Не заздріть французькому акценту

Ліки та процедури

Утруднення носового дихання при риносинуситі, як правило, свідчить про набряк слизової оболонки носа. Саме через набряк звужуються просвіти носових ходів і, як наслідок, порушується дренаж придаткових пазух. Це створює умови для розвитку бактеріальних ускладнень. Щоб усунути набряк слизової оболонки і відновити носове дихання, застосовують різні препарати та процедури. Так, приміром, призначають інтраназальні деконгенсанти. Але їх застосування пов’язане з ризиком ускладнень і побічних ефектів, тому не може тривати більше 3–5 днів. Окрім цього, відомий ще один метод, винайдений ще понад століття тому американським оториноларинголо-гом Артуром Проетцом.

Кувала зозуленька в кабінеті лора…

На наших теренах промивання за Проетцом більш відоме як «зозулька». Під час процедури пацієнту в одну половину носа нагнітається антисептичний розчин, з іншої його видаляють за допомогою відсмоктування. Поки триває маніпуляція, пацієнт має промовляти «ку-ку» – при цьому м’яке піднебіння піднімається, закриваючи носоглотку, щоб зменшити ймовірність потрапляння розчину в горло і гортань. Через створення тиску в порожнині носа «зозулька» досить неприємна для запаленої слизової оболонки, а при наявності сильного набряку в носі і носоглотці – болісна для вух. А головне, що її клінічна ефективність не доведена, на відміну від застосування гіпертонічних розчинів 100% морської води у зручних балонах.

Ця вода має осмотичну дію: проходячи через напівпроникну мембрану (набряклу слизову), вона з менш концентрованого розчину стає більш концентрованим. Завдяки природному осмотичному ефекту рідина з набряклої тканини слизової оболонки переходить в порожнину носа. Тим самим зменшується набряк, розріджується назальний секрет, поліпшується дренаж пазух і відновлюється носове дихання.

І дітям, і дорослим

У США і Західній Європі для вивчення дії гіпертонічних розчинів для носа при гострому риносинуситі виконано велику кількість наукових робіт. Важливо, що значна їх частина проведена в педіатричній практиці. І тепер у західній медицині використання стерильної гіпертонічної (23 г/л натрію хлориду) 100% морської води широко практикується.

Саме така вода, від природи збагачена мікроелементами, міститься у Хьюмері 050 гіпертонічному («Лабора-торія Урго», Франція). Він не чинить системної дії на організм, не взаємодіє з лікарськими засобами, тож може застосовуватися в складі комплексної терапії.

Оскільки препарат не містить симпатоміметиків і консервантів, він дозволений до застосування як у малюків від 3 місяців, так і у дорослих, навіть у вагітних, і в осіб з хронічними захворюваннями, при яких протипоказані місцеві суди-нозвужувальні засоби.

А можна ще потужніше?

Дорослим, які не бажають трива-лий час мати «французький прононс», більш підійде Хьюмер Синусит, який діє ще потужніше.

Ефект від його застосування помітний швидко, за лічені хвилини. У складі Хьюмера Синуситу – натуральні компоненти: гіпертонічний розчин гліцерину, а також рослинні екстракти Camelia Sinensis, Vaccinium myrtillus, Vaccinium macrocarpon Sambucusnigra. Синергія їх дії допомагає зменшити набряк носових пазух і полегшує дихання. Осмотичний тиск, що створюється розчином, ушестеро більший, ніж у гіпертонічному розчині морської води.

Хьюмер Синусит допомагає вивести з носової порожнини збудників інфекції, має підсушувальний ефект та чинить антисептичну і противірусну дію. Він сприяє усуненню закладення носа і симптомів риносинуситу, зменшенню болю в приносових пазухах і їх дренуванню до повного очищення.

Тож Хьюмер Синусит – це саме те, що потрібно при гострому риносинуситі (гаймориті, фронтиті) дорослим, яким ніколи хворіти.

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх