Повернути якість життя при діабетичній стопі: поради фахівців

1
86713

Діабетичною стопою або синдромом діабетичної стопи медики називають цілий комплекс змін, які виникають на тлі специфічних порушень периферичних нервів, судин, шкіри і м’яких тканин, кісток і суглобів. Це досить неприємне і важке ускладнення цукрового діабету, але при дотримання кількох простих правил догляду та лікування можна зберегти (або знову набути!) якість і звичний спосіб життя

Правильний догляд творить дива

На думку лікарів, сьогодні синдром діабетичної стопи – вже не вирок. Головне – вчасно звернутися до фахівців, які допоможуть правильно підібрати метод і засіб лікування.

– При  діабеті порушується засвоєння цукру органами і тканинами, тому в організмі відбувається ряд патологічних змін, –  пояснює  Анатолій Філіппов, ендокринолог. –   Вражається нервова система: клітини, волокна та закінчення. Страждають судини: артерії, артеріоли і капіляри. Відбуваються несприятливі процеси в кістковій тканині та в шкірі. Углиб ослаблених тканин легко проникає інфекція. Поріз, подряпина, мозоль можуть стати джерелом серйозних запальних процесів на нозі та спричинити утворення виразок, оскільки при діабеті процес загоєння відбувається набагато довше. Тому так важливо при синдромі діабетичної стопи не допускати пошкоджень і тріщин на стопах.

Пацієнти, які страждають на цукровий діабет, скаржаться на надмірне утворення мозолів, порушення чутливості шкіри, її сухість та лущення, тріщини тощо. Через це таким людям дуже складно підібрати зручне взуття.

– Синдром діабетичної стопи диктує свої правила, –  ділиться з «Містером Блістером» киянка Ніна. – Наприклад, улітку ноги в закритому взутті часто набрякають, а підбір взуття перетворюється на тортури: все тисне і натирає. До того ж шкіра на стопах стала дуже сухою, загрубіла*. Тріщинки і мозолі, які часто з’являються, дуже довго заживають через діабет. Проблеми зі стопами фактично диктують мені ритм життя, адже я змушена повільно рухатися, мені постійно дискомфортно.

На думку фахівців, цілком ймовірно значно поліпшити якість життя, підібравши потрібний засіб для догляду і зволоження шкіри стоп.

Зволоження як порятунок

Від сухості стоп можна позбутися за допомогою засобів, які будуть зволожувати і повертати еластичність шкірі. В даному випадку фахівці рекомендують використовувати фармацевтичні продукти, до складу яких входить сечовина.

Сечовина (точніше, гідроксиетил сечовини/Hydroexyethyl Urea) – це відмінний зволожувальний компонент. Це органічна речовина, що має тверду структуру. На вигляд – це розсип білих або слабозабарвлених кристалічних гранул без запаху. У косметиці використовується цей компонент синтетичного походження.
Сечовина входить до складу гідроліпідної мантії нашої шкіри. Її роль – утримати вологу в роговому шарі. Сечовина дуже гігроскопічна. Вона зв’язує молекули води і утримує їх у міжклітинному просторі верхніх шарів шкіри. Звідси – прекрасний ефект зволоження.
Завдяки властивостям сечовини формується захисний бар’єр, що дозволяє скоротити втрату вологи роговим шаром. Окрім того, сечовина пом’якшує шкіру і прискорює загоєння її дрібних ушкоджень. Також цей компонент служить провідником інших інгредієнтів углиб тканин і в такий спосіб допомагає засвоєнню зволожувальних, живильних і регенерувальних речовин.
Також варто додати, що сечовина є відмінним ексфоліантом: видаляє ороговілі шари епідермісу, сприяє його регенерації, чинить протимікробну та антигрибкову дії.
Одним із засобів з високим умістом сечовини є Флексітол.

Флексітол – «рятівник»  стоп

Спеціально розроблений склад бальзаму Флексітол сприяє швидкому загоєнню тріщин на стопах. Флексітол продається в більшості аптек України. Виробляється засіб у Великобританії, де дуже добре зарекомендував себе.
Крім високого вмісту сечовини (25%), до складу входить зволожувальна та пом’якшувальна основа з вітаміном Е, олією ши та ланоліном. Вітамін Е зволожує шкіру, чинить протизапальну дію, а також сприяє природній регенерації шкіри.
Олія ши має зволожувальні та відновлювальні властивості, а також сприяє поліпшенню кровообігу. Ланолін легко просочує роговий шар епідермісу, робить його менш проникним для вологи, покращує захисні властивості. Відтак шкіра втрачає менше вологи  і стає більш м’якою та гладенькою, а при регулярному застосуванні засобу – ще й менш чутливою.

Бальзам для стоп Флексітол також можна купити он-лайн.

*Diabetic foot syndrome: Immune-inflammatory features as possible cardiovascular markers in diabetes. World J Orthop. 2015 Jan 18; 6(1): 62–76.

Published online 2015 Jan 18. doi: 10.5312/wjo.v6.i1.62

Реклама. Не є лікарським засобом. Перед застосуванням уважно ознайомтесь із текстом маркування. DMUA.FLE.20.04.03

Фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

1 COMMENT

  1. сначала покупал обычные кремы в косметических магазинах, немного помогали.
    с флекситолом результат гораздо лучше, избавляет от трещин и стоит соответственно чуть дороже, чем косметика

НАПИШИТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here