З 1 серпня в Україні почнуть діяти нові правила визначення країн “зеленої” та “червоної” зон

shutterstock_547260505

Результати брифінгу Міністра охорони здоров’я Максим Степанов за 29 липня 2020 року. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

З 1 серпня в Україні почнуть діяти нові правила визначення країн “зеленої” та “червоної” зон. Їхній перелік буде переглядатись кожні 7 днів, тоді як зараз – раз на три дні. Також зміняться критерії визначення країн “зеленої” та “червоної” зон. До останніх буде віднесено країни, де кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів більша, ніж в Україні, а також приріст нових випадків реєстрації коронавірусу за останні 14 днів порівняно з попередніми двома тижнями становить понад 30%.

Зараз в Україні при визначенні країн “червоної” зони враховується кількість активних хворих на 100 тисяч населення. Актуальна інформація щодо переліку країн “червоної” зони доступна на офіційному сайті МОЗ.

28 липня під головуванням міністра охорони здоров’я відбулася селекторна нарада з головами обласних департаментів охорони здоров’я та керівниками центрів екстреної медичної допомоги. Обговорено поточні проблеми в екстреній медичній допомозі та шляхи їхнього вирішення. Зокрема, йшлося про зарплати медпрацівників “швидкої”, які не підвищувалися вже багато років. З 1 вересня поточного року, за рішенням уряду, будуть підвищені заробітні плати медпрацівникам, у тому числі екстреної швидкої допомоги.

Міністр вважає за необхідне “зробити висновки” щодо діяльності НСЗУ у зв’язку з численними скаргами на роботу служби з боку медичних працівників. Зокрема, вони стосуються затягування НСЗУ процесу укладання договорів з медзакладами щодо підвищених тарифів на екстрену медичну допомогу. Збільшення фінансування екстреної медичної допомоги на 40%, згідно з рішенням уряду, передбачається з 1 липня поточного року.

МОЗ ініціюватиме посилення відповідальності за напади на медичних працівників екстреної медичної допомоги. Міністерство працює на відповідним документом і планує найближчим часом винести його на розгляд уряду.

Міністр звернувся до місцевих органів влади з проханням вирішити питання покращення стану станцій екстреної медичної допомоги, які перебувають на балансі місцевих громад. Велика кількість станцій на сьогодні у незадовільному стані і потребує ремонту.

В Україні лише 30% викликів “швидкої” виконуються у відповідності до встановлених в країні в нормативів (10 хвилин у місті і 20 хвилин за містом). Є низка чинників, які впливають на ці показники. МОЗ має на меті наступного року довести частку викликів, які відповідають нормативам, до 50%. Міністерство також планує визначити критерії маршрутизації, що теж дозволить покращити роботу бригад екстреної медичної допомоги.

З 1 серпня в Україні змінюються протиепідемічні правила. Залежно від ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях будуть визначені “зелена”, “жовта”, “помаранчева” і “червона” зони. Кожному кольору відповідатиме певний перелік обмежень. Передбачається, що між “зеленою” та “червоною” зонами буде обмежено рух транспорту і встановлені відповідні пости на їх кордонах. Вся інформація щодо відповідності регіону певній зоні буде розміщена на сайті МОЗ, вона оновлюватиметься кожні 5 днів.

Як ми писали, депутати вимагають звільнення міністра МОЗ Максима Степанова. Ініціатором постанови стала партія «Голос». Підтримали «Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо звільнення Міністра охорони здоров’я України Степанова Максима Володимировича» 96 депутатів Верховної Ради.

Прокрутить вверх