У боротьбі за пацієнта. Вже з 2023 року Національний інститут раку укладатиме договори з НСЗУ

больница

Якщо коротко, то медзаклад почне конкурувати за пацієнта: закуповувати нове обладнання та покращувати якість надання послуг. Щоб надати можливість відомчим закладам перейти до принципу фінансування за надану медичну послугу, профільний Комітет ВР підготував законопроект № 1962-IX, який був прийнятий Радою у грудні минулого року. Одне із положень документу – трансформація відомчих лікарень та закладів «третинки» у державні некомерційні підприємства.

Раніше, згідно із законодавством, наукові інститути Академії медичних наук, Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит», Національний інститут раку та інші відомчі заклади для того, щоб увійти у медреформу, мали трансформуватись у «казенні підприємства». Але для медичних закладів, які виконують соціальну функцію, потрібна інша, більш зручна організаційно-правова форма.

Головний лікар НІР Андрій Безносенко: «Не було часу на апатію чи тривогу – я був на роботі, я відповідав за пацієнтів»

Закон № 1962-IX передбачає перехід таких закладів у державні некомерційні підприємства (за зразком комунальних неприбуткових підприємств). Ще до ухвалення закону депутати провели багаторазові перемовини із Академією меднаук та з іншими відомчими закладами, щоб процес переходу у ПГМ був максимально швидким та зручним.

Розпочати трансформацію у державні некомерційні підприємства планувалися ще з 1 квітня 2022 року, але через війну плани довелось відтермінувати.

Розпочне перехід відомчих закладів Національний інститут раку

Тиждень тому Уряд прийняв рішення, яким дозволив Національному інституту раку перетворитись у некомерційне державне підприємство та увійти у ПМГ. Це важливий крок для досягнення стратегічної мети – створити єдиний медичний простір та забезпечити доступ пацієнтів до високоспеціалізованої медичної допомоги. Почитати роспорядження можна за посиланням.

На які зміни очікувати пацієнтам Інституту раку?

Заклад почне створювати кращі умови для хворих – інститут буде конкурувати на ринку медичних послуг. Конкуренція призведе до покращення рівня надання послуг. Також відбудеться суттєве зниження корупційної складової, пацієнтів не зможуть відправити в аптеку із переліком препаратів, які потрібно придбати за власні кошти: ліки будуть закупатися Національної агенцією «Медичні закупівлі України», а контролювати якість надання послуг – НСЗУ.

Які зміни очікують інститут при реорганізації?

Заклад зможе самостійно затверджувати структуру та штатний розпис, самостійно визначатиме, куди витратити кошти, отримані від НСЗУ, та на свій розсуд встановлюватиме розмір оплати праці працівників.

Насправді колектив Інституту давно очікує на організацію. Міські та обласні онкоцентри вже цей етап медреформи пройшли – їхнє фінансування після укладання контрактів із НСЗУ зросло до 200%. Звісно, що й медикам Інституту хочеться більше заробляти та надавати кращі послуги громадянам.

Використане джерело

Прокрутить вверх