Як живуть фармацевти на тимчасово окупованих територіях?

Російські військовослужбовці продовжують тероризувати місцевих мешканців на тимчасово окупованих територіях України. Так, на ТОТ Запорізької області зафіксовано випадки, коли військовослужбовці російських окупаційних військ погрожували розправою працівникам аптек за відмову видати їм препарати з вмістом наркотичних речовин. Окупаційна поліція відмовляється реагувати на виклики, оскільки сама боїться військовослужбовців РОВ.

Як ми писали раніше, на тимчасово окупованих територіях всі лікарні в першу чергу обслуговують окупантів. Відтак для цивільних утворився дефіцит ліків.

Так як пріоритет використання медикаментів зміщений на потреби окупантів, то нині дефіцит спостерігається як в лікарнях, так й в аптеках. Ті ж ліки які є на полицях значно гіршої якості.

При цьому, у більшості лікарнях вже не приймають цивільних на стаціонарне лікування, або розміщують ранених окупантів в сусідніх відділеннях. Таким чином в регіоні спостерігається справжня медична криза.

Нагадаємо, в Криму з центрів переливання забрали кров та її компоненти для клінічного військового госпіталю, чим спричинили дефіцит у цивільних закладах.

ТОТ Херсонської області

На тимчасово окупованих територіях Херсонської області відзначається брак необхідних медикаментів.

Частина аптек припинила роботу, а ціни на ті ліки, що є, значно зросла. Крім цього, значну кількість медикаментів просто неможливо купити.

ТОТ Запоріжжя

Як ми писали раніше, від мешканців ТОТ Запоріжжя вимагають російський паспорт для отримання ліків.

Мешканці тимчасово окупованих територій Запорізької області, які мають право на безкоштовні або пільгові ліки, не можуть отримати їх без російського «паспорту».

Зокрема, окупанти вимагають російський «паспорт» від хворих, які мають право отримати інсулін, гормон щитовидної залози, та інші ліки. Таким чином, росіяни користуються вразливим становищем місцевих мешканців щоб змусити їх отримати російський аусвайс.

Джерело

Прокрутить вверх