Висока заробітна плата та нові машини: у МОЗ представили план реформування системи екстреної медичної допомоги

0
393

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов представив детальний план реформування системи екстреної медичної допомоги (ЕМД) в Україні, повідомляє МОЗ.

фото: МОЗ

Проблеми служби ЕМД виникли не за один день, а накопичувалися десятиріччями. Відтак, на сьогодні, за словами міністра Максима Степанова, в країні неправильно побудована мережа ЕМД, незадовільний стан автопарку, невірно побудовані маршрути пацієнтів, відсутність достовірних статистичних даних та алгоритмів реагування при надзвичайних ситуаціях та низьке фінансове забезпечення.

МОЗ за найближчі три роки ставить на меті провести реформу екстреної медичної допомоги.

Читайте по темі: Коли приїде екстрена медична допомога? МОЗ працює над оптимізацією роботи ЕМД

Що планується для ЕМД?

Зменшення часу доїзду «екстренки». Наразі бригади, у середньому, дотримуються нормативу доїзду лише у 31% випадків. До 2023 року цей показник буде – 85%.

Підняття зарплат працівникам ЕМД. Для порівняння, зарплата лікаря в Україні (~200$) а у Білорусі (~339$) або Румунії (~650$). Така ситуація пов’язана з критичним недофінансуванням галузі протягом усіх років незалежності України. МОЗ планує вже у 2021 році зарплата лікаря становитиме від 20 до 22 тис. грн, фельдшера — від 13 до 16 тис. грн.

Зміна маршрутів пацієнта. Критично важливо, щоб людину відразу доправляли у лікарню, де їй нададуть спеціалізовану професійну допомогу. Пацієнт, у якого інфаркт, відразу має потрапити у медзаклад, де є профільний спеціаліст, ангіограф та інше необхідне обладнання.

Повноцінний автопарк ЕМД. Цьогоріч в планах МОЗ докупити близько 400 автівок для «екстренки», у 2021 році — заплановано придбання ще 700. А вже у 2022-му має бути повністю закрита потреба в оновленні автопарку екстреної меддопомоги в Україні.

Потреби екстреної меддопомоги планується закласти у бюджет на 2021 рік — 17,5 млрд грн.

Як ми писали, в МОЗ розробили план заходів для реформування психіатричної допомоги.

Читайте також: Тижнева статистика захворюваності на COVID-19 в Україні: кількість захворівших зросла

НАПИШИТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here