Mister-Blister
No Result
View All Result
  • Новости
  • Фармбизнес
  • Медицина
  • Спецпроекты
  • Премиум
  • Аптечная практика

    Аптечная практика

    Зарубежный опыт

    Как работают аптеки в разных странах мира?

    Управление аптекой

    Вопросы аптечного менеджмента и маркетинга, финансовые показатели работы аптеки, управление персоналом.

    Коллектив аптеки

    Как выжить в коллективе, наладить отношения с коллегами, решить конфликты?

    На прилавках аптек

    Обзоры препаратов, товаров медицинского назначения, медицинской техники, БАДов.

    Профессиональные секреты

    Маленькие хитрости, помогающие первостольнику.

    Консультация провизора

    Самолечение и фармопека: чем поможет фармацевт?

    Искусство продаж

    Правильно продаем лекарственные средства и другие товары аптеки

    Клиент аптеки

    Как работать с разными типами покупателей?

    все статьи

  • Русский
    • Українська
АРХИВ
  • Новости
  • Фармбизнес
  • Медицина
  • Спецпроекты
  • Премиум
  • Аптечная практика

    Аптечная практика

    Зарубежный опыт

    Как работают аптеки в разных странах мира?

    Управление аптекой

    Вопросы аптечного менеджмента и маркетинга, финансовые показатели работы аптеки, управление персоналом.

    Коллектив аптеки

    Как выжить в коллективе, наладить отношения с коллегами, решить конфликты?

    На прилавках аптек

    Обзоры препаратов, товаров медицинского назначения, медицинской техники, БАДов.

    Профессиональные секреты

    Маленькие хитрости, помогающие первостольнику.

    Консультация провизора

    Самолечение и фармопека: чем поможет фармацевт?

    Искусство продаж

    Правильно продаем лекарственные средства и другие товары аптеки

    Клиент аптеки

    Как работать с разными типами покупателей?

    все статьи

  • Русский
    • Українська
No Result
View All Result
Mister-Blister
No Result
View All Result

Шум у вухах буває небезпечним: лікарі розповіли про тинітус, його причини та наслідки

Дзвін, дзижчання, шипіння, писк, свист, стукіт, клацання - люди по-різному описують шум у вухах, який виникає без видимої причини. Для більшості з нас він залишається непоміченим і не завдає особливої шкоди, оскільки триває недовго. Але деякі люди страждають від нього всерйоз. Шум у вухах переслідує їх постійно, заважає працювати, спілкуватися, відпочивати, спати

Ольга ОНИСЬКО Ольга ОНИСЬКО
24 января, 2023
in Здоровье, Медицина
Время прочтения: 1 минута
A A
0
Главная Здоровье
поделиться

Небезпечний симптом

У медицині відчуття шуму у вусі, який немає зовнішнього джерела, називають тинітусом (від лат. tinnire – дзвонити). Це дуже поширене порушення, яке трапляється у всіх вікових групах, навіть у маленьких дітей. Однак частота цього розладу помітно зростає з віком. Так, у людей 20–30 років вона становить 5%, а у людей віком від 60 років – вже 12%. Загалом приблизно 30% стикаються з тінітусом у якийсь момент свого життя, а 7–8% населення світу страждає від нього постійно.

За великим рахунком, тинітус не можна віднести до категорії хвороб, це симптом, який виникає в слуховій системі. Однак він може бути дуже неприємним та значно знижувати якість життя.

Сприйняття шуму у вухах пов’язані з частиною мозку, званої предклиньем, що з іншими зонами – дорсальной мережею уваги і мережею режиму за умовчанням. Перша мережа розпізнає шуми та дотики, а друга обробляє фонові дії під час відпочинку. Коли щось привертає нашу увагу, спрацьовує дорсальна мережа, а коли ми перебуваємо в стані спокою, мозок дозволяє мережі режиму за замовчуванням взяти гору, що допомагає нам розслабитися і знизити розумову втому. Однак якщо людина страждає від шуму у вухах, її мозок зосереджується на ньому, що не дає мозку перейти на режим за умовчанням і відпочити.

Безперервний шум у вухах дратує та заважає концентруватися. Це створює проблеми з виконанням завдань, труднощі на роботі та у повсякденному житті, які ще більше посилюють рівень стресу та занепокоєння. Люди, які відчувають постійний і гучний шум у вухах, що неспроможні розслабитися, а часто – і нормально заснути. Їхня втома накопичується, вони остаточно втрачають працездатність, впадають у депресію. У найгірших випадках, які, на щастя, досить рідкісні, тинітус штовхає людей на самогубство.

Різноманітність причин

Основне патологічне підґрунтя тинітуса досі повністю не з’ясоване і вважається одним із найспірніших питань у медичній науці. Імовірно шум у вухах може виникати через неправильну роботу вушного равлика, пошкодження нервів, що йдуть від вуха до мозку, або патологій слухової кори мозку.

Вважається, що в людей похилого віку шум у вухах часто пов’язаний з віковим погіршенням слуху, оскільки втрата певних звукових частот змінює те, як мозок обробляє звук. У молодших його причиною може бути робота в галасливих умовах. Часто дзвін у вухах переслідує учасників бойових дій.

Іноді шум у вухах може з’явитися після черепно-мозкової травми через проблеми, пов’язані з нервами, м’язами та потоком крові. У цьому випадку він часто має велику гучність і більшу мінливість за частотою, звуком, а також місцезнаходженням. Шум у вухах, що відноситься до цього типу, іноді називають соматичним тинітусом. Він може бути пов’язаний з пошкодженням скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС), оскільки ця область має загальні нервові зв’язки зі структурами в середньому вусі.

Причиною шуму у вухах буває закупорка слухового проходу надмірною кількістю сірки вуха, брудом або сторонніми предметами. Це призводить до збільшення тиску у внутрішньому вусі, впливаючи на роботу барабанної перетинки. Аномальний тиск у середньому вусі може створювати і закладеність носа.

Тинітус часто викликає прийом ліків, які мають ототоксичну дію. До них відносяться деякі антибіотики (включаючи гентаміцин, стрептоміцин і тобраміцин), петлеві діуретики (наприклад, фуросемід), хіміотерапевтичні агенти на основі платини та ін.

Тинітус та вагітність

Шум у вухах часто посилюється під час вагітності. За статистикою на нього скаржиться одна із трьох вагітних жінок. Насамперед, це пов’язано з нормальним збільшенням об’єму циркулюючої крові, що підвищує тиск рідини всередині вушного равлика, що регулює передачу електричних імпульсів від внутрішнього вуха до мозку. Пояснити посилене сприйняття тінітусу в цей період може також природне утримання солі та води: відбуваються локальні набряки, які також змінюють передачу електричних імпульсів між вухом та мозком.

Проте шум у вухах під час вагітності буває небезпечним симптомом. Так, іноді він виступає ранньою ознакою підвищення артеріального тиску та розвитку гестаційної гіпертензії, яка може призвести до прееклампсії.

Варіанти лікування

Хоча постійних ліків від шуму у вухах ще не знайдено, існує кілька методів лікування, за допомогою яких можна придушити та мінімізувати його ефекти. Перш за все, варто спробувати встановити і усунути зовнішню причину тиннітуса, якщо вона, звісно, існує. Йдеться про лікування основного захворювання, видалення вушної сірки, відміну лікарських препаратів, які можуть бути причиною шуму у вухах.

Багатьом пацієнтам допомагає методика придушення шуму. Наприклад, людина, яка страждає як на тинітус, так і на проблеми слуху, може використовувати слухові апарати, які не тільки допомагають чути, але й видають білий шум щоразу, коли виникає епізод тинітусу. Цей білий шум заспокоює людину.

У лікуванні тинітуса також активно використовується музична терапія, головні завдання якої – розслаблення, придушення негативних емоцій, покращення настрою та контролю. Деяким пацієнтам музика також допомагає замаскувати шум у вухах. Проте в інших вона справляє протилежний ефект, оскільки пам’ять міцно пов’язує певні мелодії, які слухає людина з тінітусом. Для вирішення цієї проблеми фахівці рекомендують слухати музику без певної мелодії, наприклад джазові імпровізації, або віддати перевагу аудіозаписам звуків природи.

Щоб зменшити тяжкість симптомів та ускладнень, застосовують трициклічні антидепресанти. Вони дають результат, проте викликають звикання та неприємні побічні ефекти, включаючи запори та проблеми із серцем, тому зазвичай використовуються тільки в тому випадку, якщо шум у вухах важкий та нестерпний. Втім, ці препарати можуть допомогти лише зменшити тяжкість симптомів, але не вилікувати тинітус.

Існують і нові технології, наприклад, нейромодуляція мозку акустичними або електричними імпульсами. Інженери розробили спеціальні навушники, що генерують та передають індивідуально підібрані акустичні тони, які перетворюються в головному мозку на відповідні електричні стимули та глушать шум. Однак подібні пристрої, як правило, надто дорогі та недоступні більшості пацієнтів.

Щоб допомогти впоратися з розладом, спричиненим шумом у вухах, застосовуються медитація, йога та релаксаційна терапія. З іншого боку, більшість пацієнтів з тинітусом вчать жити з ним і звикати до нього для того, щоб він не впливав на їхню повсякденну діяльність. Цей метод називається ретренувальною, або перенавчальною терапією тинітуса. Загальна її мета – відвернути увагу пацієнта від шуму у вухах. У ній використовуються спеціальні тренування нервової системи для посилення звуку, що надходить ззовні. Це змушує людину сприймати тинітус як фоновий шум, що знижує його дратівливий ефект.

Відомі дві категорії шуму у вухах

  • Об’єктивний тінітус, при якому шум може почути стороння людина, наприклад лікар за допомогою фонендоскопа. Він викликаний або судинним феноменом, або спазмами м’язів середнього вуха чи піднебіння.
  • Суб’єктивний тінітус, причини якого не зрозумілі, а сторонні звуки чути лише пацієнтові.
Tags: тинитус
Предыдущая новость

Что такое идеальная аптека?

Следующая новость

Фармкомпании закрывают клинические исследования в россии, а пациенты больше не будут принимать в них участия

Ольга ОНИСЬКО

Ольга ОНИСЬКО

журналист сайта и журнала "Мистер Блистер". Автор статей и информационных заметок о фармацевтике и медицине

Связанные Статьи

НСЗУ
Здоровье

Ліки для людей з розладами психіки, поведінки та епілепсією включені в “Доступні ліки”. Що треба знати фармацевту?

Галина ЛАПА
27 января, 2023
таблетки, лекарства, препарат
Здоровье

Як правильно зберігати ліки? 5 порад від фармацевта

Мистер Блистер
26 января, 2023
таблетки
Здоровье

З квітня 2023 року за е-рецептом будуть відпускати всі рецептурні медпрепарати. Що потрібно знати?

Галина ЛАПА
26 января, 2023
желтый
Здоровье

Желтуха – всегда тревожный сигнал. Врач рассказал о заболеваниях, когда кожа становится желтушной

Ирина САПА
25 января, 2023
вода
Здоровье

Лужна вода: пити чи не пити? Про користь та протипоказання лужної води розповіли лікарі

Мистер Блистер
25 января, 2023
дети
Здоровье

Програма медгарантій-2023. Що буде безкоштовним при пологах і про що варто знати пацієнтці?

Галина ЛАПА
24 января, 2023

Discussion about this post

Свежие новости

  • Ліки для людей з розладами психіки, поведінки та епілепсією включені в “Доступні ліки”. Що треба знати фармацевту?
  • Новая редакция порядка ведения Реестра лиц, ответственных за введение медицинских изделий, уже утверждена
  • Як правильно зберігати ліки? 5 порад від фармацевта
  • «Фармак» будет защищать право интеллектуальной собственности на «Корвалол» в международных судах
  • З квітня 2023 року за е-рецептом будуть відпускати всі рецептурні медпрепарати. Що потрібно знати?

Архивы

  • Январь 2023
  • Декабрь 2022
  • Ноябрь 2022
  • Октябрь 2022
  • Сентябрь 2022
  • Август 2022
  • Июль 2022
  • Июнь 2022
  • Май 2022
  • Апрель 2022
  • Март 2022
  • Февраль 2022
  • Январь 2022
  • Декабрь 2021
  • Ноябрь 2021
  • Октябрь 2021
  • Сентябрь 2021
  • Август 2021
  • Июль 2021
  • Июнь 2021
  • Май 2021
  • Апрель 2021
  • Март 2021
  • Февраль 2021
  • Январь 2021
  • Декабрь 2020
  • Ноябрь 2020
  • Октябрь 2020
  • Сентябрь 2020
  • Август 2020
  • Июль 2020
  • Июнь 2020
  • Май 2020
  • Апрель 2020
  • Март 2020
  • Февраль 2020
  • Январь 2020
  • Декабрь 2019
  • Ноябрь 2019
  • Октябрь 2019
  • Сентябрь 2019
  • Август 2019
  • Июнь 2019
  • Май 2019
  • Апрель 2019
  • Март 2019

Категории

  • Аптечная практика
  • Без категории
  • Досуг
  • Зарубежный опыт
  • Здоровье
  • Искусство продаж
  • Клиент аптеки
  • Коллектив аптеки
  • Консультация провизора
  • Медицина
  • На прилавках аптек
  • Новости
  • Премиум
  • Профессиональные секреты
  • Спецпроекты
  • Управление аптекой
  • Фармбизнес
  • Политика Конфиденциальности
  • Политика использования COOKIES
  • Правила обработки персональных данных

© 2022 Новости медицины и фармации - онлайн-журнал для специалистов

Поделится новостью с редакцией

No Result
View All Result
  • Медицина
  • Фармбизнес
  • Досуг
  • Премиум
  • Спецпроекты
  • Архив
  • Аптечная практика
    • Зарубежный опыт
    • Искусство продаж
    • Клиент аптеки
    • Коллектив аптеки
    • Консультация провизора
    • На прилавках аптек
    • Профессиональные секреты
    • Управление аптекой
  • Русский
    • Українська

© 2022 Новости медицины и фармации - онлайн-журнал для специалистов

Поделится новостью с редакцией

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

У Вас есть новость?
Отправьте её нам на публикацию