Загальні відомості
Добре складене керівництво для персоналу задасть робочий тон вашої аптеки. Воно дасть зрозуміти співробітникам, чого ви від них очікуєте, і пояснить їм, які зобов’язання перед ними ви берете на себе. Цей документ не тільки послужить корисним інструментом для новачків, а й стане орієнтиром для всіх членів команди. У будь-яких спірних питаннях, що стосуються правил і процедур, ви зможете просто зазирнути в посібник і послатися на нього. Перший розділ “Посібника для співробітників” має познайомити їх із корпоративною культурою компанії. Ось пункти, які слід тут розкрити:
-
- Коротка історія аптеки або аптечної мережі.
- Заява про бачення, де йдеться про те, чому ваша аптека існує і які її плани. Зазвичай це не більше 1-2 речень.
- Місія компанії описує конкретні кроки, які ви робите для реалізації свого бачення.
- Ключові цілі. Знання того, над чим працює компанія загалом, створить між співробітниками, які виконують різні завдання, почуття товариства.
Усе перераховане – не просто формальний вступ. Така інформація дасть змогу співробітникам відчути себе частиною чогось більшого: сильної команди, великої історії, благородної місії, дружного колективу. Це дозволить їм пишатися своєю роботою з першого дня.
Вимоги до співробітників
Чітке визначення вимог до працівників аптеки важливе з двох причин. По-перше, новачки можуть відразу ознайомитися з ними і не робити помилок. По-друге, до них можна апелювати в тому разі, якщо хтось порушить правила. До списку вимог можна включити:
- Дрес-код. Чітко викладіть свої очікування від зовнішнього вигляду співробітників. Якщо певні предмети гардероба (наприклад, взуття з відкритими шкарпетками) категорично заборонені, обов’язково вкажіть їх.
- Часи роботи та перерви. Як складається розклад роботи у вашій аптеці, коли співробітники повинні приходити і йти, які перерви їм призначені? Не забудьте описати алгоритм їхніх дій у разі виникнення форс-мажорних обставин, наприклад раптової хвороби.
- Неприпустима поведінка і професійна етика. У цьому розділі ви можете викласти свою позицію з усіх “слизьких” тем, наприклад, недвозначно заявити, що вживання нецензурних слів або грубе поводження з клієнтами та колегами є неприпустимим.
- Розголошення конфіденційної інформації. Вкажіть, яка саме інформація не повинна виходити за межі аптеки. Це можуть бути фінансові дані, кадрова політика, внутрішні документи тощо.
Тепер, коли співробітники знають, якими є правила, ви також маєте повідомити їм, що відбувається, якщо їх порушують. Опишіть дисциплінарні процедури, прийняті в аптеці: попередження, догани, штрафи, звільнення.
Компенсації та пільги
Правила на робочому місці важливі, але людей найбільше цікавлять компенсації та пільги.
- Зарплата. Поясніть свою політику оплати, зокрема компенсацію понаднормової роботи, виплату бонусів, систему штрафів. Зазначте, як ведеться облік робочого часу, коли відбувається виплата авансу і зарплати, як враховується робота в нічні зміни і святкові дні.
- Лікарняні та відпустки. Опишіть, як оплачуються дні, пропущені через хворобу. Зазначте, скільки днів на рік становить оплачувана відпустка, у який час її можна взяти, чи допустимо розбити її на кілька частин.
- Здоров’я і безпека. Які заходи безпеки застосовуються у вашій аптеці, і які кроки слід зробити співробітникам, щоб знизити ризики?
Якщо ви пропонуєте персоналу інші “плюшки”, наприклад навчання, спеціальні знижки, проїзні, харчування, абонементи до тренажерного залу, обов’язково опишіть, як вони можуть отримати ці пільги.
Використано фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE