В Україні зареєстровано експрес-тести для виявлення коронавірусу 2019-nCoV (відео)

89767934_213398783349713_9900097185775616_n

Про це на прес-брифінгу щодо запровадження у Києві протиепідемічних заходів та обмежень для запобігання розповсюдження коронавірусу повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Станом на вечір 10 березня у столиці було у наявності 2,5 тис. швидких тестів. Їх поширили у лікарняних закладах, що прийматимуть людей з підозрою на коронавірус.

– Місто підготувало 7 лікувальних закладів: 3 для дорослих, 3 для дітей та 1 для вагітних, – уточнив Микола Юрійович. – За необхідності будемо докуповувати швидкі тести. Принаймні до кінця тижня їх має бути 5 тисяч.

https://www.facebook.com/kyivcity.gov.ua/videos/1340329489500211/

За інформацією, яку «Містер Блістер» отримав з власних джерел, швидкі тест-системи також є в студентській клініці Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Микола Поворозник під час брифінгу продемонстрував упаковку тестів. Судячи з усього, це один з трьох видів експрес-тестів виробництва Shenzhen Bioeasy Biotechnology (провінція Гуандун, Китай). Цей тест допомагає виявити антигени до коронавірусу COVID-19 у носоглоткових і ротоглоткових мазках: увесь процес триває близько 20 хвилин.

Окрім того, очікується поставка в Україну тест-систем, які дозволяють робити експрес-аналіз крові. За попередніми даними, вони повинні були надійти 10 березня, але тепер очікуються 15-16 березня. На деяких вітчизняних сайтах уже діє попереднє замовлення на такі експрес-тести вартістю від 9 до 11 тис. грн за набір (25 тестів).

Їх, ймовірно, зможе придбати кожен (в аптеках чи на сайтах), а от застосувати та інтерпретувати результат належним чином самостійно – навряд чи. Микола Поворозник наголосив, що такі тест-системи не призначені для домашнього використання.

– Разом із забором крові тест займає 30 хвилин, – пояснив Микола Поворозник. – Після попереднього аналізу у лікарняних закладах усі зразки, щодо яких є підозра на 2019-nCoV, будуть відправляти для підтвердження у референс-лабораторію Центру громадського здоров’я МОЗ.

У центрі є тест-системи для проведення ПЦР-діагностики. Тобто з високою часткою ймовірності там зможуть або підтвердити попередній діагноз коронавірусу, або спростувати його.

Також за словами Миколи Поворозника, зараз робиться усе можливе, аби до кінця поточного тижня отримати та встановити у аеропортах «Київ» та «Бориспіль» двох тест-машин для швидкого проведення аналізів у пасажирів, що мають зовнішні ознаки захворювання.

Читайте також: В Украине введен карантин (документ)

Прокрутить вверх