Чи можна визначити стать майбутньої дитини за прикметами?

Вагітна жінка
Author Avatar
Вагітна жінка

Існує безліч прикмет, за допомогою яких вагітна жінка може дізнатися стать своєї майбутньої дитини. Чи можна їм вірити?

Популярні прикмети для визначення статі дитини

  • Важкий токсикоз і сильна ранкова нудота – ознаки того, що народиться дівчинка. За статистикою понад 50% жінок стикаються з токсикозом протягом першого триместру вагітності. Однак дані про залежність між його тяжкістю і статтю дитини вельми суперечливі. Так, 1999 року шведські дослідники підтвердили, що мами дівчаток страждають від токсикозу сильніше, ніж мами хлопчиків, але вже 2011 року іранські лікарі, які проаналізували 2450 вагітностей, спростували їхні результати. На ранкову нудоту скаржилися 79,5% жінок, у яких згодом народилися сини, і тільки 72,3% жінок, які народили доньок.
  • Примхи і перепади настрою у вагітної свідчать про майбутнє народження дівчинки. Вважається, що жінки, які виношують доньок, мають вищий рівень естрогенів, який впливає на емоції та поведінку, але дослідження не підтверджують таку теорію. Рівень цих гормонів зростає під час вагітності та знижується після пологів, незалежно від статі дитини.
  • Значний набір ваги під час “цікавого положення”, особливо в ділянці талії та стегон, віщує народження доньки. Наукові дані не підтверджують і цю прикмету. Скільки ваги набирає жінка під час вагітності, залежить від її гормонального фону, обміну речовин, харчування та способу життя. А те, де саме “осідають” зайві кілограми, визначається типом статури майбутньої мами.
  • Широкий і високий живіт – ознака народження дівчинки, а низький і гострий – хлопчика. Це, мабуть, найпопулярніший міф про визначення статі майбутньої дитини. Але й він не має під собою наукового підґрунтя. Акушери стверджують, що висота живота залежить від статури жінки, її ваги, рівня фізичної підготовки та сили м’язів тазового дна. А ось форму живота визначає поза малюка. Якщо його спина розташована паралельно спині матері, то її живіт буде широким і відносно плоским, а якщо перпендикулярно – вузьким і таким, що сильно виступає вперед.
  • Якщо жінку тягне на солоне – вона носить хлопчика, а якщо на солодке – дівчинку. Наукових доказів того, що зміна смакових уподобань під час вагітності хоч якось пов’язана зі статтю дитини, не існує. До того ж під час виношування дитини жінці може хотітися не тільки солоного чи солодкого, а й гострого, гіркого, кислого. За 9 місяців майбутні мами можуть кілька разів кардинально змінити свої смакові вподобання, “підсісти” на один конкретний продукт або зайнятися вельми сміливими кулінарними експериментами, наприклад, намазувати варення на ковбасу або запивати солоні огірки солодким чаєм.
  • Погіршення стану шкіри, волосся і нігтів може означати, що жінка носить дівчинку. Вагітність пов’язана з комплексом ендокринологічних, імунологічних, метаболічних і судинних змін, які можуть по-різному впливати на зовнішній вигляд жінки. За статистикою їх відзначають понад 90% майбутніх мам. Іноді вони бувають позитивними (покращується колір шкіри, розгладжуються зморшки, минають прищі), а інколи – негативними (розвивається дерматит, проявляються пігментні плями, волосся стає тьмяним, жирним або надто сухим, а нігті – ламкими). Однак зв’язку цих змін у зовнішності зі статтю дитини теж немає.
  • Дізнатися, хто народиться, можна за допомогою домашнього тіста, додавши ложку харчової соди в ємність із ранковою сечею. Якщо вона починає шипіти і пінитися – буде хлопчик, а якщо реакції не відбудеться – дівчинка. Насправді такий тест визначає лише кислотність сечі: якщо її рівень підвищений, сода вступає в реакцію. На pH сечі впливає безліч чинників, наприклад раціон харчування, рівень гідратації, наявність інфекцій сечовипускального каналу, наявність каменів у нирках. Але стать дитини не належить до їх числа. Ба більше, оскільки pH сечі залежить від багатьох змінних, протягом вагітності тест із харчовою содою може дати протилежні результати, якщо провести його кілька разів.

Де шукати відповідь?

На жаль, усі народні прикмети, що дають змогу визначити стать дитини, точні тільки в половині випадків, тобто з тим самим успіхом вагітна жінка може просто підкинути монетку. Однак надійні способи дізнатися, народиться у неї хлопчик чи дівчинка, все ж існують.

За допомогою УЗД стать дитини зазвичай визначають на терміні 18-20 тижнів, коли її зовнішні геніталії вже чітко сформовані. Однак іноді лікар може їх не розгледіти або помилитися з висновком. Найчастіше це відбувається, якщо плід перебуває не в найзручнішому для огляду положенні.

Точніший результат дають амніоцентез, тобто аналіз амніотичної рідини (проводять після 15-го тижня вагітності), або відбір проб ворсин хоріона (доступний з 10-го тижня). Але оскільки ці процедури інвазивні, а отже, пов’язані з певним, хоч і незначним, ризиком, їх не використовують для визначення статі, а призначають тільки в разі підозр на генетичні аномалії або інфекційні захворювання плода.

Краще використовувати такий метод, як неінвазивне пренатальне тестування – аналіз позаклітинної ДНК плода, яка циркулює в крові матері. Це дослідження призначають починаючи з 10-го тижня вагітності для виявлення проблем із хромосомами, однак за його допомогою можна визначити і стать дитини. Оскільки в організмі жінок є тільки дві ХХ-хромосоми, виявлення під час аналізу Y-хромосоми свідчить про те, що буде хлопчик.





0,0
0,0 з 5 зірок (на основі 0 відгуків)
Відмінно0%
Дуже добре0%
Середнє0%
Погано0%
Жахливо0%
Прокрутка до верху