В МОЗ пояснили алгоритм госпіталізації хворих із симптомами COVID-19

shutterstock_1672607143

В Україні визначений чіткий алгоритм дій при появі симптомів COVID-19. Він не передбачає особисте звернення хворих до медичних закладів.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу.

«Якщо у вас є симптоми коронавірусної хвороби, необхідно зателефонувати сімейному лікарю. Жоден стандарт не передбачає, що хворий повинен самостійно їхати в поліклініку та стояти там у чергах. Більше того, фахівці не радять це робити», підкреслив очільник МОЗ.
Максим Степанов пояснив, що саме сімейний лікар визначає необхідність госпіталізації в ході телефонного опитування хворого.
Він також повинен направити до пацієнта мобільну бригаду для проведення ПЛР-тестування.

Рішення щодо лікування в умовах стаціонару приймається залежно від перебігу хвороби. Хворим з легким перебігом госпіталізація не потрібна, його стан повинен моніторити сімейний лікар. У разі погіршення про це обов’язково потрібно розповісти сімейному лікарю, або зателефонувати 103.

За словами міністра, лише 20-25% хворих на COVID-19 потребують госпіталізації. У решти — хвороба протікає у легкій формі або безсимптомно.

Хочемо нагадати, що з 21 вересня “червоний” рівень епіднебезпеки діятиме у 14 адміністративних одиницях

Зокрема до “червоного” рівня потрапили місто Бережани, Заліщицький та Тернопільський райони Тернопільської області. Крім того, 11 адміністративних одиниць, на територіях яких було встановлено “червоний” рівень на минулому засіданні Державної комісії з ТЕБ та НС, залишились на цьому ж рівні.

Серед них:

  • у Закарпатській області — місто Чоп;
  • у Львівській області — Перемишлянський та Пустомитівський райони;
  • у Тернопільській області — Збаразький район;
  • у Хмельницькій області — місто Славута та Волочиський район;
  • у Черкаській області- місто Канів;
  • у Чернівецькій області — Герцаївський та Кельменецький райони;
  • у Чернігівській області — місто Ніжин та Носівський район.

Окремі міста та райони вийшли з “червоного” рівня.

  • Зокрема Івано-Франківськ,
  • Коломия та Калуш,
  • Косівський і Тисменицький райони Івано-Франківської області,
  • Біляївка, Ізмаїл та Болградський район Одеської області,
  • Дубно Рівненської області,
  • Тернопіль,
  • Чортків
  • Бережанський, Бучацький, Гусятинський, Монастириський, Теребовлянський, Чортківський райони Тернопільської області.

Київ залишилось у переліку регіонів з “помаранчевим” рівнем епідемічної небезпеки. Загалом до нього віднесено 85 адміністративних одиниць, що на 1 менше, ніж тиждень тому. Максим Степанов зазначив, що у місті Тернопіль захворюваність у 4,97 рази перевищує середню по Україні за 14 останніх днів.

До “жовтого” рівня епідемічної небезпеки віднесені 236 адміністративних одиниць, що на 63 більше, ніж станом на 10 вересня.
Міністр також повідомив, що найвищий показник інцидентності за останні 14 днів зафіксовано у місті Бережани Тернопільської області – понад 699 випадків на 100 тисяч населення, що в понад 17 разів перевищує базовий показник (40 на 100 тисяч населення) та в 7 разів перевищує середній показник по Україні.

“Червоний” рівень епідемічної небезпеки визначався за новим критерієм, встановленим урядом на останньому засіданні. А саме: якщо захворюваність перевищує уп’ятеро середній показник по Україні за останні 14 днів (зараз він складає 99,8 на 100 тисяч населення).

“В районах та містах, де дотримувались запроваджених в країні заходів, спостерігається суттєве зниження захворюваності. Дуже важливо дотримуватись встановлених правил. Хочу наголосити, що ми постійно спілкуємось з місцевою владою щодо виконання епідемічних вимог”, — підкреслив міністр.

Як ми писали, станом на 21 вересня, в Україні зафіксовано 2 675 нових випадків COVID-19.

За інформацією МОЗ

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх