Стартує пілотний проект із фармацевтичного страхування

Чиновники
Author Avatar
Чиновники

За оцінками МОЗ, українці щорічно витрачають близько 60 млрд грн на ліки, і понад 50% з них припадають на лікарські засоби без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями.

Є лікарські засоби, які не входять до програми “Доступні ліки” і їхня вартість не відшкодовується за програмою реімбурсації. Добровільне фармацевтичне страхування дасть можливість компенсувати їхню вартість.

Як отримати фармацевтичну страховку?

У закладах охорони здоров’я Рівного, Сум, Запоріжжя, Одеси, Харкова та Києва, лікарі вже мають доступ до системи фармацевтичного страхування. Для того щоб узяти участь у проєкті, пацієнт має придбати страховий поліс і сповістити про це свого лікаря. Пацієнт платитиме 120 грн на місяць і отримає можливість використати страхову суму в 20 тис. грн у разі призначення ліків, які не входять до програми “Доступні ліки”, і вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації.

Щоб отримати ліки за страховкою в разі хвороби, пацієнт приходить до лікаря, обстежується і отримує рецепт на ліки. Препарати, що входять до програми фармацевтичного страхування, автоматично бронюються в аптеці. Пацієнт отримує повідомлення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки. Оплата ліків страховою компанією здійснюється автоматично, без залучення пацієнта або лікаря. Проєкт контролюється, рецепти виписуються тільки на міжнародні некомерційні назви препаратів (МНН). Вибір торгового найменування автоматизований і діє за принципом доступності та ціни. Умови проєкту унеможливлюють призначення ліків, не передбачених клінічними протоколами.

Щоб реалізувати цей проєкт, Міністерство охорони здоров’я, Комітет Верховної Ради України зі здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Національна асоціація страховиків України, Ліга страхових організацій України, Асоціація “Страховий бізнес”, а також АТ “ПриватБанк” уклали меморандум про співпрацю у сфері добровільного медичного страхування витрат населення, пов’язаних із забезпеченням лікарськими засобами та медичними виробами.

Щодо аптек, то в МОЗ пояснили, що принцип відшкодування буде аналогічний “Доступним лікам”.





0,0
0,0 з 5 зірок (на основі 0 відгуків)
Відмінно0%
Дуже добре0%
Середнє0%
Погано0%
Жахливо0%
Прокрутка до верху