На основі попереднього проекту BMS-ISS, проведеного в 2020 році, обраний асортимент ліків BMS прямує на орбіту, де дослідники вивчатимуть кристалізацію біотерапевтичних препаратів в умовах мікрогравітації, пише видання fiercepharma.com
Згідно з прес-релізом ISS Lab, у космосі деякі кристали виростають більше і більш упорядковані, ніж Землі. У фармкомпанії сподіваються, що цей експеримент допоможе BMS визначити способи покращення біовиробництва, розкрити структуру складних молекул та спростити доставку вищих доз терапевтичних білків на планету.
“Мікрогравітація дає нам кристали з більш високою роздільною здатністю, які в свою чергу дадуть інформацію, яку ми зможемо використовувати для розробки нових ліків”, – сказав Роберт Гарміс, – високоякісні кристали, вирощені в космосі, дають нам краще розуміння того, як взаємодіють молекули, ніж це було б можливо на Землі», — додав він, зазначивши, що ці кристалічні структури можуть дати інформацію про способи стабілізації молекул для забезпечення пацієнтів покращеними ліками.
Зокрема, BMS сподівається, що результати експерименту дадуть компанії імпульс для створення принципово нових форм препаратів, наприклад протионкологічних, які можна буде виробляти у формі підшкірних ін’єкцій.
Як буде проходити дослідження?
Дослідження проходитиме протягом декількох місяців на МКС і включатиме кристалізацію кількох біологічних препаратів на білковій основі з використанням дифузії парів та періодичної кристалізації.
Отримані білки потім будуть проаналізовані Землі з допомогою дифракції рентгенівських променів. Далі вирощені у космосі кристали порівнюватимуть із аналогами, вирощеними Землі.
Доречі, це вже не перша прогулянка BMS серед зірок. Ще в листопаді 2020 року BMS допомогла розгорнути експеримент ISS з кристалізації моноклональних антитіл, щоб краще зрозуміти кінетику їхньої кристалізації в умовах мікрогравітації, знову ж таки з метою покращення складу та доставки ліків.