Як зміцнити імунітет під час епідемії коронавірусу: поради імунолога

19
87808

COVID-19 вже охрестили «новою чумою»: він дуже швидко поширюється світом, а ліків від захворювання поки що немає. «Містер Блістер» зібрав поради фахівців щодо того, як максимально захистити себе та підтримати імунітет.

Перші випадки захворювання на COVID-19 було зафіксовано у китайському місті Ухань у грудні 2019 року. За кілька місяців поодинокі випадки перетворилися на справжню епідемію: за останніми даними МОЗ України, у світі вже зареєстровано близько 200 тис. хворих, у яких офіційно підтверджено захворювання на COVID-19. Близько семи тисяч людей вже померли.

Не оминув коронавірус COVID-19 і Україну: 3 березня головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко офіційно підтвердив перший випадок захворювання на коронавірус – у Чернівцях у чоловіка, який повернувся з Італії.

Зараз, згідно з інформацією МОЗ, вивчають близько 10 зразків біоматеріалу людей, у яких за симптомами може бути підозра на коронавірус.

В основній групі ризику, згідно з даними ВООЗ, знаходяться літні люди – вік 80+, а також всі, хто страждає на хронічні захворювання серця, легень та цукровий діабет.

Імунітет vs коронавірус

Звичайно, світові фармацевтичні компанії не стоять осторонь проблеми – вони активно шукають специфічні ліки та вакцини. Як заявив віцепрезидент США Майк Пенс, вже є результати – вакцину COVID-19 почнуть випробовувати на добровольцях протягом найближчих шести тижнів. Але повністю вона буде готова лише наприкінці 2020 року.

«Терапевтичні препарати, які допоможуть людям боротися з коронавірусом, можуть стати доступними цього літа або на початку осені», – цитує Майка Пенса видання Politico. До того часу лікарі рекомендують вести здоровий спосіб життя, мити руки та уникати місць, де багато людей. І головне – підвищувати імунітет.

В Україні немає дефіциту препаратів для підвищення імунітету – у кожній аптеці можна знайти на будь-який смак та гаманець. Але дуже важливо підібрати той, що буде ефективним.

– Мене часто запитують про засіб, яким можна підвищити імунітет, а також використовувати його для профілактики вірусних і бактеріальних інфекцій, таких як ГРВІ, бронхіт, бронхопневмонія, – розповідає «Містеру Блістеру» практикуючий лікар-імунолог Ірина Цимбалюк.

Основний метод підвищення імунітету, за словами лікаря, – це вакцинація, яка застосовується для запобігання захворювання. Одним з головних захисних механізмів є також імуноглобулін А, який в нормі є на всіх слизових оболонках, – ротової порожнини, кишківника, бронхів.

– За рахунок збільшення продукції секреторного імуноглобуліну А (SІg A) Флувир запобігає проникненню вірусів, які передаються повітряно-крапельним шляхом, через слизові оболонки в організм. У багатьох моїх пацієнтів є дефіцит імуноглобуліну А, і у такому разі людина часто хворіє на бронхіт, запалення легень. Флувир – це імунобіотик, який стимулює вироблення секреторного імуноглобуліну А. Він застосовується для активації захисних сил організму, профілактики рецидивів інфекцій та ускладнень. Флувир активує як синтез лімфоцитів, так і синтез імуноглобуліну А, – розповідає Ірина Цимбалюк.

За словами імунолога, Флувир пройшов клінічні випробування, в яких досліджувався та був доведений його профіль безпеки при застудних захворюваннях, а також ефективність.

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

19 - КОММЕНТАРИИ

 1. Хороший препарат. Пил ребёнок, переносится хорошо и вкус малины ему понравился. Но самое главное за всю зиму заболели один раз и то в легкой форме и без антибиотиков. Удобно, что порошок разводить, а не таблетки. Но врач сказал, что пить нужно месяц, не меньше. Но оно того стоит! Нам помогло, Рекомендую для детей!

  • Нам тоже врач посоветовал и в этом году почти всю зиму ходили в сад и не болели))))

 2. Флувир доказал свою эффективность на протяжении нескольких лет. Рекомендую его мамам в аптеке, которые спрашивают препарат для повышения иммунитета детей, или жалуются на то , что дети часто болеют, особенно тем мамам, дети которых ходят в детские садики и школы.
  Проверено на своем ребенке?.

 3. я тоже слышала о Флувире очень много хороших отзывов , подумываю и себе купить для профилактике.

 4. Реально крутой препарат!
  Пользуюсь им на протяжении всех эпидемий гриппа)

 5. У меня в прошлом году ребенок пил флувир. В этом году решили остановится на Смарт омеге и пробиотике Биогае с вит Д3, так как слышала, что " здоровый кишечник и здоровый иммунитет".

 6. А я против искусственного "подстегивания" иммунитета. На мой взгляд, куда эффективней вести здоровый образ жизни! Обычное закаливание еще никому не навредило, а эффект очевиден.
  Я вообще не верю в противовирусные таблетки

 7. Препарат на все 100%. Как деткам так взрослим. Кстати моя подружка она сейчас беременная пьйот для профилактики.

 8. Думаю, в этом есть смысл. Пять лет назад, когда моя дочь ходила с детский садик, я давала по назначению педиатра, всю зиму Флувир. Так вот, в один период, из группы 25 детей, ходили только четверо, и моя дочь в том числе. Остальные детки болели ОРВИ. Сейчас моей дочери 8 лет. И я периодически сама даю ей Флувир. И, конечно сейчас, когда поможет лишь хороший иммунитет.

 9. Мені здаєть потрібно, підтримати свій імунітет мед. Препаратам, дуже подобається імунобіотик ФЛУВІР, як дорослим так і дітям підходить.

 10. Очень важно заботиться о своем имунитете, особенно во время пандемии. Флувир н когда не пробовала, но после этой статьи купила сегодня в аптеке

 11. Флувир-это препарат, который реально работает.Подходит детям и взрослым,при этом минимум побочных эффектов.Рекомендую!!!

 12. Препарат хороший, выписавала его нам педиатр. Ходим в садик и пили его перед сезоном простудных заболеваний. Болели гораздо реже в сравнении с прошлым годом.

 13. Была приятно удивлена опубликованной статье о рекомндации Флувира, как имунобиотика при пандемии коронавируса. Ведь я прохожу курс каждый сезон, не зря, препарат реально работает!

 14. Выписал педиатр. Действительно очень эффективный препарат. Приятный на вкус, ребенок с удовольствием его выпил.

 15. Очень интересная статья и полезная информация. И инетесно про эти препараты почитать

 16. Пью сама флувир .Порекомендовал врач.Результат на лицо,намного реже стала болеть

НАПИШИТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here