Міжнародні фармкомпанії розширюють свою допомогу Україні

допомога Україні

Війна спричинила масовий вихід підприємств і споживчих брендів з Росії. Однак фармацевтична промисловість, посилаючись на гуманітарні зобов’язання продовжує постачати до цієї країни основні ліки. Разом з тим представники Великої Фарми засуджують її агресію, скорочують свою діяльність в РФ та нарощують обсяги допомоги українцям.

  • Список великих фармацевтичних виробників, які пообіцяли пожертвувати весь російський прибуток на допомогу Україні, нещодавно розширився за рахунок компанії AbbVie, яка заявила, що продовжить постачати свої основні ліки в Росію, але весь прибуток від продажу там спрямує на «безпосередню гуманітарну допомогу в Україні».
  • Компанія Pfizer ще минулого місяця пообіцяла зробити те саме, тобто передати весь прибуток від своєї російської дочірньої компанії на «справи, які надають пряму гуманітарну підтримку народу України».
  • Наприкінці минулого місяця Merck оголосила, що будь-які прибутки з продажу її основних ліків у Росії підуть на гуманітарні потреби.
  • Подібне зобов’язання взяла на себе і компанія GlaxoSmithKline.
  • Компанія Eli Lilly, яка є одним з небагатьох фармвиробників, що майже призупинив свої контракти з Росією, також пообіцяла передати будь-який отриманий там прибуток організаціям, які займаються гуманітарною допомогою. Крім того, кілька тижнів тому Eli Lilly повідомила, що в Україну надійшла перша партія ліків від діабету.

Хоча далеко не всі компанії зголосилися пожертвувати Україні власні прибутки, отримані на російському ринку, список тих фармацевтичних виробників, які активно підтримують нашу країну постійно розширюється.

  • Декілька днів тому швейцарська компанія Novartis повідомила, що вже доставила понад 1 мільйон упаковок антибіотиків, знеболюючих, серцевих та протиракових препаратів на суму понад 25 мільйонів доларів, щоб допомогти українцям. Вона також пообіцяла виділити 3 мільйони доларів для підтримки біженців і переміщених осіб в Україні та прикордонних країнах.
  • Компанія AstraZeneca виділила понад 7 мільйонів доларів США, включаючи ліків вартістю 3 мільйони доларів, передані Direct Relief,  який безпосередньо співпрацює з Міністерством охорони здоров’я України, а також 2 мільйони доларів на підтримку агенцій гуманітарної та медичної допомоги, які працюють в Україні, Польщі та прилеглих районах.
  • Концерн Bayer оголосил про створення фонду допомоги у разі стихійних лих у розмірі 3 мільйонів євро у відповідь на вторгнення в Україну. Фонд підтримки піде на користь міжнародним та місцевим гуманітарним організаціям, які працюють в Україні та країнах-сусідах Східної Європи. Він також випустив першу партію необхідних антибіотиків та стерильних виробів медичного призначення на замовлення Міністерства охорони здоров’я України.
  • Німецька компанія Boehringer Ingelheim оголосила про своє рішення передати 2,5 млн євро благодійним організаціям, які надають гуманітарну підтримку Україні та її громадянам. До того ж, починаючи з березня, вона буде щомісяця протягом року жертвувати по 1 мільйону євро польським та німецьким організаціям Червоного Хреста.
  • Компанія Johnson & Johnson пообіцяла пожертвувати 5 мільйонів доларів на підтримку роботи Міжнародного комітету порятунку та Міжнародної федерації Червоного Хреста та Червоного Півмісяця для надання гуманітарної підтримки біженцям у прикордонних країнах.
  • Транснациональная фармацевтическая компания Teva оголосила про пожертвування основних ліків на суму понад 11 мільйонів доларів, розширюючи гуманітарну підтримку українським біженцям. Компанія вже відправила понад 1,3 мільйона упаковок ліків, включаючи антибіотики та інші ліки, внесені до переліку основних ліків ВООЗ, а також продукти для українських немовлят і дітей, які страждають від поганих гігієнічних умов.
  • Компанія Sanofi через власний фонд пожертвувала 5 мільйонів євро Червоному Хресту та УВКБ ООН, Агентству ООН у справах біженців. Вона також підтримала благодійну кампанію Європейської комісії «Встань за Україну», передавши майже 300 000 вакцин для щеплень українців від дифтерії та правця.
  • Датський фармвиробник Novo Nordisk пожертвував 5 мільйонів данських крон (приблизно 700 тисяч євро) УВКБ ООН – агентству ООН у справах біженців – для надання термінової підтримки та захисту українцям, змушеним покинути свої оселі.
  • Японська транснаціональна фармакоманія Takeda передала 300 мільйонів йєн (приблизно 2,6 мільйона доларів США) Міжнародній федерації товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.
  • Американський фармвиробник Bristol Myers Squibb зробила свій внесок у допомогу Україні, пожертвуючи понад 1 мільйон доларів низці організацій, які координують зусилля з надання допомоги.
  • Біофармацевтична компанія Amgen схвалила грант на ліквідацію наслідків стихійного лиха на загальну суму 500 000 доларів, які будуть розподілені між Міжнародним медичним корпусом та проектом Hope.
  • Ще одна американська біофармацевтична компанія, Biogen, зібрала понад 350 000 доларів США, щоб забезпечити медичне забезпечення, їжу, воду, житло та іншу необхідну підтримку українцям.
  • Японська фармацевтична компанія Daiichi Sankyo Company передала на потреби українців 1 мільйон доларів США (приблизно 115 мільйонів ієн) до Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ).
  • Французьска фірма Ipsen надала гуманітарну допомогу народу України за рахунок пожертви в розмірі 1,5 мільйона євро, розподілених між двома гуманітарними організаціями: Tulipe та Червоний Хрест Франції.
  • Датська LEO Pharma передала близько 740 000 упаковок і 420 000 флаконів антибіотиків і антикоагулянтів на суму 1,8 мільйона євро через International Health Partners. Ці ліки актуальні для лікування ран та інфекцій.
  • Компанія Roche пожертвувала 150 000 упаковок Роцефіну, важливого антибіотика, який внесений до списку основних лікарських засобів ВООЗ.
  • Японська фармкомпанія Otsuka внесла пожертву в розмірі 100 000 євро Британському Червоному Хресту, щоб підтримати українських біженців.
  • Французька транснаціональна фармацевтична компанія Servier Group створила «Фонд солідарності України», на який виділела 700 тис. євро.
  • Бельгійська фармацевтична компанія UCB співпрацює з такими неурядовими організаціями, як Tulipe, які доставляють ліки пацієнтам у зоні бойових дій. Наразі компанія вже передала передали понад  1,6 мільйона доз протиепілептичних засобів  і 35 000 добових доз антигістамінних препаратів. Вона також пожертвувала 300 000 євро Німецькому міжнародному комітету порятунку та Бельгійському Міжнародному Червоному Хресту.
  • Глобальна біофармацевтична компанія Stallergenes Greer надала 150 000 євро екстреної допомоги Червоному Хресту Франції для допомоги прямим і непрямим жертвам війни шляхом надання води, предметів першої необхідності, медичних товарів, першої допомоги та психосоціальної підтримки.
  • Швейцарська спеціалізована фармкомпанія Vifor Pharma передала майже 60 000 упаковок внутрішньовенних препаратів заліза, які мають велике значення при втратах крові.
  • Японська Astellas Pharma пожертвувала 10 мільйонів ієн ЮНІСЕФ на підтримку їхніх гуманітарних зусиль.

Читайте також: В СНБО призывают фармацевтическое сообщество отказаться от сотрудничества с фармкомпаниями, которые продолжают производство в РФ

Джерело: Європейська федерація фармацевтичних індустрій та асоціацій 

Використані фото pixabay

Прокрутить вверх