Якщо дитині виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з обраним лікарем — педіатром чи сімейним, підліток може самостійно. Це закріплено в Основах законодавства про охорону здоров’я та у відповідному наказі МОЗ №503. Для підписання декларації індивідуальний податковий номер (ІПН) дитини не потрібен. Про це повідомляє прес-служба НСЗУ

За дітей до 14 років декларацію з лікарем підписують батьки. Це може зробити один із батьків. Для цього потрібні документи батька або матері (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини і мобільний телефон. З сімейним лікарем декларацію можна укласти з народження дитини.
Серед 29,9 млн громадян України, які мають декларації зі своїми лікарями, 6,5 млн дітей. З них 1,9 млн — віком до 5 років та 4,5 млн — від 5 до 17 років.
За даними опитувань U-Report серед молоді, чверть опитаних (26,6%) хотіли б отримувати консультації сімейного лікаря через соціальні мережі та месенджери, а 24,3% — телефоном. Зі змінами на первинній ланці всі ці варіанти комунікації з лікарем стали можливі. Більшість лікарів спілкуються зі своїми пацієнтами і телефоном, і через месенджери. У час карантину це стало ще більш актуальним та затребуваним.
Медичний заклад — перший в черзі вибору (85,9%), коли молодь потребує тестування чи ліків. Головне очікування від закладу — конфіденційність (62,6%). 82% опитаних підлітків проти того, щоб їхні медичні дані передавалися батькам без їхньої згоди.
Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE