МОЗ спільно з ЦВК розробляють алгоритм проведення виборів в умовах карантину

106066642_1580285962134503_1806691223839477742_n

МОЗ та Центральна виборча комісія розробляють спеціальний алгоритм щодо дотримання протиепідемічних норм під час місцевих виборів в України.

МОЗ

Про це в ефірі програми “Свобода слова” заявив Максим Степанов, повідомляє прес-служба МОЗ.

“Дотримання протиепідемічних норм не повинно бути інструментом політичної боротьби. Міністерство охорони здоров’я сподівається, що місцева влада розуміє всю небезпечність ситуації”, – наголосив очільник МОЗ.

Незабаром МОЗ розпочне детально роз’яснювати протиепідемічні норми під час процесу виборів, щоб вони були максимально безпечними як для членів комісій, так і для виборців. Міністр також зазначив, що на сьогодні дотримання протиепідемічних рекомендацій – це вже не екстрені заходи, а базові правила. 

Як ми писали, в МОЗ розповіли про нові правила роботи закладів освіти під час карантину. Основні нововведення, які чекають учнів, студентів та викладачів у прийдешньому навчальному сезоні:

  • Педагогам після приходу на роботу обов’язково мірятимуть температуру. 37,2°C і вище або нежить, кашель чи інші ознаки гострого респіраторного захворювання — це недопуск до роботи.
  • На всіх входах до закладу освіти організовуються місця для обробки рук антисептиками. У (учнів 1-4 класів).
  • Під час занять у навчальних приміщеннях маски можна не надівати. Це стосується не тільки учнів чи студентів, а й учителів у регіонах з «жовтим» і «зеленим» рівнем епідеміологічної небезпеки. А от у «помаранчевій» зоні для освітян уже рекомендовано використання захисного щитка.
  • Батьки чи супроводжуючі особи заходити у школу не зможуть (крім тих, котрі супроводжують дітей з інвалідністю) – щоб уникнути додаткових ризиків інфікування учнів.
Прокрутить вверх