Сезонна алергія чи COVID-19? Пояснення ЦГЗ України

92616761_1840362512755135_1120003157263384576_o

З початком цвітіння в багатьох людей проявляється алергія на пилок рослин (поліноз). Її симптоми — нежить, свербіж очей, гортані тощо — легко переплутати з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ), зокрема COVID-19, повідомляє Центр громадського здоров’я України.

Ключові відмінності сезонної алергії:

  • для алергії не характерне підвищення температури
  • симптоми знімаються протиалергійними засобами.

Якщо у людини поліноз, вона має уникати контактів зі специфічними алергенами і проконсультуватися з лікарем щодо протигістамінних ліків та імунотерапії. Пандемія COVID-19 на це не впливає.

Водночас пам’ятаймо, що нова коронавірусна інфекція небезпечна передусім для літніх людей та осіб із хронічними захворюваннями серцево-судинної, дихальної системи, діабетом, онкологічними недугами та ін. Тому дуже важливо дотримуватися правил профілактики, щоб не поширювати вірус.

Не виходьте надвір без нагальної потреби, а якщо вийшли, уникайте громадських місць і дотримуйтеся відстані щодо інших людей не менше 1,5–2 м.

Увага‼️ У разі появи перших симптомів ГРВІ негайно зверніться до сімейного лікаря.

Якщо ви не знаєте, до кого звернутися, телефонуйте на гарячу лінію Центру громадського здоров’я України для консультації щодо нової коронавірусної інфекції: 0-800-505-840. Діагноз «коронавірусна інфекція» може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики.

Читайте також: Актер Ахтем Сеитаблаев на карантине: чтение, кино и дистанция с холодильником

Прокрутить вверх