МОЗ подало до держбюджету запит на 225 млрд грн на програму медичних гарантій

2764-2411_social_share_02

Міністерство охорони здоров’я подало до державного бюджету запит на 225 млрд гривень на фінансування програми медичних гарантій, як це передбачено законом. Про це 21 вересня заявив міністр охорони здоров`я Максим Степанов в ефірі телевізійного політичного ток-шоу “Свобода слова”, повідомляє прес-служба відомства.

“Я був тим міністром, який не підтримав бюджет, утримався при голосуванні. Ми подали у своєму бюджетному запиті загальну цифру 296 млрд гривень, з якої програма медичної гарантії складає 225 млрд”, — розповів Степанов.
Він також додав, що в цю суму були закладені кошти на медичну реформу, а також справедливі зарплати для медичних працівників.

“Ми розраховували, як нарешті вилізли з того болота, де знаходиться медицина протягом 29 років, адже вона завжди фінансується остання. Коли водій швидкої медичної допомоги отримує в 4 рази менше, ніж водій UBER. Ми повністю розрахували тариф. В ньому лікування інфаркту коштує 37 тисяч гривень. За ці кошти можна пролікувати хворого, з урахуванням централізованої поставки ліків, і ще й виплатити справедливу заробітну плату нашим медичним працівникам. Не 6-7 тисяч, а не менше 20 тисяч гривень”, — заявив міністр.

Міністр також повідомив, що в проекті бюджету на медицину виділена загальна сума у 151 млрд гривень.

Як ми писали, минулого тижня депутати Верховної Ради ухвалила в цілому законопроєкт № 3615-1 про інтернет-торгівлю лікарськими засобами. Ми пам’ятаємо, що до березня 2020 року торгівля медпрепаратами онлайн в Україні була заборонена. Але у зв’язку з карантинними обмеженнями Уряд тимчасово дозволив продавати ліки в інтернеті на період пандемії.

Як зазначає голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради Михайло Радуцкий, після активізації цієї сфери виникла нагальна потреби врегулювати її законодавчо, встановивши чіткі правила та умови.

Читайте також: В МОЗ пояснили алгоритм госпіталізації хворих із симптомами COVID-19

Прокрутить вверх