«Про систему надання реабілітаційних послуг та зміни, що плануються, говорили з представниками НСЗУ, Мінветеранів, громадських організацій та керівниками медичних закладів на конференції «Реабілітація в Україні: нова реальність та можливості», – розповів парламентар.
ВР ухвалила закон Комітету про реабілітацію у сфері охорони здоров’я. Він передбачає, що послуги надаються на засадах мультидисциплінарного підходу з перших днів стабілізації стану пацієнта відповідно до логіки біопсихосоціального підходу МКФ.
ПМГ було розширено двома новими пакетами щодо реабілітації дорослих та дітей. Наразі за ними законтрактовані з НСЗУ 432 медичні заклади. Від початку 2023 року 181 тис. людей вже отримали реабілітаційну допомогу.
Почали активно залучати соціальних працівників, які в межах пілотного проєкту супроводжують пацієнтів у 14 закладах після виписки з лікарні.
В той же час, за словами Михайла Радуцького, є проблемні питання в галузі реабілітації, які потрібно вирішити. Наприклад, НСЗУ фіксує випадки, коли в електронній системі охорони здоров’я медики вказують про надання послуг з реабілітації 100 пацієнтам на добу. Зрозуміло, що це неможливо.
Моніторинг наявності фахівців з реабілітації, які мають працювати в лікарні за умовами договору, теж показав, що реально спеціалістів менше, ніж заявлено. Тому наразі НСЗУ разом із міжнародними партнерами працює над тим, щоб із наступного року ввести KPI для закладів, які надають послуги з реабілітації.
На 2024 рік на медичну реабілітацію в ПМГ закладено 5,5 млрд грн, що на 1,2 млрд більше цьогорічних. Важливо, щоб ці кошти використовувалися ефективно, а пацієнтам надавалися якісні послуги.