Медреформа: стало відомо що чекає українців з 1 квітня

Нина ЛОГВИНЧУК Нина ЛОГВИНЧУК
31 марта, 2020
in Премиум
Время прочтения: 6 минут(ы)
A A
0
Главная Премиум
поделиться

Другий етап медреформи розпочнеться, як було заплановано — 1 квітня, а коронавірус на перебіг медреформи не вплине, повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький в інтерв’ю ІА Інтерфакс-Україна. Містер Блістер ще раз нагадує, що нас чекає з 1 квітня.

«Відстрочки не буде. Єдині зміни, які були проведені, — це перерозподіл Кабміном грошей, інфекційні лікарні в реформу зараз не заходять. Всі інші заходять з 1 квітня», — повідомив в інтерв’ю Михайло Радуцький. Чиновник зазначив, що інфекційні лікарні підпишуть контракти з Національною службою здоров’я України і їх фінансуватимуть за старим бюджетом.

Реформа триває

У Законі України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», ухваленому 2018 року та вдосконаленому в 2019-му, зазначено, що держава платитиме за надання екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) і паліативної медичної допомоги, а також за медичну реабілітацію, допомогу дітям до 16 років і жінкам у зв’язку з вагітністю та пологами. У цьому, власне, і полягає суть програми медичних гарантій – сплата за рахунок коштів держбюджету за надання якісних послуг людям, а не за утримування медзакладів. Частина цієї програми вже реалізована. Зокрема, згідно з нею було створено систему амбулаторного обслуговування за деклараціями, які пацієнти особисто уклали з сімейними лікарями, а також запущено програму реїмбурсації «Доступні ліки». Тепер на часі наступні кроки реформи – переведення всієї системи медицини на нові рейки.

Важливо, що встановлено єдині для медзакладів правила гри. За кожну надану послугу/пакет послуг вони отримуватимуть кошти, сума яких визначатиметься з використанням єдиного для всіх тарифу. До речі, поняття «пакет медичних послуг» теж нове для нашої медицини. Під ним мається на увазі повний спектр допомоги у тому чи іншому випадку. Так, лікарні отримуватимуть від держави приблизно 8,5 тис. грн за пологи, 19,5 тис. грн за лікування одного інсульту, 15,8 тис. грн за лікування інфаркту – про це свідчать оприлюднені розрахунки Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

Однак для цього медзакладам потрібно виконати низку умов:

  • автономізуватися, тобто стати комунальними некомерційними/казенними підприємствами (цей процес вже практично завершено по всій країні);
  • провести комп’ютеризацію – встановити необхідне технічне обладнання;
  • підключитися до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я;
  • мати ліцензію на медичну практику;
  • укласти договір з НСЗУ.

Автономність дасть лікарням більше свободи і водночас відповідальності. Добробут медпрацівників має збільшитися, бо новий правовий статус відв’язує заробітні плати від єдиної тарифної сітки і надає змогу встановлювати їх у колективному договорі. А що ж отримають пацієнти?

Вигоди для населення

Послуги спеціалізованої медичної допомоги за програмою медичних гарантій можна буде отримати безоплатно тільки за направленням сімейного лікаря або педіатра, тобто від первинної ланки. Це означає, що вирушати відразу до, наприклад, офтальмолога чи хірурга з власної ініціативи не варто. Але є винятки. Без направлення вторинну спеціалізовану медичну допомогу безоплатно надаватимуть пацієнтам акушери-гінекологи, стоматологи, педіатри, психіатри та наркологи за місцем реєстрації. До рівня вторинної допомоги належать не тільки консультації лікарів, а й лабораторні, функціональні та інструментальні обстеження, малі хірургічні втручання, лікування дітей і дорослих. Передбачено пакети послуг вторинної допомоги, що надаватимуться як в амбулаторних, так і в стаціонарних умовах. Якщо випадок складний, то за направленням можна буде звертатися на консультацію, обстеження та лікування до закладів третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги – інститутів, провідних установ МОЗ, Академії медичних наук тощо. Це також має бути для пацієнта безкоштовно.

Обіцяє держава сплачувати і за стаціонарну та амбулаторну медичну реабілітацію пацієнтів при захворюваннях у підгострому та відновному періодах, зокрема дорослих і дітей від трьох років з ураженнями нервової системи, опорно-рухового апарату, а також дітей, які народилися передчасно та/або хворими, упродовж перших трьох років життя. Якщо ж медицина не в змозі відновити здоров’я людини і її життя згасає, НСЗУ гарантує надання безоплатної паліативної (хоспісної) допомоги дорослим та дітям у стаціонарних умовах або вдома (мобільними паліативними бригадами).

П’ять пріоритетів

У програмі медичних гарантій окремо виділено п’ять пріоритетних напрямів надання послуг. Йдеться про стани і захворювання, смертність від яких найбільше впливає на тривалість і якість життя людей в Україні. Пріоритетні послуги – це переважно дороговартісні обстеження і методи лікування, які відповідають міжнародним рекомендаціям. На оплату цих послуг НСЗУ встановила підвищені тарифи, які отримуватимуть медзаклади, що мають необхідне обладнання, ліки та фахівців. Отже, пріоритетами стали лікування гострого інфаркту міокарда та мозкового інсульту; допомога породіллям та новонародженим; ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань.

На що можуть розраховувати люди, яким потрібні такі послуги? Це чітко визначено у законодавстві та документах МОЗ України.

Так, до безоплатного пакету медичної допомоги при інсульті/інфаркті входить:

  • діагностика (комп’ютерна томографія, МРТ, ангіографія, екстрені лабораторні дослідження);
  • проведення тромболітичної терапії (інсульт), стентування (інфаркт);
  • цілодобовий моніторинг стану пацієнта у реанімації;
  • реабілітаційна допомога у гострому періоді.

З 1 квітня 2020 року до гарантованого пакету медичних послуг при пологах буде включено:

  • фізіологічні пологи;
  • ургентний та плановий кесарів розтин;
  • моніторинг стану породіллі та дитини;
  • знеболення під час пологів;
  • лабораторні та інструментальні обстеження;
  • інтенсивна терапія в разі виникнення ускладнень у породіллі;
  • реанімація та стабілізація стану новонароджених;
  • вакцинація відповідно до Національного календаря щеплень;
  • метаболічний скринінг у новонароджених ;
  • консультація з питань грудного вигодовування та післяпологової контрацепції.

Окремими пакетами медичної допомоги передбачено:

  • лікування пацієнтів методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах.
  • діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних захворювань у дорослих та дітей;
  • діагностика та радіологічне лікування онкологічних захворювань у дорослих та дітей;
  • психіатрична допомога дорослим та дітям;
  • діагностика та лікування дорослих та дітей із туберкульозом;
  • діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини;
  • лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії.

Читайте також: Какие анализы в 2020 году сделают бесплатно: читай список

Якщо дитина народилася передчасно та у складному неонатальному стані, держава сплачуватиме за інтенсивну терапію, підтримку дихання, цілодобове парентеральне харчування, бактеріологічне, рентгенологічне та ультразвукове обстеження, а також за аудіологічний та офтальмологічний скринінг дітей з гестаційним віком до 32 тижнів та вагою при народженні менше за 1,5 кг.

За даними МОЗ, Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення онкопатологій. Саме тому на ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню їх діагностику, у період 2020–2022 років передбачено 1 млрд гривень за програмою медичних гарантій. До пакету безоплатних обстежень входять мамографія, гістеро-, езофагогастродуодено-, колоно-, цисто- і бронхоскопія. Для того щоб пройти ці дослідження, потрібно буде взяти направлення від сімейного лікаря. Наприклад, жінкам щороку необхідне клінічне обстеження грудних залоз, а тим, кому за 40 років, – ще й мамографія раз на два роки, а всім людям, незалежно від віку та статі, раз на п’ять років слід робити колоноскопію (обстеження кишечника на наявність злоякісних клітин).

Отже, задекларовані у новому законодавстві норми, покликані привести медицину у відповідність до духу Конституції, незабаром мають втілитися у життя. Як все буде в реальності, поки ще невідомо. Однак є надія на позитивні зрушення. Принаймні по- чатковий етап реформи, який вже відбувся раніше, показав, що зміни на краще можливі.

Читайте також: Максим Степанов – новый министр здравоохранения. Что известно о чиновнике?

Предыдущая новость

В Україні з’явилися тимчасові пункти скринінгового медичного сортування хворих на COVID-19 (фото)

Следующая новость

Почему для здоровья так важен кальций?

Нина ЛОГВИНЧУК

Нина ЛОГВИНЧУК

автор журнала и сайта "Мистер Блистер". Тема сотен публикаций - лекарственные препараты, их свойства и сфера применения

Связанные Статьи

Ограниченая доступность лекарств и рекордное финансирование программы медгарантий: итоги работы системы здравоохранения в 2022 году
Премиум

Ограниченая доступность лекарств и рекордное финансирование программы медгарантий: итоги работы системы здравоохранения в 2022 году

Вікторія МАКАРЕНКО
14 марта, 2023
Гуля Поготова: «Когда у меня спрашивают, как дела, я всегда отвечаю: так же, как в стране!»
Премиум

Гуля Поготова: «Когда у меня спрашивают, как дела, я всегда отвечаю: так же, как в стране!»

Мистер Блистер
22 февраля, 2023
Ректор НМУ имени А.А. Богомольца Юрий Кучин: «Студентам важно чувствовать себя защищенными»
Премиум

Ректор НМУ имени А.А. Богомольца Юрий Кучин: «Студентам важно чувствовать себя защищенными»

Вікторія МАКАРЕНКО
17 февраля, 2023
Єфименко
Здоровье

Ветер перемен для флагмана. Почему Национальному институту рака так нужны реформы?

Вікторія МАКАРЕНКО
16 января, 2023
Верховна рада
Премиум

По законам военного времени. В Верховной Раде разработали 10 приоритетных медицинских законодательных инициатив

Вікторія МАКАРЕНКО
16 декабря, 2022
Ксения Возницина
Премиум

Пережить взрывную волну и устоять. Почему психологическая помощь бойцам ВСУ важна как никогда

Вікторія МАКАРЕНКО
28 ноября, 2022

Discussion about this post

Свежие новости

  • Позаботимся о сохранении зрения: простые правила, спасающие глаза
  • 9 березня відбулося міні-стажування у дитячому ЛОР-відділенні Львівської обласної лікарні «Охматдит»
  • Bristol Myers вместе со SpaceX проведет эксперимент с лекарствами компании в условиях микрогравитации
  • Чи будуть вжиті санкції до аптек, які не відкрилися у безпечних регіонах?
  • Когда в больнице имеют право потребовать бумажную копию е-направления? В Минздраве объяснили нюансы

Архивы

  • Март 2023
  • Февраль 2023
  • Январь 2023
  • Декабрь 2022
  • Ноябрь 2022
  • Октябрь 2022
  • Сентябрь 2022
  • Август 2022
  • Июль 2022
  • Июнь 2022
  • Май 2022
  • Апрель 2022
  • Март 2022
  • Февраль 2022
  • Январь 2022
  • Декабрь 2021
  • Ноябрь 2021
  • Октябрь 2021
  • Сентябрь 2021
  • Август 2021
  • Июль 2021
  • Июнь 2021
  • Май 2021
  • Апрель 2021
  • Март 2021
  • Февраль 2021
  • Январь 2021
  • Декабрь 2020
  • Ноябрь 2020
  • Октябрь 2020
  • Сентябрь 2020
  • Август 2020
  • Июль 2020
  • Июнь 2020
  • Май 2020
  • Апрель 2020
  • Март 2020
  • Февраль 2020
  • Январь 2020
  • Декабрь 2019
  • Ноябрь 2019
  • Октябрь 2019
  • Сентябрь 2019
  • Август 2019
  • Июнь 2019
  • Май 2019
  • Апрель 2019
  • Март 2019

Категории

  • Аптечная практика
  • Без категории
  • Досуг
  • Зарубежный опыт
  • Здоровье
  • Искусство продаж
  • Клиент аптеки
  • Коллектив аптеки
  • Консультация провизора
  • Медицина
  • На прилавках аптек
  • Новости
  • Премиум
  • Профессиональные секреты
  • Спецпроекты
  • Управление аптекой
  • Фармбизнес
  • Политика Конфиденциальности
  • Политика использования COOKIES
  • Правила обработки персональных данных

© 2022 Новости медицины и фармации - онлайн-журнал для специалистов [elementor-template id="24718"]

No Result
View All Result
  • Медицина
  • Фармбизнес
  • Досуг
  • Премиум
  • Спецпроекты
  • Архив
  • Аптечная практика
    • Зарубежный опыт
    • Искусство продаж
    • Клиент аптеки
    • Коллектив аптеки
    • Консультация провизора
    • На прилавках аптек
    • Профессиональные секреты
    • Управление аптекой
  • Русский

© 2022 Новости медицины и фармации - онлайн-журнал для специалистов [elementor-template id="24718"]

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In