Медична допомога при пологах-2021: що зміниться у наступному році?

За даними НСЗУ, у 2021 році на нас очікують суттєві зміни у наданні медичної допомоги при пологах. Про це повідомили у відомстві під час брифінгу.

За даними НСЗУ, було законтрактувано 396 медзакладів на надання медичної допомоги при пологах, і 70 з них – спеціалізовані пологові будинки та перинатальні центри. Майже 61 000 пацієнток отримали допомогу при пологах в цих медзакладах у квітні-червні. А НСЗУ виплатила цим закладам 500 млн грн за надання допомоги пацієнткам.

Що має бути безкоштовним під час пологів?

В безоплатний пакет допомоги при пологах включено:

  • моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (у тому числі лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби).
  • медичну допомогу при фізіологічних пологах, що надається черговою акушерською бригадою.
  • медичну допомогу при ускладнених пологах та кесаревому розтині.
  • зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію.
  • стабілізацію стану дитини після народження;
  • вакцинацію новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень.
  • лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку.
  • харчування під час перебування у стаціонарі.

Як отримати допомогу при пологах?

Щоб отримати допомогу при пологах, пацієнтці потрібно лише приїхати до обраного акушерського стаціонару, або викликати «швидку», яка її туди доставить. Пологи з черговою акушерською бригадою є безоплатними.

Якщо ж пацієнтка хоче народжувати у конкретного лікаря, за дану послугу закладом може встановлюватись додаткова офіційна оплата згідно з тарифами, визначеними в закладі.

Медична допомога при пологах залишиться пріоритетним напрямком в Програмі медичних гарантій у 2021 році. В наступному році НСЗУ пропонує збільшити тариф на надання такої допомоги в 3 рази — до 24 тис грн.

За інформацією НСЗУ

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх