Російський ринок естетичних приладів скоротиться майже на 60% у 2022 році

скорочення ринку

За даними аналітиків компанії GlobalData російський ринок естетичних пристроїв і медичних пристроїв в цілому знаходяться в дуже похмурому положенні. Кілька компаній з виробництва медичних пристроїв, таких як 3M і Conformis, оголосили про повне припинення всіх операцій з розповсюдження та продажу своїх продуктів у країні-агресорі. Проте більшість інших, включаючи провідні компанії Medtronic та Johnson & Johnson, вирішили замість цього засудити вторгнення, скоротити свою діяльність в росії та зосередитися на своїй благодійній діяльності в Україні.

Хоча запроваджені санкції не поширюються на медичні вироби, на цей сектор вже сильно вплинули інші непрямі засоби, зокрема проблеми із логістикою.

До того ж, на думку експертів, оскільки ринок естетичних пристроїв, який включає естетичні імплантати, естетичні ін’єкції, пристрої для контурної пластики тіла та лазерного шліфування тощо, не задовольняє найважливіші медичні потреби, він постраждає більше, ніж інші сегменти медичних виробів. Зокрема, одна з провідних компаній у сфері естетичних пристроїв, AbbVie, вже оголосила про тимчасове призупинення продажів усіх своїх естетичних продуктів в Росії. Це важливе рішення AbbVie, яке першою чергою вплине на ринок ін’єкційних препаратів, на якому компанія домінує з провідними брендами Botox і Juvederm.

Продавати деякі типи естетичних пристроїв стане все складніше, зважаючи на діючі економічні санкції, оскільки заявки на експортні ліцензії на ці пристрої зараз мають меншу ймовірність схвалення. Зокрема, очікується, що поставки експортованих із США пристроїв для лазерного шліфування будуть повністю зупинені через можливість подвійного використання лазерних технологій у російських військових операціях. 

З огляду на поточну геополітичну та торговельну нестабільність, російському ринку естетичних пристроїв навіть за відміни санкцій  може знадобитися більше десяти років, щоб відновитися до рівня 2021 року.

Використані фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

 

Прокрутить вверх