«Роботизована» таблетка від остеопорозу. Пероральний препарат від Rani проходить клінічні дослідження на людях

лекарства

«Роботизована» таблетка доставляє терипаратид, форму паратиреоїдного гормону (ПТГ), яка використовувалася для лікування остеопорозу з 1980-х років, коли вона була запущена компанією Eli Lilly під торговою маркою Forteo/Forsteo, пише видання pharmaphorum, посилаючись на джерела в компанії.

RT-102 Rani складається з нової версії ПТГ та капсульного пристрою, який проковтується та переміщається через шлунок, як будь-яка пероральна таблетка. Як тільки він досягає кишечника, він випускає балон, що самонадувається, з мікроголками, які доставляють ліки в стінку кишечника.

Оскільки в кишечнику відсутні болючі рецептори, ін’єкція безболісна. Голки швидко розчиняються, і балон втягується, дозволяючи капсулі продовжити свою подорож кишечником.

Компанія повідомила про нові результати під час ENDO 2023, щорічних зборів Ендокринного товариства в Чикаго.

У дослідженні взяли участь 39 здорових жінок, які були рандомізовані для отримання однієї з двох доз RT-102, або стандартної ін’єкції терипаратиду, при цьому концентрації препарату вимірювалися протягом наступних шести годин. Рентгеноскопічне зображення використовувалося також для відстеження проходження роботизованої таблетки через тіло.

Результати показали, що біодоступність препарату, що доставляється за допомогою роботизованої таблетки, була порівнянна або краще, ніж у препарату, який доставлявся через ін’єкцію. RT-102 доставляв активні ліки з біодоступністю на 300-400% вище для 20 мкг і 80 мкг паратгормону відповідно в порівнянні з 20 мкг Forteo, що доставляється за допомогою підшкірної ін’єкції.

«Ми вважаємо, що це дослідження надає перші клінічні докази безпечної та успішної доставки терипаратиду для лікування остеопорозу за допомогою пероральної роботизованої таблетки», — сказав Арвіндер Дхалла, керівник відділу клінічних досліджень Rani.

«Ці дослідження дуже обнадіюють і мають дати надію тим, хто страждає від хронічних захворювань, які потребують хворобливих ін’єкцій, таких як остеопороз, що оральна альтернатива може з’явитися».

Компанія Rani заявила, що сподівається розпочати другу фазу випробувань RT-102 у пацієнтів із остеопорозом у другій половині цього року. Компанія також працює над новою версією пристрою доставки більшої ємності, який можна було б використовувати для доставки великих молекул, таких як моноклональні антитіла.

Одним із конкурентів, що працюють у галузі орального ПТГ, є Entera Bio, яка вже довела свого кандидата EB612 до фази другої фази клінічних випробувань.

Прокрутить вверх