Шведські дослідники перерахували фактори, що підвищують ризик смерті від COVID-19

Народитися чоловіком, не перебувати в шлюбі, мати погану освіту і низький рівень доходу - ці фактори підвищують ризик смерті від COVID-19 в Швеції.

0
66
COVID-19

Співробітники демографічного відділу соціологічного факультету Стокгольмського університету проаналізували дані Шведської національної ради охорони здоров’я і соціального забезпечення про всі зареєстровані смерті від COVID-19 в Швеції серед людей у віці 20 років і старше до 7 травня 2020 року.[1]

Вони з’ясували, що до чинників, які підвищують ризик смерті від COVID-19, належать чоловіча стать, нижчий дохід, нижчий рівень освіти і відсутність сім’ї.

Дослідження також показало:

  • У чоловіків ризик смерті від COVID-19 більш ніж в два рази вище, ніж у жінок.
  • У неодружених чоловіків і жінок (в тому числі у тих, що ніколи не перебували у шлюбі, вдів / вдівців і розлучених) ризик смерті від COVID-19 в 1,5-2 рази вище, ніж у одружених.
  • Життя в районі Стокгольма було пов’язане з підвищеним в 4,5 рази ризиком смерті від COVID-19 (як для чоловіків, так і для жінок) в порівнянні з іншою частиною країни.
  • У народжених за кордоном вихідців з країн з низьким і середнім рівнем доходу смертність від COVID-19 у 1,5-3 рази вище, ніж у людей, що народилися в Швеції.
  • У чоловіків з незакінченою і повною загальною середньою освітою ризик смерті від COVID-19 приблизно на 25% вище, ніж у чоловіків з вищою освітою.
  • У жінок з незакінченою і повною загальною середньою освітою ризик смерті від COVID-19 приблизно на 40-50% вище, ніж у жінок з вищою освітою.

Всі ці висновки узгоджуються з моделями смертності і від інших хвороб. Зазвичай чоловіки мають більш високу смертність в порівнянному віці, що, як вважається, пов’язане з поєднанням біології і способу життя. Той факт, що люди з низьким рівнем освіти або низьким доходом мають більш високу смертність, може в значній мірі пояснюватися факторами способу життя. Ряд попередніх досліджень також показує, що самотні і неодружені люди мають більш високу смертність від різних захворювань. Частково це пояснюється відбором: люди, у яких спочатку було найгірше здоров’я, менш привабливі для протилежної статі і рідше одружуються. Крім того, самотні люди мають менше захищене середовище, ніж ті, хто живе в подружніх стосунках.

Використані фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

  1. Sven Drefahl, Matthew Wallace, Eleonora Mussino, Siddartha Aradhya, Martin Kolk, Maria Brandén, Bo Malmberg, Gunnar Andersson. A population-based cohort study of socio-demographic risk factors for COVID-19 deaths in SwedenNature Communications, 2020; 11 (1) DOI: 10.1038/s41467-020-18926-3

НАПИШИТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, напишите комментарий
Пожалуйста, укажите Ваше имя