Що покласти до своєї аптечки і порадити покупцям в аптеці на випадок радіаційної небезпеки

Що варто покласти у аптечку і порадити покупцям?

Перелік необхідних ліків і виробів надав МОЗ та Національний інститут раку. Отже, в аптечці має бути:

  • Маска для зменшення потрапляння в організм небезпечних речовин. Варто запастися медичними масками із розрахунку всіх членів родини.
  • Калій йодид ‒ захищає щитоподібну залозу від радіоактивного впливу. Він не зможе допомогти «наперед», тому вживати потрібно тільки після підтвердження інформації про викид радіації. Окрім того, він має вікові обмеження, про які варто запитати у свого сімейного лікаря.  Калій йодид використовується, щоби в разі аварії на ядерних об’єктах зменшити негативний вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу. Приймати потрібну дозу калію йодиду потрібно тільки після офіційного оповіщення. Таке оповіщення проводиться місцевими органами виконавчої влади та ДСНС через засоби масової інформації. Оптимально прийняти препарат після оповіщення за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари, проте калій йодид залишається ефективним одночасно з надходженням «хмари» та через 6 годин після нього. Не рекомендуємо прийом препарату через 24 годин після надходження хмари.
  • Альгінати ‒ створюють захисний бар’єр на поверхні рідкого вмісту шлунку.
  • Алюмінієво-антацидні сорбенти ‒ прискорюють нейтралізацію, зв’язування та усунення радіонуклідів з організму. Така група засобів зазвичай активну речовину – гідроксид алюмінію – і використовуються для прискорення нейтралізації, зв’язування та виведення радіонуклідів з організму і, таким чином, зниження ризику для здоров’я внаслідок їх надходження.

Необхідно додати у «тривожну валізку» окуляри, плащ (або дощовик) і головний убір, який максимально покриває голову. Тобто все, щоб закрити поверхню тіла від потрапляння небезпечних речовин.

Слід запастися чистою, надійно закритою водою. Також не буде зайвим молоко та корм для домашніх тварин.

Зберегти у закладках на мобільному та комп’ютерному браузері державні ресурси, на яких можна дізнатись офіційне підтвердження надзвичайної ситуації. Реагуємо ТІЛЬКИ на офіційне повідомлення.

Збережіть посилання на сайти та соцмережі:

Державної служби України з надзвичайних ситуацій, поліції, місцевої влади, президента. Можна слідкувати за національним телемарафоном «Єдині новини», оскільки він перебуває у комунікації з державою, але це не скасовує потреби перевіряти офіційне підтвердження інформації.

фото: Kilian Karger

Прокрутить вверх