Mister-Blister
No Result
View All Result
  • Новости
  • Фармбизнес
  • Медицина
  • Спецпроекты
  • Премиум
  • Аптечная практика

    Аптечная практика

    Зарубежный опыт

    Как работают аптеки в разных странах мира?

    Управление аптекой

    Вопросы аптечного менеджмента и маркетинга, финансовые показатели работы аптеки, управление персоналом.

    Коллектив аптеки

    Как выжить в коллективе, наладить отношения с коллегами, решить конфликты?

    На прилавках аптек

    Обзоры препаратов, товаров медицинского назначения, медицинской техники, БАДов.

    Профессиональные секреты

    Маленькие хитрости, помогающие первостольнику.

    Консультация провизора

    Самолечение и фармопека: чем поможет фармацевт?

    Искусство продаж

    Правильно продаем лекарственные средства и другие товары аптеки

    Клиент аптеки

    Как работать с разными типами покупателей?

    все статьи

  • Русский
    • Українська
АРХИВ
  • Новости
  • Фармбизнес
  • Медицина
  • Спецпроекты
  • Премиум
  • Аптечная практика

    Аптечная практика

    Зарубежный опыт

    Как работают аптеки в разных странах мира?

    Управление аптекой

    Вопросы аптечного менеджмента и маркетинга, финансовые показатели работы аптеки, управление персоналом.

    Коллектив аптеки

    Как выжить в коллективе, наладить отношения с коллегами, решить конфликты?

    На прилавках аптек

    Обзоры препаратов, товаров медицинского назначения, медицинской техники, БАДов.

    Профессиональные секреты

    Маленькие хитрости, помогающие первостольнику.

    Консультация провизора

    Самолечение и фармопека: чем поможет фармацевт?

    Искусство продаж

    Правильно продаем лекарственные средства и другие товары аптеки

    Клиент аптеки

    Как работать с разными типами покупателей?

    все статьи

  • Русский
    • Українська
No Result
View All Result
Mister-Blister
No Result
View All Result

Які хвороби передаються під час поцілунків: симптоми, лікування, небезпека

Навесні так хочеться кохання - великого і чистого, такого, щоб квіти оберемками, вірші під місяцем і поцілунки до світанку... Цілуватися - це, звичайно, дуже приємно, але не завжди безпечно. Існує понад десяток захворювань, що передаються від людини людині через поцілунок. Про те, що це за хвороби, як вони виявляються, хто ризикує підхопити їх, розповідає Олег Назар, імунолог, алерголог, кандидат медичних наук.

Виктория КУРИЛЕНКО Виктория КУРИЛЕНКО
6 февраля, 2023
in Здоровье, Медицина
Время прочтения: 1 минута
A A
0
Главная Здоровье
поделиться

Інфекційний мононуклеоз

До середини минулого століття про інфекційний мононуклеоз знали дуже мало, хоча те, що це саме «поцілункова хвороба», вже було відомо. Лише 1964 року канадські дослідники Мішель Епштейн та Евелін Барр встановили, що збудник цього захворювання – найближчий родич герпесвірус людини 4 типу (ВГЧ-4). Згодом він був названий іменами вчених, які його відкрили. Як і будь-яка герпетична інфекція, вірус Епштейна-Барр всюдисущий: за статистикою він є в організмі 80-100% дорослих людей, хоча далеко не всі з них стають жертвами інфекційного мононуклеозу.

• Основні прикмети. Потрапляючи в організм із слиною зараженої людини, вірус Епштейна-Барр провокує підвищення температури до 39-40 ° С, яка тримається близько 10-14 днів. При цьому хворий сильно збільшує шийні лімфовузли, набрякає горло, закладає ніс. Ще один симптом мононуклеозу – біль у животі, викликаний збільшенням селезінки та печінки. Але страшний не так мононуклеоз, як його ускладнення. У тяжкій формі це захворювання може обернутися розривом селезінки, ураженням центральної нервової системи, розвитком гепатиту чи пневмонії.

• Групи ризику. Найбільш уразливі перед цією інфекцією діти 3-10 років, чия імунна система не в змозі дати відсіч підступному вірусу. Хоча жертвами мононуклеозу можуть стати і дорослі, які пережили сильний стрес, затяжну хворобу, тяжку операцію.

• Як застрахуватись. Щоб захистити свого малюка від вірусу Епштейна Барр, батькам варто цілувати його виключно в щічки. З тієї ж причини не слід їсти з дитиною з одного посуду, пити газовану воду з однієї пляшки і давати їй іграшки, які побували в роті друга по дитячому майданчику. Що ж до дорослих, то убезпечити себе від мононуклеозу можна, відмовившись від поцілунків протягом 10-14 днів після будь-якої перенесеної хвороби, оскільки імунний статус організму в цей період може бути низьким.

Цитомегалія

Ще одна «поцілункова хвороба» – цитомегалія, збудник якої було знайдено 1956 року. Вчені встановили, що цитомегаловірус (герпесвірус людини 5 типу, ВГЧ-5) передається з біологічними рідинами зараженої людини не лише під час поцілунку, а й через статеві контакти, посуд, грудне молоко при переливанні інфікованої крові тощо. Оселившись у тілі, вірус довгий час залишається «невидимим» і дається взнаки в періоди ослаблення захисних сил організму.

• Основні прикмети. Запідозрити в себе цитомегалію практично неможливо — дуже вже вона нагадує гостру респіраторну інфекцію або застуду. Зазвичай ця хвороба проявляється підвищенням температури, нежиттю, болем у горлі та збільшенням лімфатичних вузлів. Щоправда, замаскована під ГРЗ недуга не відступає протягом 1–1,5 місяців, і саме це має насторожити.

• Групи ризику. Серйозно побоюватися цитомегаловірусу варто вагітним, захисні сили яких ослаблені. Якщо вірус потрапляє в материнський організм, він швидко передається майбутній дитині і може спричинити вроджені вади розвитку.

• Як застрахуватись. Щоб застрахувати себе та дитину від цитомегалії, перед зачаттям майбутнім батькам варто обстежитись на TORCH-інфекції. Якщо підступний вірус не виявлено, можна зітхнути з полегшенням, якщо результат аналізу позитивний, лікар призначить препарати, що дозволяють контролювати кількість цитомегаловірусу в організмі і стримувати його розвиток.

Виразкова хвороба

Приблизно 8 з 10 наших співвітчизників, самі того не підозрюючи, страждають на гастрит та виразкову хворобу шлунка, спровоковані хелікобактерною інфекцією. Причому найчастіше цей мікроорганізм проникає у шлунково-кишковий тракт через поцілунки та погано вимитий посуд.

• Основні прикмети. Лікарі стверджують, що у 30% виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки може протікати безсимптомно, хоча решта 70%, які страждають на цю недугу, відчувають гострий біль в області сонячного сплетення відразу після їди або через 30-60 хвилин після їжі. Втім, для виразкової хвороби характерні і голодні болі, які проходять після їжі.

• Групи ризику. Запалення слизової оболонки шлунка гелікобактер пілорі викликає не у всіх. Справа в тому, що оселитися у вихідному відділі шлунка ця бактерія може тільки в тому випадку, якщо корисна мікрофлора, що населяє шлунково-кишковий тракт, гине під впливом стресу чи антибіотиків, а захисні сили організму підточують синдром хронічної втоми або нервове виснаження.

• Як застрахуватись. Заразність виразкової хвороби сильно перебільшена. Імунологи впевнені: сильний імунітет здатний протистояти атакам гелікобактеру. Тому замість тремтіти від страху, боячись підхопити цей мікроорганізм, краще зайнятися зміцненням захисних сил. Особливо це актуально навесні та восени, коли в крові підвищується кількість клітин, що гальмують роботу імунної системи.

Багато приводів поцілувати коханого

Список хвороб, що передаються поцілунками, постійно поповнюється. До нього увійшли практично всі респіраторні інфекції, грип, ангіна, стоматит… Проте медики не забороняють нам цілуватися – адже це корисно!

• Захист від стресу. Вчені довели, що біологічно активні речовини, що виділяються під час поцілунку, перешкоджають надмірному викиду катехоламінів та кортикостероїдів – гормонів стресу, які виробляють надниркові залози. Тому під час сильної нервової напруги краще не кричати на домашніх чи підлеглих, а «задушити» стрес пристрасним поцілунком.

• Тренування пам’яті. Німецькі психологи встановили, що довгий поцілунок знімає напад головного болю, сприяє концентрації уваги та покращує пам’ять. Відбувається це завдяки почастішання пульсу до 150 ударів на хвилину, що, своєю чергою, посилює кровообіг і насичує клітини мозку киснем. Тож, вирушаючи на роботу, не забудьте ніжно поцілувати коханого!

• Стимуляція імунітету. Під час поцілунку ми обмінюємося зі своїми партнерами великою кількістю бактерій, що населяють слизову оболонку рота. Реагуючи на їх впровадження в організм, захисна система входить у бойову готовність, запускаючи процес утворення антитіл. Тобто прості поцілунки тренують імунітет.

• Засіб від зморшок. Важко повірити, але під час пристрасних поцілунків задіяно 34 лицьові м’язи. Не дивно, що французькі косметологи рекомендують таку зарядку молодості шкіри. Під час цієї приємної дії активізується кровообіг обличчя, що, по-перше, покращує його колір, по-друге сприяє розгладжуванню неглибоких зморшок.

• Захист від карієсу. Стоматологи вважають, що звичка цілуватися з приводу і без – чудова профілактика карієсу. Справа в тому, що наша слина багата на природні антибіотики, сполуки кальцію і фосфору. Якщо врахувати, що під час поцілунків вона виробляється вдвічі швидше, то й корисних речовин зуби та ясна одержують удвічі більше.

довідка

Що ще можна підхопити

Під час поцілунку можна заразитися герпетичною інфекцією, атаки якої супроводжуються появою рідких пухирів на губах. Помітивши їх на губах коханого, утримайтеся від поцілунків на 7-10 днів. За цей час імунна система його організму подолає вірус, і ви знову зможете цілуватися без загрози для здоров’я. Серйозно постраждає здоров’я і в того, кого догодить поцілувати хворого на дизентерію (інфекційну діарею) або гепатит А (жовтяниця). Втім, обидві ці хвороби протікають явно, тому не втрачайте пильності! Не варто цілуватися і з людиною, яка страждає на відкриту форму туберкульозу. Щоправда, імунологи запевняють, що від цього небезпечного захворювання ми застраховані щепленням, яке нам робили ще в дитинстві, проте, як кажуть, береженого Бог береже.

Tags: Виразкова хворобаІнфекційний мононуклеозпоцілункицитомегалия
Предыдущая новость

Trident Tribes вместе ОО «Киевские котики» передали витаминные комплексы пациентам детской поликлиники

Следующая новость

Інсульт: симптоми, допомога, небезпека

Виктория КУРИЛЕНКО

Виктория КУРИЛЕНКО

Журналист, сценарист, редактор. Более 15 лет работала редактором и шеф-редактором изданий о психологии и здоровом образе жизни.

Связанные Статьи

ученые
Здоровье

Регулятор одобрил первый в мире антибиотик для лечения пневмонии

Вікторія МАКАРЕНКО
26 мая, 2023
кашель
Здоровье

Кашель лающий, сухой или с мокротами: врач рассказал симптомами каких заболеваний бывает кашель

Мистер Блистер
25 мая, 2023
врач
лікар
Здоровье

Семейный врач в отпуске. Как «бесхозному» пациенту получить е-рецепты на лекарства и медицинскую помощь?

Галина ЛАПА
25 мая, 2023
Какая должна быть маркировка аптек-участниц программы «Доступні ліки» и кто в аптеке за это отвечает?
Здоровье

Какая должна быть маркировка аптек-участниц программы «Доступні ліки» и кто в аптеке за это отвечает?

Олег РОМАНЕНКО
25 мая, 2023
трикотаж
Здоровье

В чем опасность компрессионного белья и как его носить? Объяснение врача

Мистер Блистер
24 мая, 2023
ИИ ШІ
Здоровье

В Великобритании дадут деньги на создание детектора инфекционных заболеваний на основе искусственного интеллекта  

Вікторія МАКАРЕНКО
24 мая, 2023

Discussion about this post

Свежие новости

  • С октября профилактикой неинфекционных заболеваний будут заниматься областные центры контроля и профилактики болезней
  • Регулятор одобрил первый в мире антибиотик для лечения пневмонии
  • На вес золота. Фармацевты вошли в ТОП-10 самых востребованных профессий на рынке труда
  • Кашель лающий, сухой или с мокротами: врач рассказал симптомами каких заболеваний бывает кашель
  • Семейный врач в отпуске. Как «бесхозному» пациенту получить е-рецепты на лекарства и медицинскую помощь?

Архивы

  • Май 2023
  • Апрель 2023
  • Март 2023
  • Февраль 2023
  • Январь 2023
  • Декабрь 2022
  • Ноябрь 2022
  • Октябрь 2022
  • Сентябрь 2022
  • Август 2022
  • Июль 2022
  • Июнь 2022
  • Май 2022
  • Апрель 2022
  • Март 2022
  • Февраль 2022
  • Январь 2022
  • Декабрь 2021
  • Ноябрь 2021
  • Октябрь 2021
  • Сентябрь 2021
  • Август 2021
  • Июль 2021
  • Июнь 2021
  • Май 2021
  • Апрель 2021
  • Март 2021
  • Февраль 2021
  • Январь 2021
  • Декабрь 2020
  • Ноябрь 2020
  • Октябрь 2020
  • Сентябрь 2020
  • Август 2020
  • Июль 2020
  • Июнь 2020
  • Май 2020
  • Апрель 2020
  • Март 2020
  • Февраль 2020
  • Январь 2020
  • Декабрь 2019
  • Ноябрь 2019
  • Октябрь 2019
  • Сентябрь 2019
  • Август 2019
  • Июнь 2019
  • Май 2019
  • Апрель 2019
  • Март 2019

Категории

  • Аптечная практика
  • Без категории
  • Досуг
  • Зарубежный опыт
  • Здоровье
  • Искусство продаж
  • Клиент аптеки
  • Коллектив аптеки
  • Консультация провизора
  • Медицина
  • На прилавках аптек
  • Новости
  • Премиум
  • Профессиональные секреты
  • Спецпроекты
  • Управление аптекой
  • Фармбизнес
  • Политика Конфиденциальности
  • Политика использования COOKIES
  • Правила обработки персональных данных

© 2022 Новости медицины и фармации - онлайн-журнал для специалистов [elementor-template id="24718"]

No Result
View All Result
  • Медицина
  • Фармбизнес
  • Досуг
  • Премиум
  • Спецпроекты
  • Архив
  • Аптечная практика
    • Зарубежный опыт
    • Искусство продаж
    • Клиент аптеки
    • Коллектив аптеки
    • Консультация провизора
    • На прилавках аптек
    • Профессиональные секреты
    • Управление аптекой
  • Русский
    • Українська

© 2022 Новости медицины и фармации - онлайн-журнал для специалистов [elementor-template id="24718"]

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In