У Міністра МОЗ Віктора Ляшка новий перший заступник. Що відомо про чиновника?

«Радий вітати Sergii Dubrov в команді Міністерство охорони здоров’я України. Сьогодні на засіданні уряд підтримав його призначення моїм першим заступником.Перед нами стоїть багато завдань, успішність виконання яких можна виміряти простими індикаторами: якісна, доступна та безоплатна медична допомога українцям.

Впевнений, найкраще розуміють медичну сферу та знають, як зробити медичні послуги справді якісними, саме лікарі. Саме тому для мене особливо важливо, що Сергій є відомим лікарем з багаторічним досвідом, який на практиці довів свій професіоналізм, має чітке бачення розвитку медичної галузі, необхідні управлінські якості», — написав Ляшко.

Що відомо про Сергія Дуброва?

Сергій Дубров – лікар за освітою. Президент Асоціації анестезіологів України. Президент Асоціації анестезіологів України, професор, завідувач кафедри анестезіології Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця.

В 2006 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних. В 2013 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук.

З 2006 року працює на кафедрі. Має близько 200 наукових праць, в тому числі підручники, навчальні посібники та монографії, 12 Деклараційних патентів України на винахід.

Експерт МОЗ за фахом «Анестезіологія». Одружений, виховує трьох дітей.

Куди подівся минулий перший заступник?

Як ми писали, экс-першому заступнику Олександру Комаріді повідомили про підозру і обирають міру запобіжного заходу. Співробітники СБУ викрили протиправну діяльність колишнього першого заступника міністра охорони здоров’я, якого уряд встиг звільнити за кілька днів до обшуків.

За даними СБУ, експосадовцю МОЗ повідомлено про підозру за ст. 321-2 Кримінального кодексу України — порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів.

Що відбулося?

За даними слідства, як повідомляють в Офісі Генерального прокурора, Олександр Комаріда підписав рішення, яким рекомендував здійснити державну реєстрацію препарату для лікування застуди і грипу. Цей препарат також широко використовувався для терапії COVID-19.

Згідно висновку уповноваженого державного органу – ДЕЦ МОЗ України не було підстав для державної реєстрації цього лікарського препарату. На той час Олександр Комаріда перебував на посаді гендиректора Директорату фармацевтичного забезпечення МОЗ України та був співголовою Постійної робочої групи з розгляду проблемних питань державної реєстрації лікарських засобів.

Внаслідок дій підозрюваного лікарський препарат був безпідставно внесений до Державного реєстру лікарських засобів України відповідним наказом МОЗ України.

Наразі вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу та триває розслідування СБУ для встановлення всіх обставин злочину та кола причетних до нього осіб. Досудове розслідування проводить Подільське УП ГУ Нацполіції у м. Києві за матеріалами СБУ.

Що чекає на експосадовця в разі доведення провини?

За даними СБУ, експосадовцю МОЗ повідомлено про підозру за ст. 321-2 Кримінального кодексу України — порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів. В разі доведення провини:

  1. Умисне порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань лікарських засобів, фальсифікація їх результатів, а також порушення встановленого порядку державної реєстрації лікарських засобів — караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.
  2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, — караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.
  3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили смерть потерпілого або інші тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з позбавленням права обіймати.

фото: facebook, МОЗ

Прокрутить вверх