Mister-Blister
No Result
View All Result
  • Новости
  • Фармбизнес
  • Медицина
  • Спецпроекты
  • Премиум
  • Аптечная практика

    Аптечная практика

    Зарубежный опыт

    Как работают аптеки в разных странах мира?

    Управление аптекой

    Вопросы аптечного менеджмента и маркетинга, финансовые показатели работы аптеки, управление персоналом.

    Коллектив аптеки

    Как выжить в коллективе, наладить отношения с коллегами, решить конфликты?

    На прилавках аптек

    Обзоры препаратов, товаров медицинского назначения, медицинской техники, БАДов.

    Профессиональные секреты

    Маленькие хитрости, помогающие первостольнику.

    Консультация провизора

    Самолечение и фармопека: чем поможет фармацевт?

    Искусство продаж

    Правильно продаем лекарственные средства и другие товары аптеки

    Клиент аптеки

    Как работать с разными типами покупателей?

    все статьи

  • Русский
АРХИВ
  • Новости
  • Фармбизнес
  • Медицина
  • Спецпроекты
  • Премиум
  • Аптечная практика

    Аптечная практика

    Зарубежный опыт

    Как работают аптеки в разных странах мира?

    Управление аптекой

    Вопросы аптечного менеджмента и маркетинга, финансовые показатели работы аптеки, управление персоналом.

    Коллектив аптеки

    Как выжить в коллективе, наладить отношения с коллегами, решить конфликты?

    На прилавках аптек

    Обзоры препаратов, товаров медицинского назначения, медицинской техники, БАДов.

    Профессиональные секреты

    Маленькие хитрости, помогающие первостольнику.

    Консультация провизора

    Самолечение и фармопека: чем поможет фармацевт?

    Искусство продаж

    Правильно продаем лекарственные средства и другие товары аптеки

    Клиент аптеки

    Как работать с разными типами покупателей?

    все статьи

  • Русский
No Result
View All Result
Mister-Blister
No Result
View All Result

Стратегія виживання, гнучкості та мобільності

Мистер Блистер Мистер Блистер
11 июня, 2020
in Фармбизнес
Время прочтения: 6 минут(ы)
A A
0
Главная Фармбизнес
поделиться

– Комусь може здатися, що саме фармацевтичний бізнес має найбільший зиск від пандемії, але насправді аптекам чи не найпершим довелося вчитися жити у новій реальності. Які висновки під час карантину ви зробили як керівник аптечної мережі?

У епоху діджиталізації звична для нас модель аптеки може виявитися застарілою та збитковою. Здавалося б, нині фармацевтичний бізнес мав би бути найбільш захищеним від фінансового колапсу – от тільки не у вітчизняних реаліях. В умовах високої конкуренції на ринку, помноженої на наслідки вжитих урядом протиепідемічних заходів, великі бізнеси сіпаються, тріщать і втрачають інвесторів, а малі непомітно вмирають. «Артеріальний потік» товару й грошей «звужений» настільки, що це загрожує інфарктом цілій галузі. Маємо розуміти: ця криза – не на один рік, і вже точно не до 22 червня.

Олег Никулишин

Адже впродовж кількох місяців не працює низка ключових ланок економіки. Карантин паралізував масштабні підприємства та вкоротив віку багатьом малим і середнім бізнесам, призвівши до безробіття мільйонів людей у всьому світі. Фактично, склалася ситуація ще гірша, аніж під час фінансової кризи 2014 року. Ми вже бачили обвал валюти, падіння купівельної спроможності, дефіцит товарів та безробіття. Однак тепер є цілі галузі, наприклад авіація і туризм, які не мають жодних доходів. А як виживають ті, хто працює у сфері культури, спорту тощо? Саме це стало найбільшим викликом для світової та вітчизняної економік.

– І що плануєте робити у цій ситуації?

Головне завдання для нашого підприємства сьогодні – втриматися на плаву, максимально зберігши персонал та клієнтів, аби вийти з кризи з мінімальними втратами. Сьогодні компанія функціонує за стратегією виживання, гнучкості та мобільності, реалізація якої залежить від швидкого, безумовного й ефективного виконання управлінських рішень кожним працівником. На тлі інертності суспільства й непрогнозованих наслідків карантину необхідна беззастережна довіра до керівництва – задля збереження компанії та своїх робочих місць. Зараз слід тверезо оцінити поточну ситуацію та прийняти її неминучі наслідки з гідністю й готовністю діяти розважливо. Якщо карантин затягнеться, чимало фармацевтів можуть втратити роботу. Навіть великі мережі з потужною дотаційною підтримкою призупиняють діяльність збиткових закладів, а деякі зачиняють зовсім. Ринкова модель перебудовується на наших очах, і попереду ще багато викликів. Виробники та постачальники щоразу змінюють умови співпраці, і вони стають непередбачуваними. Аптеки в центральних частинах міст, які ще недавно демонстрували хороші фінансові результати, потерпають від браку клієнтів і різкого падіння реалізації, поступившись закладам на периферії.

– Яка модель роботи аптеки, на ваш погляд, буде найбільш ефективною сьогодні?

Аптека здебільшого – статична бізнес-модель, що функціонує за стратегією лідерства в затратах, тобто досягнення конкурентної переваги завдяки зниженню окремих витрат і встановленню нижчої собівартості товару. Повноцінне функціонування аптеки залежить від так званої операційної досконалості, тобто від забезпечення ефективної взаємодії трьох ключових компонентів управління: персоналу, процесів та комунікацій. Провізори на
передовій, тобто за першим столом, взаємодіють з клієнтами, тоді як за лаштунками працюють керівники, менеджери, фахівці середньої ланки. Вони вибудовують логістику й маркетинг, дбають про ідейне наповнення бренду, його впізнаваність і позитивну репутацію. Фактично, усі невидимі для клієнта, але важливі у роботі аптеки фігури знаходяться по той бік першого столу. Але вони докладають зусиль для повноцінного виступу першої лінії: подають провізорам «м’яч» для того, аби ті врешті забили «гол». Ця модель потребує дисципліни, пунктуальності й педантичності. Однак нині бачимо іншу тенденцію – масовість суттєво позначилася на якості. Підприємці застосовують різноманітні механізми для досягнення ефективності аптечних моделей, за якими працюють. Усі технології та комунікації спрямовані на швидкість та якість сервісу – від фармопіки, ухвалення рішень до виходу чеку з касового апарату.

– Але ж ці аспекти були актуальними і до пандемії…

Так, і продовжують працювати. Відмінність лише в тому, що нині більшості підприємств довелося перейти від стратегій росту, розвитку й ефективності до стратегії виживання. Наразі бачимо тільки перші паростки наслідків карантину та економічної кризи, проте до середини року вони стануть більш очевидними і, без сумніву, загрожуватимуть існуванню невеликих та слабких бізнесів. Як кажуть, пізно міняти коней на переправі: усі домашні завдання з навчання, розвитку, лояльності персоналу, формування довіри клієнтів та
зміцнення бренду слід виконувати у сприятливий період. Під час кризи на це завжди не вистачає ні сил, ні ресурсів, ні часу.

– Що зараз має бути у зоні уваги першостольників?

Фармацевт за першим столом створює емоційне поле торгової марки. Можна інвестувати шалені гроші в проєкти й налагодження бізнес-процесів, проте достатньо помилки однієї людини, щоби звести результати нанівець. Модель функціонує тоді, коли провізори достатньо компетентні й підготовані. Кожен власник і менеджер хотів би уникнути такого зосередження бізнесу на людському факторі, утім, реалії на фармринку поки що не змінилися: клієнт ітиме до фармацевта, якому довіряє. Звісно, ціна, асортимент і викладка товару відіграють велику роль. Однак «раціо» завжди іде поряд з «емоціо» – у нашому контексті це якісна фармопіка, привітність, людяність, готовність допомогти. Не менш важливі такі фактори формування бренду, як атмосфера в аптечному закладі, чистота, освітлення, доступ до необхідної інформації, новітні технології для більш комфортної покупки.

– Чи можливі у вашій мережі суттєві кадрові зміни?

Швидше ні, аніж так. Ми продовжуємо всіляко збалансовувати діяльність мережі, за потреби тимчасово призупиняючи роботу деяких аптек. Відповідно, триватиме і ротація кадрів. Наша мета – максимально оптимізувати витрати, чітко управляти товарообігом, щоби забезпечити підприємству фінансову стабільність. Слід адаптуватися до роботи в ручному режимі. Управлінські рішення спрямовані на збереження ліквідності компанії, її спроможність вижити в кризовий період. Цього можна досягти, лише об’єднавши зусилля всіх підрозділів.

– Олеже Вікторовичу, чи змінилася і наскільки купівельна поведінка клієнтів аптеки після карантину?

Змінюється сприйняття попиту і пропозиції. До карантину стабільний дохід давав людям можливість купувати більше, замислюючись менше. Нині ж купівельна поведінка унаслідок тривалого перебування вдома і зменшення доходу змінилася. Люди готові відмовлятися від не дуже потрібних речей, на які раніше витрачали чимало грошей. Важко сказати достеменно, наскільки глибока ця трансформація та до яких наслідків вона призведе. Думаю, невдовзі ми побачимо у звітах продажів, що клієнтам конче потрібно, а без чого вони можуть обійтися. У решті процесів наразі не бачимо суттєвих змін, окрім хіба зростання кількості онлайн-резервувань (особливо в столиці), а отже, притоку клієнтів молодого віку, які впевнено користуються нашим мобільним додатком та намагаються всіляко спростити процес придбання ліків, заощадивши сили й час.

– Аптеки колись можуть перейти на онлайн-відпуск повністю?

Навряд. Аптека, повторюся, – це статична бізнес-модель. У нашій роботі через специфіку надання фармопіки значну роль відіграє консультація та емоційна складова. В Україні це особливо відчувається. Людина, яка намагається розв’язати проблему зі здоров’ям, звертається до фармацевта не тільки з проханням відпустити ті чи інші ліки або розшифрувати рецепт лікаря, а й за порадою щодо лікування, ефективної заміни препаратів, можливості зменшення ціни та навіть просто за людським
розумінням і співчуттям. Онлайн-сфера не зможе задовольнити всіх цих потреб наших співвітчизників. Також слід розуміти, що витрати на доставку призведуть і до збільшення собівартості лікарських засобів. Якщо аптек поменшає і ліки опиняться на інтернет-полицях, то виникатимуть труднощі і з доставкою медикаментів у віддалені села. Не впевнений, що пацієнти погодяться довго чекати на вкрай необхідні їм препарати.

– Невже українцям справді складно обійтися без спілкування з провізором?

За останні два місяці ми збагнули, що запросто можемо обійтися без багатьох речей. Інше питання – як довго? Звісно, зміни неминучі, і з часом люди все одно матимуть потребу в живому спілкуванні, емоційній комунікації і намагатимуться відновити цю важливу для себе сферу. Отже, робота фармацевта не втратить актуальності. Саме можливість отримати препарат та необхідну інформацію в аптеці, дізнатися ціну, перевірити сертифікати якості медикаментів, уточнити рекомендації щодо дозування й режиму вживання препаратів дозволяє формувати довіру та стабільні довготривалі взаємини між провізорами та пацієнтами.

Тетяна Акін для «Містера Блістера»

Предыдущая новость

10 червня 2020 року відбудеться черговий етап пом’якшення карантину

Следующая новость

Векторы цифрового здравоохранения

Мистер Блистер

Мистер Блистер

Наймасовіше видання на фармринку, яке з 2002 року гарантовано читають фармацевти, медики і не тільки

Связанные Статьи

клиент
Новости

Врача – штрафовать, фармацевту – запрещать. Депутаты поддержали законопроекты №7444 и №7445

Вікторія МАКАРЕНКО
30 июня, 2022
персонал аптеки
Новости

54% фармкомпаний с началом войны полностью остановили работу внешних служб

Вікторія МАКАРЕНКО
29 июня, 2022
сахарный диабет
Новости

В россии значительно подорожает инсулин: ФАС разрешила поднять предельные цены на треть

Мистер Блистер
28 июня, 2022
аптека
Новости

51,9% фармкомпаний с началом войны уменьшили количество персонала

Вікторія МАКАРЕНКО
27 июня, 2022
аптека
Здоровье

Какие нововведения от Гослекслужбы появились с началом войны?

Вікторія МАКАРЕНКО
23 июня, 2022
клиент аптеки
Фармбизнес

С 1 июля 2022 года в Казахстане стартует обязательная маркировка лекарственных средств

Мистер Блистер
20 июня, 2022

Discussion about this post

Свежие новости

  • Верховная Рада поддержала продолжение медицинской реформы
  • Кому и для чего нужен магний? Советы специалистов, как получить пользу и не навредить здоровью
  • Врача – штрафовать, фармацевту – запрещать. Депутаты поддержали законопроекты №7444 и №7445
  • Какие изменения произошли в сфере производства лекарственных средств за время войны?
  • Как снять отек ног: советы и рекомендации врача

Архивы

  • Июль 2022
  • Июнь 2022
  • Май 2022
  • Апрель 2022
  • Март 2022
  • Февраль 2022
  • Январь 2022
  • Декабрь 2021
  • Ноябрь 2021
  • Октябрь 2021
  • Сентябрь 2021
  • Август 2021
  • Июль 2021
  • Июнь 2021
  • Май 2021
  • Апрель 2021
  • Март 2021
  • Февраль 2021
  • Январь 2021
  • Декабрь 2020
  • Ноябрь 2020
  • Октябрь 2020
  • Сентябрь 2020
  • Август 2020
  • Июль 2020
  • Июнь 2020
  • Май 2020
  • Апрель 2020
  • Март 2020
  • Февраль 2020
  • Январь 2020
  • Декабрь 2019
  • Ноябрь 2019
  • Октябрь 2019
  • Сентябрь 2019
  • Август 2019
  • Июнь 2019
  • Май 2019
  • Апрель 2019
  • Март 2019

Категории

  • Аптечная практика
  • Без категории
  • Досуг
  • Зарубежный опыт
  • Здоровье
  • Искусство продаж
  • Клиент аптеки
  • Коллектив аптеки
  • Консультация провизора
  • Медицина
  • На прилавках аптек
  • Новости
  • Премиум
  • Профессиональные секреты
  • Спецпроекты
  • Управление аптекой
  • Фармбизнес
  • Политика Конфиденциальности
  • Политика использования COOKIES
  • Правила обработки персональных данных

© 2021 Новости медицины и фармации - онлайн-журнал для специалистов

Поделится новостью с редакцией

No Result
View All Result
  • Медицина
  • Фармбизнес
  • Досуг
  • Премиум
  • Спецпроекты
  • Архив
  • Аптечная практика
    • Зарубежный опыт
    • Искусство продаж
    • Клиент аптеки
    • Коллектив аптеки
    • Консультация провизора
    • На прилавках аптек
    • Профессиональные секреты
    • Управление аптекой
  • Русский

© 2021 Новости медицины и фармации - онлайн-журнал для специалистов

Поделится новостью с редакцией

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

У Вас есть новость?
Отправьте её нам на публикацию

betcup kaç oldu
-

retrobet giriş

- ngsbahis giriş -

atlantisbahis güncel giriş adresi

- youwin giriş