«АПАУ» виступає за встановлення еквайрингової комісії у межах 0,6% для всіх транзакцій в Україні

АПАУ

ГС «Аптечна професійна асоціація України» (АПАУ) звернулась з офіційними листами до Офісу Президента, Голови НБУ, Міністра економіки, Міністра фінансів та Голови АМКУ щодо зниження рівня міжбанківських комісій при здійсненні всіх транзакцій на території України.

Спілка закликала регуляторів підтримати аптечні заклади та інших представників роздрібної торгівлі та ініціювати встановлення еквайрингової комісії не більше ніж 0,6% до закінчення дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його закінчення.  

Станом на сьогодні еквайрингова комісія сягає в середньому 1,3%, і прогнозується її подальше підняття на 0,2%, що практично буде дорівнювати довоєнному рівню. 

ГС «АПАУ» переконана, що подібні зміни нівелюють значення підписаного 17 травня 2021 Меморандуму між НБУ та платіжними системами Visa та Mastercard, що передбачав зниження внутрішньодержавної міжбанківської комісії до рівня менше або рівного 1,00% (з 01 липня 2022), і менше або рівного 0,90% (з 01 липня 2023). Окрім того це йде у розріз відповіді Офісу Президента від 23 травня 2022 на звернення асоціації, у якій була висловлена підтримка пропозицій спілки щодо встановлення еквайрингової комісії не більше ніж 0,6% та направлена відповідна рекомендація до НБУ.

ГС «АПАУ» наголошує на тому, що така ситуація призведе до безальтернативного удорожчання лікарських засобів та інших товарів для кінцевого споживача, а також спричинить зниження попиту та дестабілізацію економічної ситуації в країні, яка і так вкрай важка.

Нагадаємо, що з початку впровадження воєнного стану в Україні НБУ закликало аптечні заклади, магазини та заправки приймати розрахунки карткою від населення. Усі учасники ГС «АПАУ» підтримали заклик із безготівкового розрахунку, одночасно намагаючись максимально забезпечувати можливість роботи аптек, відпуск ліків за державними програмами, пільгових та безоплатних ліків. Проте обслуговування безготівкових розрахунків включає в себе оплату за еквайрингові послуги, що складає до 2% від суми кожної транзакції. Наразі дані послуги – одна з найбільших статей витрат ліцензіатів із роздрібної торгівлі ліками та чинить суттєвий тиск на суб’єктів господарювання у складний для всієї України час.

Прокрутить вверх