З 2021 року в Україні буде запроваджено індикатори якості роботи лікарів первинної медичної ланки

106200806_1580436062119493_2550453970113080250_n

Окрім того, МОЗ переглядає Перелік циклів спеціалізації та підвищення кваліфікації провізорів та лікарів у закладах вищої та післядипломної освіти.

Про це під час брифінгу повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак, пише пресцентр МОЗ.

За словами чиновниці, вже з початку 2021 року в Україні буде запроваджено індикатори якості роботи лікарів первинної медичної ланки. Серед пріоритетів МОЗ — мотивація і професійне зростання медичних кадрів.

З 2021 року заклади охорони здоров’я, які є базами інтернатури, будуть отримувати кошти для оплати праці керівників інтернатури та заробітної плати лікарів-інтернів через НСЗУ в рамках окремої освітньої програми.

У 2020 році лікарі-інтерни почнуть працювати на базах стажування з 1 серпня. На це виділено відповідні кошти з державного бюджету.

МОЗ звертає увагу лікарів на те, що посвідчення про атестацію, у разі закінчення терміну їх дії у період карантину, будуть чинними ще протягом року. Якщо медпрацівник подав необхідні документи в атестаційну комісію не пізніше, ніж за 2 місяці до закінчення 5-річного строку з моменту попередньої атестації, виплати будуть проводитись до ухвалення рішення атестаційної комісії. Наступного року цю систему буде змінено, міністерство веде роботу над впровадженням європейських підходів до ліцензування медичних працівників.

МОЗ переглядає Перелік циклів спеціалізації та підвищення кваліфікації лікарів і провізорів у закладах вищої та післядипломної освіти.

Таким чином міністерство спрощує вимоги до післядипломного навчання і наближає їх до європейських стандартів.

Зокрема:

  • буде подовжено терміни вторинних спеціалізацій майже для всіх спеціальностей.
  • дорослим та дитячим вузьким спеціалістам буде запропоновано полегшений механізм перекваліфікації.
  • терміни стажування визначатимуться залежно від перерви у лікарському стажі за спеціальністю.
  • МОЗ скасує вимогу до педіатрів отримувати згоду міністерства на перепрофілювання.

Найближчим часом відповідний наказ МОЗ буде запропоновано для громадського обговорення.

Нині працює безконтактна система подачі документів для отримання ліцензій на провадження господарської діяльності з медичної практики.

МОЗ жорстко контролює видачу ліцензій суб’єктам господарювання та їхню відповідність усім вимогам. На засіданні Ліцензійної комісії минулого тижня розглянуто 128 ліцензійних справ, за якими прийнято рішення про видачу 79 ліцензій на провадження господарської діяльності з медичної практики, відмовлено у видачі 49 ліцензій, анульовано ‒ 14.

Прокрутить вверх