У 2023 році програма “Доступні ліки” розшириться трьома важливими напрямами

лекарства

Важливу роль у реалізації програми та забезпеченні українців необхідними ліками відіграють громади. Про це, за повідомленням НСЗУ, йшлося на черговій зустрічі в межах проєкту “Відповідальне Засновництво” за участі Голови НСЗУ Наталії Гусак.

Серед завдань місцевої влади — проаналізувати мережу аптечних закладів у регіонах та зіставити її із кількістю мешканців громад та кількістю пацієнтів із хронічними захворюваннями. Важливою є інформаційна підтримка правил та маршрутів пацієнтів, які потребують «Доступних ліків» та інсулінів.

Засновники медзакладів можуть сприяти лояльності лікарів до програми реімбурсації та звертати увагу на те, чи виписують вони пацієнтам рецепти на «Доступні ліки».

У пілотному режимі запрацювала система обліку ліків Е-Stock. Що має знати пацієнт та фармацевт?

Місцева влада також має повноваження налагодити транспортне сполучення з населеними пунктами, де є аптеки з «Доступними ліками», а також стимулювати аптечні заклади усіх форм власності доєднуватись до програми. Усі ці фактори є важливими, для того, щоб пацієнти отримали свої ліки.

У 2022 році понад 2 млн українців користувалися програмою “Доступні ліки”.

З них:

  • 1,54 млн — це мешканці міст;
  • 286 тис — мешканці селищ;
  • 85,4 тис — мешканці сіл.

Найбільше пацієнтів отримують ліки за програмою реімбурсації в смт у таких областях:

  • Харківська область – 23,5 тис пацієнтів;
  • Вінницька область – 20,3 тис пацієнтів;
  • Хмельницька – 19 тис пацієнтів.

Під час війни програма реімбурсації показала свою стійкість і ефективність. Пацієнти з окупованих територій отримували рецепти і погашували їх в регіонах нового місця проживання. Так, люди з Херсона отримували життєвого необхідні їм препарати в обласних центрах та невеликих містечках заходу України так само безоплатно.

Яку інформацію мають містити рецепти на «Доступні ліки»?

Перевагою програми є також те, що вона допомагає знизити витрати на ліки з кишені пацієнта. Велика частина користувачів програми — це люди старшого віку. Забезпечити доступ до ліків для важливих категорій населення — також одне із важливих завдань для представників місцевої влади.

В свою чергу НСЗУ оплатить кожен погашений рецепт, незалежно від того, в якому регіоні його виписали.

Найбільше коштів отримали минулого року аптечні заклади:

  • Львівщини — понад 461 млн грн;
  • Києва — 381,5 млн грн;
  • Дніпропетровщини — понад 261 млн грн.

Лікування пацієнтів з психічними розладами на первинному рівні меддопомоги у 2023 році. Питання і відповіді

Джерело

Прокрутить вверх