Донорські органи будуть ввозити та вивозити з України за жорсткими правилами

shutterstock_1045064908

Ініціатива Міністерства охорони здоров’я щодо впорядкування ввезення та вивезення анатомічних матеріалів людини для трансплантації підтримана урядом. Це дозволить українцям, які потребують трансплантації отримати її. Максим Степанов розповів про це під час брифінгу.

донор

Дана постанова врегульовує вимоги щодо стандартів якості й безпеки під час перевезення, ввезення та вивезення анатомічних матеріалів людини.

Документ дозволяє перевозити анатомічні матеріали, зокрема клітини для проведення трансплантації кісткового мозку. Ця норма разом з прийнятим в березні рішенням Уряду про інтеграцію в світовий реєстр донорів кісткового мозку дозволить збільшувати кількість пересадок кісткового мозку в Україні від донорів з усього світу.

Так, на початку квітня в лікарні “ОХМАТДИТ” провели першу трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора завдяки тому, що знайшовся донор серед 37 млн донорів світового реєстру. Проведення неродинних трансплантацій кісткового мозку дозволить швидче і значно дешевше лікувати українців в Україні.

Вимоги до перевезень донорських органів

До перевезень матеріалів для трансплантації встановлюються вимоги до упаковки: це має бути стерильний, термоізольований контейнер, який в жодному випадку не можна просвічувати рентген-випромінюванням. Також при проходженні митниці встановлюється пріоритетність для таких контейнерів. Правила перевезення також стосуються анатомічних матеріалів, які необхідні в науково-дослідних або навчальних цілях.

Нагадаємо, що у 2019 році трансплантацію кісткового мозку за кордоном було зроблено 62 українським дітям, а вже цього року можливість проводити такі операції з’явиться в Україні. Першу подібну операцію провели у дитячій лікарні «Охматдит», а прийнята сьогодні постанова врегульовує правила ввезення анатомічних матеріалів людини.

Читайте також: Blood-байкеры Киева. Как украинские мотоциклисты-волонтеры доставляют донорскую кровь в больницы

Прокрутить вверх