Що робити коли закінчується дія виписаного е-рецепту? Про те, коли потрібен новий рецепт, розповіли в Держлікслужбі

гослекслужба

Відповідно до «Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення», затверджених наказом МОЗ України від 19.07.2005 року № 360, рецепти на лікарські засоби, виписані на рецептурних бланках форми № 1 (ф-1) – на лікарські засоби (крім наркотичних лікарських засобів) та виробів медичного призначення – дійсні протягом одного місяця з дня виписування, а на спеціальних рецептурних бланках форми № 3 (ф-3) – на наркотичні (психотропні) лікарські засоби – протягом десяти днів з дня виписування.

Строк дії електронного рецепта відповідає строку дії рецепта, виписаного на рецептурному бланку форми № 1 (ф-1)/№ 3 (ф-3), від дати накладення кваліфікованого електронного підпису на рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

Рецепт на «Доступні ліки»

Новий рецепт на лікарський засіб, який підлягає реімбурсації (програма «Доступні ліки»), з однаковою міжнародною непатентованою назвою (МНН), може бути виписаний не раніше ніж:

  • за 7 днів до закінчення строку, на який було виписано попередній лікарський засіб, якщо такий строк становить або перевищує 21 день;
  • за 3 дні до закінчення строку, на який було виписано попередній лікарський засіб, якщо такий строк є меншим за 21 день.

Рецепт на наркотичний лікарський засіб

Новий електронний рецепт на наркотичний лікарський засіб з однаковою МНН виписується пацієнту не раніше, ніж за 3 дні до дати закінчення попереднього курсу лікування пацієнта за електронним рецептом на такий лікарський засіб.

Держлікслужба закликає бути відповідальними в споживанні лікарських засобів та подбати про наявність ліків життєвої необхідності.

Джерело

Прокрутить вверх