Як зберегти молодість обличчя без хірургічних операцій: поради лікаря

Каркас із золотих ниток

Декілька років тому єдиним способом армування шкіри обличчя було вживлення золотих ниток. Суть цієї процедури в тому, що за допомогою спеціального провідника, що акуратно розсуває тканини на глибині 3-5 мм, лікар вводить в дерму найтонші нитки із золота вищої проби (товщиною не більше 0,1 мм), формуючи з них тонку сітку. Цей каркас, що не руйнується, механічно підтримує шкіру, оберігаючи її від провисання. Крім того, наявність золотих ниток стимулює вироблення еластину та колагену, волокна яких ніби оплетають стороннє тіло.

На відміну від хірургічної операції, процедура армування займає лише кілька годин і проводиться під місцевим наркозом. Однак вона має й низку істотних недоліків. Насамперед, це тривалий відновлювальний період (від тижня до місяця) та висока вартість. Крім того, успіх багато в чому залежить від професіоналізму лікаря. Помилка може призвести до появи на обличчі горбків, що особливо помітно при активній міміці.

Біогель – доступна альтернатива золоту

Всі ці недоліки змусили вчених шукати безпечніший матеріал для біоармування та створити так званий біогель, що містить гіалуронову кислоту та спеціальний шовний матеріал із полігліколевої кислоти, який вже давно застосовується в хірургії. Біогель вводять під шкіру за допомогою ін’єкцій відповідно до природного розташування волокон колагену та еластину. При цьому верхній шар практично не травмується, а в дермі утворюється тонка павутинка. Через 40-45 днів нитки полігліколевої кислоти повністю розсмоктуються, і на штучному каркасі «наростають» власні волокна колагену та еластину.

Цей процес прискорюється введенням до складу біогеля гіалуронової кислоти, яка активізує проліферацію тканин та сприяє нормалізації обміну речовин у дермі. Таким чином, біоармування виявляється набагато фізіологічнішим, ніж армування золотими нитками, адже під час цієї процедури заповнюється нестача гіалуронової кислоти, а отже, усувається одна з причин старіння шкіри. Біоармування дозволяє запобігти появі та поглибленню зморшок. Крім того, після цієї процедури під шкірою не залишається жодних сторонніх тіл.

За та проти

Повний курс біоармування зазвичай складається з 3-4 сеансів, які проводяться з перервою на кілька тижнів. Проте ефект помітний вже після першої процедури. Спочатку на стан і зовнішній вигляд шкіри позитивно впливає гіалуронова кислота, а потім – стимуляція росту волокон колагену та еластину. В результаті шкіра стає гладкою та пружною, а контури обличчя – чіткішими.

Процедура біоармування добре переноситься та не викликає побічних ефектів. Вона не потребує відновлювального періоду – малопомітні сліди від ін’єкцій легко маскуються звичайними косметичними засобами та повністю зникають через 1–2 дні. Втім, зважуючись на її проведення варто пам’ятати про протипоказання. Насамперед, до них відносяться будь-які порушення згортання крові, прийом антикоагулянтів.

Також слід утриматися від процедури під час вагітності та годування груддю, під час простудних захворювань чи загострення хронічних недуг. Протипоказаннями до біоармування можуть вважатися запалення шкіри в місцях передбачуваних ін’єкцій і схильність до утворення келоїдних рубців

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить вверх