Ми нещодавно писали, що відомча лікарня “Феофанія ” стане доступною для простих смертних, а не тільки для чиновників та їхніх сімей. Але виявилося, що не все так райдужно, як здалося спочатку Головний лікар лікарні “Феофанія” Ігор Семенов пояснив, як тепер усе працюватиме. Про це на своїй сторінці в соцмережі написав киянин Антон Гура. Згідно з указом президента №10/2020, запроваджується низка правил і обмежень.
Хто зможе лікуватися у “Феофанії”?
Лікуватися зможуть тільки повнолітні громадяни, віком від 18 років. Направлятимуть до лікарні медичні заклади третинної ланки і тільки в тому разі, якщо немає можливості допомогти за місцем проживання або реєстрації. Або ж через відсутність необхідного обладнання для діагностики чи лікування, а також фахівців.
Як і кого направлятимуть у “Феофанію”?
Відповіді на це питання поки що немає. Наразі керівництво лікарні розробило алгоритм взаємодії та направило його на розгляд до МОЗ та Державного управління справами. Протягом трьох місяців буде розроблено остаточний алгоритм роботи з пацієнтами і медпрацівниками. Три місяці закінчаться у квітні, і отже, з 15 квітня має запрацювати новий порядок.
Крім того, пацієнти до “Феофанії” приїжджатимуть уже з усіма результатами досліджень, лікування тощо, щоб необхідність лікування саме у “Феофанії” була обґрунтована.
Читайте також: З 1 квітня 2020 року лікувати в лікарнях почнуть безкоштовно – МОЗ
Хто оплатить лікування?
Працюватиме кілька моделей. Якщо пацієнт приїхав зі скеруванням, то лікувати будуть безплатно. Але за наявності фінансування. В іншому разі, або в разі ініціативи пацієнта лікуватися саме у “Феофанії”, оплачувати своє лікування пацієнт буде зі своєї кишені.
Куди йти пацієнту?
Якщо пацієнт збирається лікуватися у “Феофанії” самостійно, без направлення лікаря, то при лікарні працює консультативна поліклініка, куди можна звернутися і записатися на прийом. Після 15 квітня пацієнт звертатиметься до свого лікуючого і отримає від нього направлення.