У Верховній Раді запевняють: система охорони здоров’я Херсонщини готова допомагати постраждалим від підриву дамби Каховської ГЕС

Як написав Михайло Радуцький, о 6 ранку відбулася предметна розмова з головою Херсонської обласної ради Олександром Самойленко. Обговорили здатність медичної сфери області до оперативного реагування на безпрецедентні виклики.

«Всі машини екстреної допомоги заправлені та чекають на виклики. Медичні заклади на деокупованих територіях теж готові: зроблені запаси вод, продуктів харчування, медикаментів. В Херсонський обласній інфекційній лікарні повна готовність до можливого сплеску холери та дизентерії, працівники СЕС і Держспоживслужби Херсонщини працюють в посиленому режимі. Вода прибуває поступово. Найвищий рівень води в Херсоні очікується близько 11 години. Прогнозують плюс 3-3,5 метри від звичайного рівня воді», — розповів голова профільного Комітету Верховної Ради.

За словами Володимира Зеленського, російські терористи руйнуванням дамби Каховської ГЕС лише підтверджують для всього світу, що їх треба вигнати з кожного куточка української землі. Володимир Зеленський скликав РНБО.

В чому небезпека підриву дамби Каховської ГЕС?

Підрив рашистами Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для ЗАЕС, проте ситуація контрольована, повідомили у Енергоатомі.

Внаслідок підриву рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, що є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС.

Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений: станом на 8:00 ранку рівень води становить 16,6 метра, і цього достатньо для потреб станції.

Енергоатом моніторить ситуацію і слідкує за діями рашистів на ЗАЕС разом з іншими міжнародними організаціями, які присутні на станції, зокрема МАГАТЕ.

Евакуація

Станом на 07:30 повністю або частково затоплені такі населені пункти:, Тягинка, Львове, Одрадокам’янка Бериславського району, Іванівка, Микільське Токарівка, Понятівка, Білозерка, мікрорайон Острів міста Херсона Херсонського району.

Близько 16 тисяч людей на правобережжі Херсонщини у критичній зоні.

Нині організовано евакуацію мешканців даних населених пунктів автобусами до Херсона, далі до Миколаєва і звідти до Хмельницького, Одеси, Кропивницького, Києва та інших.

О 12.00 на залізничному вокзалі з Херсона вирушить евакуаційний потяг до Миколаєва.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить вверх