Як організм бореться з застудою та грипом?

Різкі зміни погоди – це справжній стрес для організму. У надміру спекотні дні, під час тривалого перебування на холодічи в умовах високої вологості у людини спрацьовують адаптаційні механізми: організм в екстреному порядку підлаштовується до нових умов навколишнього середовища. Через це спазмуються судини верхніх дихальних шляхівіпорушується кровопостачання слизової тавироблення слизу. Як наслідок, активізується умовно-патогенна мікрофлора дихальних шляхів. Це призводить до симптомів застуди: нежитю тадискомфорту в горлі.

Якщо такі симптоми не минають швидко, а навпаки, стають більш вираженими та надто дошкульними, до того ж супроводжуються підвищенням температури, то варто говорити вже про гостру респіраторнувірусну інфекцію (ГРВІ). І вона може спіткати незалежно від погодних умов.

Спричиняють ГРВІ, як правило, віруси. Їх відомо нині понад 200 штамів. Збудники поширюються як повітряно-крапельним шляхом і передаються при тісному контакті з інфікованою людиною,так і у контактний спосіб – через інфіковані предмети довкілля, що здатні проникнути до ротової або носової порожнини.

Схожі до застуди та респіраторної інфекції симптоми виникають і у хворих на грип, однак в останніх вони звичайно проявляються значно гостріше. Окрім того, грип набагато рідше зумовлює нежить.

Застуда і грип, за статистикою, є найпоширенішими захворюваннями. Дорослі застуджуються в середньому 2-3 рази на рік, а діти — в 2-3 рази частіше.Серед факторів ризику – перебування у місцях великих скупчень людей, для найменших – відвідування дитячого садка, порушення режиму сну та психологічний стрес. Тобто як не крути, а усі ми постійно під прицілом вірусів та інфекцій. Звісно, що наш організм постійно в бойовій готовності. І він має декілька рівнів протистояння навалі вірусів. Відтак перші симптоми нездужання – першіння та біль у горлі, чхання та нежить – свідчать про активізацію першої лінії оборони, — місцевого імунітету.

Якщо віруси цей захист проривають і потрапляють усередину організму, то до кашлю та нежитю додається ще й температура, слабкість, головний біль тощо. Це свідчить про те, що організм піднімає другу лінію оборони — загальний імунітет.

От і виходить, що усі неприємні симптоми, які ми відчуваємо під час хвороби, є наслідком боротьби організму з вірусом. Тому лікування ГРВІ полягає у тому, щоб створити організму такі умови, при яких він самотужки впорається із вірусом. У імунної системи є для цього всі ресурси. Головне – не заважати.

Температуру збивати лише тоді, коли позначка на термометрі сягне 38,5 градусів. Звичайну застуду чи ГРВІ із легкими симптомами лікують лише постільним режимом і рясним питтям протягом 3-5 днів.

Рясне пиття зволожує слизову верхніх дихальних шляхів, допомагає «змити» віруси й токсини. Напої бути не гарячими, а лиш – приємно теплими. Добре у таких випадках себе зарекомендували теплі напої з комплексом фітоекстрактів, що мають імуномодулювальну та протизапальну дії.

Мультигрип Фіто – теплий напій, до складу якого входять 6 фітоекстрактів для підвищення імунітету при застуді та грипі.

Екстракт плодів шипшини коричної та екстракт кореня ехінацеї дають відчутну підтримку імунітету, посилюючи протидію вірусам, екстракти трави чебрецю, фіалки триколірної сприяють збільшенню та розрідженню секреції залоз верхніх дихальних шляхів та бронхів, підвищенню активності миготливого епітелію, допомагаючи цим покращити відтік мокроти при кашлю. Екстракт шавлії лікарської сприяє зменшенню спазмів м’язів бронхів таполегшенню відкашлювання, а екстракт кореня імбиру сприяє зменшенню набряку слизової та локалізує запальні процеси.Вітамін С у складі напоїв сприяєпокращенню імунної відповіді.

Злагоджена дія компонентів теплого напою Мультигрип Фіто допомагає збільшити опірність організму до вірусів та бактерій, полегшити симптоми застуди та грипу та сприяти комфортному одужанню.

Мультгрип Фіто:

  • Забезпечить необхіднийобсяг рясного та теплого пиття, що необхідно при зневодненніорганізму при підвищеній температурі.
  • Сприятиме підвищенню імунітету завдяки комплексу рослинних екстрактів, посилених вітаміном С.
  • Застосовується в комплексі лікування застуди та грипу разом з іншими жарознижувальними засобами.

Реклама дієтичної добавки. МУЛЬТИГРИП Фіто з ехінацею; МУЛЬТИГРИП Фіто з шипшиною, не є лікарським засобом. Є застереження при застосуванні — дивись листок-вкладиш. DMUA.MUL.20.05.02

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх