До України приїхали травматологи, реаніматологи та медичні сестри з Литви

В Україну приїхали дві команди медиків з Литви: по чотири лікаря (травматологи, реаніматологи) та вісім медсестер у кожній. Загалом – 24 особи.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, в перші дні після початку війни частина українських медичних працівників виїхали до західних регіонів або за кордон, але переважна більшість хірургічних та травматологічних бригад продовжили працювати. Вони майже два місяці продовжують лікувати українців «на адреналіні». Але довго працювати в такому режимі неможливо – зростає вірогідність лікарської помилки. Щоб у наших медиків-героїв був час на відпочинок, МОЗ формує бригади на заміну. Зокрема, й за допомогою іноземних спеціалістів.

За даними МОЗ, наразі в Україні працюють 230 медиків-іноземців. Серед них, наприклад, 60 спеціалістів з Ізраїлю, що працюють у польовому шпиталю на території Львівської області. Два тижні тому разом із ізраїльською делегацією проводили інспекцію роботи шпиталя.

Загалом подали заявки до міністерства, щоб приїхати працювати в Україні, майже 2 тис. медиків з інших країн. Лише з Литви є ще 300 охочих працювати в Україні, також Німецька медична асоціація інформує про 1,1 тисячі фахівців, які подали заявки щодо готовності приїхати до нас допомагати.

Використані фото: Телеграм Михайла Радуцького

Прокрутить вверх