У пілотному режимі запрацювала система обліку ліків Е-Stock. Що має знати пацієнт та фармацевт?

shutterstock_455059666

Про нюанси роботи системи розповів голова профільного Комітету Верховної Ради Михайло Радуцький. За словами парламентаря, з початку 2023 року вже запрацювали два модулі – збору потреби та керування користувачами.

Е-Stock забиратиме інформацію про потребу, доставку, наявність медичних препаратів в лікарня, їх використання та утилізацію.

Наразі у системі є 162 лікарні, що подають потребу у напрямах «доросла онкологія», «ендопротези» та «набори для трансплантації». На основі відгуків медиків система буде допрацьована, щоб вона стала більш зручною та функціональною. Повноцінно запрацювати Е-Stock має до кінця 2023 року.

Що дає Е-Stock?

Впровадження системи дозволить пацієнту в режимі онлайн перевіряти наявність потрібних препаратів у медичному закладі. Сьогодні доводиться телефонувати у лікарню, звертатися до керівників відділень чи закладу.

Система Е-Stock максимально спростить процес пошуку ліків. А також дозволить попередити випадки, коли із пацієнтів вимагають гроші за препарати, які закуплені за бюджетні кошти та знаходяться у лікарні.

Загалом на цей рік запланована реалізація 107 електронних проєктів у медичній сфері. Через велику кількість проєктів нещодавно був створений Офіс координації розвитку електронної охорони здоров’я, як дорадчий орган профільного міністерства.

Заступник міністра МОЗ Марія Карчевич: «Е-рецепт – один з наймасштабніших цифрових проєктів 2022 року»

Прокрутить вверх