Обрано дві міжнародні організації для державних закупівель ліків у 2020 році

shutterstock_418745086

У 2020 році закуповувати ліки та медичні вироби будуть дві спеціалізовані міжнародні організації: британська королівська агенція Crown Agents та програма розвитку ООН в Україні (ПРООН).

Рішення про це було прийнято на засіданні Кабінету міністрів 7 вересня 2020 року.

Окрім того, Міністерство охорони здоров’я України має затвердити за міжнародними організаціями програми по закупівлям, укласти з ними договори та передати необхідне технічне завдання для старту тендерів.

У 2020 році на закупівлю ліків та медичних виробів на національному рівні було виділено майже 10 млрд грн на 38 програм. Державному підприємство «Медичні закупівлі України» було передано 14 закупівельних програм на загальну суму 6,05 млрд. Інші 24 державні програм на загальну суму 3,35 млрд будуть здійснювати міжнародні організаціями.

Нагадаємо, що Україна здійснює централізовані закупівлі ліків через міжнародні організації з 2015 року. Всі ці роки для України закуповували три МО: ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agents. 2020 рік перший, коли централізованими державними закупівлями будуть опікуватися дві МО та ДП “Медични закупівлі України”.

За п’ять років міжнародні закупівлі зарекомендували себе як ефективний механізм закупівлі ліків у регіоні Східної і Південно-східної Європи і Центральної Азії. Досвід України перейняли шість країн регіону. Договори про закупівлю ліків із ПРООН також уклали Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Казахстан, Молдова, Туркменістан і Узбекистан.

За інформацією БФ “Пацієнти України”

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх